Ananas İle Nasıl Detoks Yapılır

Detoks süresince yaşayacağınız enerji eksikliği nedeniyle; anksiyete, genel bir keyifsizlik ve ruh halinizde ani değişimler yaşayabilirsiniz.

Ananas, kilo vermeyi desteklemesini ve vücut için yararlı olmasını sağlayan diüretik ve arındırıcı özellikleri sayesinde, günümüzün en ünlü meyvelerinden biri haline gelmiştir.

Bileşenleri arasında bolca su ve antioksidan bulunduğu için, vücutta biriken sıvıların atılmasına ve toksinlerin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmasına şaşırmak gerekir. Ayrıca birkaç kilo vermenizi dahi sağlayabilen özellikler içerir.

Ananasın bu bilinen özellikleri göz önüne alınarak kilo vermeyi desteklemek ve genel olarak daha iyi hissetmek amacıyla hazırlanmış pek çok ananaslı detoks programı vardır.

Ananas ile nasıl detoks yapılır

Modern yaşam tarzımızın içerdiği pek çok kötü alışkanlık nedeniyle vücutlarımızın gerçekleştirmesi gereken fonksiyonlar giderek artıyor, ve kanımızda biriken toksinlerin atılması çok daha güçleşerek bütün sistemlerimizi kötü yönde etkileyen bir durum oluşuyor.

Ananas; içeriğindeki yüksek oranda vitamin, mineral ve su sayesinde, vücudun doğal detoksunu destekleyerek sistem fonksiyonlarının veriminin artmasını ve vücuttaki zararlı atıkların atılmasını sağlar.

Ayrıca ananas, bromelain olarak bilinen sindirim enzimi yönünden çok zengin bir meyvedir. Bu enzim sindirim işlevlerine ve besinlerin emilimine destek olarak bağırsak fonksiyonlarının gelişimine katkı sağlar.

Ananas detoksuna başlamadan önce

ananas dilimi

Ananas detoksu, vücutta biriken sıvıları atmanın ve ayrıca karaciğerinizi, böbreklerinizi ve pankreasınızı temizlemenin mükemmel bir yoludur.

Ancak bu aktiviteyi çok sık ya da uzun süre yapmamalısınız. Çünkü bu meyvenin kalorisi çok düşüktür ve sağlıklı kalmak için almamız gereken besin değerlerinden yoksundur.

Bu detoksu en fazla 4 gün boyunca gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Bu, birkaç kilo vermek ve vücudunuzu sağlık

Ananas, çok düşük bir kaloriye sahip olduğu için; detoks boyunca anksiyete, açlık, genel halsizlik ve genel bir enerji eksikliği gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Yüksek tansiyonu olan insanlar, diyabet ya da böbrek problemleri bulunanlar bu detokstan kaçınmalıdırlar.

Ananasın belirli bileşenleri, bazı ilaçlara karşı olumsuz reaksiyonlar gösterebilir, bunların yan etkilerini arttırabilir. Eğer düzenli olarak kullandığınız bir ilaç varsa, bu detoksu denemeden önce doktorunuza danışmanız en iyi ve en mantıklı yol olacaktır.

Bromelain ve asitler yönünden zengin olduğu için, çok miktarda ananas tüketmek dil ve ağız üzerinde küçük yaralara ve ülsere neden olabilir.