En İyi 9 Doğal Ağrıkesici

Ağrı kesicilerin amacı vücudun herhangi bir kısmındaki, özellikle başın yanı sıra kaslardaki ve eklemlerdeki ağrıları hafifletmek veya yoketmektir. Eczanelerden satın alabileceğiniz farklı türlerde ağrıkesiciler mevcuttur, ancak doğal alternatifleri tercih edenlerin bu makaleyi gözden geçirmesi önerilir. En iyi doğal ağrıkesicilerin hangileri olduğunu burada öğrenebilirsiniz.

1. Zeytinyağı

Zeytinyağı, lezzetli olmasının yanı sıra doğanın bize verdiği, pek çok ağrıya ve duruma iyi gelen bir ilaçtır. Saf sızma zeytinyağı kullanmanızı öneririz. Bu marketlerde satılanlardan daha sağlıklıdır.

zeytinyağı-3

Bu yağ ibuprofen ve diğer steroidsiz anti-inflamatuar ilaçlarla aynı etkiyi gösteren doğal bir maddeye sahiptir. Araştırmalar, zeytinyağının ağrıyı azaltabilme özelliğiyle bir ilaç işlevi görebileceğini göstermiştir. Bu doğal bir tedavi sağlar ve aynı zamanda (bu tür kimyasal ilaçları sürekli olarak alan insanlarda) kan pıhtısı oluşumu, Alzheimer hastalığına veya kansere neden olma konusunda daha az sağlık riski taşır.

2. Zerdeçal

Bu baharat, en iyi doğal ağrıkesicilerden biri olan, vücutta ağrıyı bloke eden ve aynı zamanda inflamasyonla mücadelede etkili olan kürkümin içermektedir. Herhangi bir yan etkisinin bulunmaması nedeniyle bunu eczane ilaçlarının yerine kullanabilirsiniz. Çeşitli araştırmaların gösterdiği gibi, zerdeçal sinir taşıyıcılarının beyne iletilmesini “iptal” ederek romatoid artrit ağrılarını durdurmaya yardımcı olabilir.

balık-yağı

Balık yağı tüketimi Crohn hastalığının şiddetini kayda değer bir şekilde azaltabilir. Bu aynı zamanda insanların bir alışkanlık haline gelen ve etkili olması için her geçen gün daha yüksek miktarda kullanılması gereken steroid ve eczane ürünlerine bağımlılığını da azaltmaya yardımcı olur.

4. Yaban mersini

Bu mavimsi, ufak, lezzetli meyvenin çok faydalı özellikleri vardır. Bunlar çok iyi anti-inflamatuar görevi görür, çünkü sindirim mukusunun inflamasyonundan sorulu olan serbest radikalleri elimine edebilen pek çok antioksidan içerir. Anılan bu inflamasyon ülsere, üriner enfeksiyonlara veya zayıf bir sindirim sistemine neden olur.

papatya-çayı

Gün boyunca ve geceleri üç bardağa kadar papatya çayı içmeniz önerilir. Bunun kısa süre içerisinde kaslarınızı ve eklemlerinizi rahatlattığını göreceksiniz.