Doğal Tedavi ile Böbreklerinizi Arındırın

Çoğu insan böbrekleri temizlemenin ve sağlıklı tutmanın ne kadar önemli olduğunu bilmez. Pek çok hastalık üriner sistemden kaynaklanır. Bu organların vücuttaki atıkları uzaklaştırdığını düşünürseniz, onlara özen göstermemizin ve mükemmel koşullar sağlamamız gerektiğinin neden bu kadar önemli olduğunun farkına varırsınız.

Böbreklerinizin temizlenmesi gerektiğini işaret eden belirtiler

Eğer yüksek veya düşük tansiyonluysanız, karnınızın alt ve ön bölgelerinde ağrı varsa, idrarınızın rengi koyuysa, aşırı susama hissiniz varsa, belinizin üzerindeki sırt bölgeniz ağrıyorsa veya gece sıkça tuvalete gidiyorsanız, üriner sisteminizde bir dengesizlik olabilir.

Ayrıca, günde yarım litreden az idrar çıkarma, sürekli mesanenin dolu olduğu hissi, idrar yaparken ağrı, geceleri ayak bileklerinde ödem, sabahları göz etrafında şişme, travma olmadığı halde morluk ve kanama olması da uyarıcı işaretler olabilir.

Böbrek veya mesane taşlarının varlığı da böbreklerinizi temizlemek için yeterince iyi bir gerekçedir.

bobrek-temiz

  • Etten süte kadar hayvansal protein tüketiminizi azaltmaya çalışın. Bu, böbrek taşı oluşumuna yol açan idrardaki kalsiyumu azaltacaktır. Bu gıdalar ayrıca yüksek miktarda ürik asit de içerir.
  • Alkollü içecek veya çok şekerli yiyeceklerden uzak durun çünkü kalsiyumun daha hızlı emilimine neden olurlar.
  • Vejeteryan veya doğal gıdalardan zengin bir beslenme rejimi uygulamaya çalışın. Beslenmenize bolca doğal meyve ve sebze suyu ekleyin.
  • Diüretik özellikli gıdalar tüketin, portakal, üzüm, limon, greyfurt, kereviz, havuç, salatalık, elma, karpuz, kavun, yeşil salata, şeftali Japon eriği gibi.
  • Aspirin, ibuprofen vb. ilaç kullanımını azaltın.
  • Her gün uygun miktarda su tüketin (kışın iki, yazın üç litre); öyle ki idrarınız neredeyse şeffaf veya çok açık sarı bir renk alsın. Çok fazla su içmek de iyi bir fikir değildir çünkü böbreklerin fazla çalışmasına neden olur.
temiz-bobrek-4

Bu üi gün aralığında egzersiz yapmayı veya sporla uğraşmayı ihmal etmeyin. Böbrek çalışmasını arttırmak için günde 30 dakika yürüyebilirsiniz. Ter yoluyla toksinleri atmak için saunaya gitmenizi öneririz, veya evde sıcak bir banyo yapıp arkasından ılık veya soğuk duşla kendinizi tazeleyebilirsiniz.

Son olarak, sabah ve akşam vücudunuzu germe hareketleri yapın. Vücudunuzu doğru hareketlerle esnetin, böylece onu aktive eder ve günü atlatabilmek için daha çok enerji elde edersiniz.