Bedeninizi Arındırın!

Sanki tüm dünya yanınızdan geçip gidiyor, bedeniniz tepki vermiyor, hantal, yorgun ve uykulu hissediyorsunuz, hiçbir şey umurunuzda değil… Ama siz böyle birisi değilsiniz! Geçtiğimiz birkaç gün içinde kaybettiğiniz canlılığınızı geri mi kazanmak istiyorsunuz?

Garip hastalıkları araştırıp, endişelenmeye başlamadan önce bedeninize nasıl davrandığınızı bir düşünün. Dengesiz mi besleniyorsunuz? Zararlı maddelere maruz kaldınız mı? İçeriklerini tam bilmediğiniz takviye ürünleri mi kullanıyorsunuz? Sizin için arınma vakti gelmiş olabilir. Bedeninizde toksinler birikmiş olabilir ve onları atmanız lazım. Nasıl mı? Bu yazımızda sizinle bedeninizi toksinlerden arındırabileceğiniz 10 öneri paylaşacağız.

Ama ilk olarak biraz sizin alışkanlıklarınızdan bahsedelim.

Neden bedeninizi arındırmalısınız?

Günümüzde zararlı maddelere çok değişik şekillerde maruz kalıyoruz: fabrikalar havaya toksik atıklarını karıştırıyorlar, kimyasal içeren pek çok kozmetik ürün var, böcek ilaçları ile yetiştirilen pek çok yiyecek var… Artık bu tarz maddelere maruz kalmadan yaşamak gerçekten de çok zor! Ne yazık ki bedenlerimiz toksik maddeleri çok kolay emip, stoklayabilmesine rağmen; onları vücudumuzdan atmak bu kadar kolay olamayabiliyor.

Sindirim sistemimiz bedenimizdeki diğer sistemlere enerji ve bilgi gönderir bu yüzden doğal ve sağlıklı bir beslenme düzeni ile toksinleri bedenimizden atıp daha sağlıklı olabiliriz. Bedeninizi toksinlerden arındırmak için izleyebileceğiniz iki ana yöntem bulunmakta.

  • Sıvı orucu

Eğer kısıtlayıcı, sıkı diyetleri ve meyve suyu içmeyi  seviyorsanız, bu yöntem tam size göre. Bir günlüğüne herhangi bir şey yemek yerine su, sebze ve meyve suları ve çay tüketiyorsunuz. Bu yöntem sayesinde bedeninizi hem toksinlerden hem de ölü hücrelerden arındırıp cildinizi ve bedeninizi canlandırabilirsiniz. Meyve sıkacağınıza koşup bu yöntemi denemeden önce lütfen doktorunuza danışın ve şu an bu tarz bir diyet yapmaya uygun olup olmadığınızı öğrenin.

  • Günlük beslenmenin zenginleştirilip değiştirilmesi

Bu yöntemle beslenme düzeninizdeki sağlıksız yiyecekleri, size kendinizi daha hafif ve canlı hissettirecek arındırıcı ve enerji verici yiyeceklerde değiştirebilirsiniz. Bu yöntemin en güzel yanı ise, bunu bir beslenme şekline çevirip, arındırıcı yiyecekler yediğiniz sürece, hayatınıza dahil edebilirsiniz. Eğer isterseniz birkaç gün sadece bu yiyecekleri yiyerek arınma işleminizi kuvvetlendirebilirsiniz. Bizim önerimiz yeşil yapraklı sebzeler, meyve, çekirdekler, tam tahıllı ürünler, beyaz et ve bolca su.

Daha bitmedi! Size bedeninizi arındırmak için 10 öneri paylaşacağımızı söylemiştik değil mi? Okumaya devam edin. Beğendiklerinizi seçip, birleştirip bedeninizi arındırın!

Bedeninizi arındırmak için 10 öneri:

Öneri 1: Limon suyu

Grains1

Lif açısından zengin yiyecekler , sindirim sistemindeki toksinleri kendilerine çekerler ve bağırsaklar aracılığıyla bedenden atarlar. Tam tahıllı yiyecekleri tercih edin ve içiniz rahat etsin. Ayrıca antioksidan özellikleri vardır ve çok besleyicidirler.

Son bir öneri

Şimdi tek yapmanız gereken size uygun yöntemi seçip hedefinize ulaşmak için çalışmanız. Sağlıklı beslenmek, genel sağlığınızı korumanın anahtarıdır. Bedeniniz, onu taze ve lezzetli meyve suları ve salatalarla beslediğinizde size kesinlikle teşekkür edecektir!