Ev Yapımı Saç Kremleri

Hepimizin bildiği gibi, saçlarımız dış görünüşümüzde büyük rol oynar, bu nedenle pek çok kadın saç bakım ürünlerine ve güzellik merkezlerine çok para harcarlar.

İster işyerinde güzel görünmek için yapın ister başka bir aktivite için yapın; unutmamanız gereken, son zamanlarda her yerde rastlanan ve saçınızda kullandığınız boyalar ve kimyasal ürünlerin sağlığınız için zararlı olabileceğidir.

Bugün, pahalı ve tehlikeli ürünleri kullanmadan sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak konusunda konuşacağız. Daha spesifik olarak da saçınızı doğal yoldan yumuşatacak ve elektriklenmesini önleyecek ev yapımı krem tarifleri vereceğiz.

Çok para harcamadan veya kimyasal ürünler kullanmadan saçınızı nasıl yumuşatacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

sac-yumusatmak

 

Unutmayın ki doğal ürünler saçınıza zarar vermez ama kullanımda sabırlı ve kararlı olmalısınız. Ayrıca saç tipiniz de önemlidir. Elbette ki eğer kıvırcık ise bu kremler saçınızı kontrol altına almaya yardım edecektir. Havadaki aşırı nemin veya çok yıpranmış saçların yol açtığı elektriklenmeyi azaltır. Ancak mucize yaratmazlar.

Ev Yapımı Kremler

Hindistan cevizi sütü ve limon suyu

zeytinyagi-ilac

Eğer saçınız yağlıysa bunu saç köklerinize çok yakın uygulamamalısınız.  Ve unutmayın ki bu tür bakımlar sabır gerektirir, bir gecede mucizeler yaratmazlar. Saçınızın ipeksi, parlak ve kontrol edilebilir, böylece de düz olması için bunu en az haftada 2 kez yapmalısınız. Kimyasal ürünler çok çabuk sonuçlar vaadederler ama…bu kadar risk almaya değer mi? Önemli olan bu zararlı maddelerin kafa derisine işlediği ve kan dolaşımına da karıştığını bilmenizdir.

Bu nedenle zaman içinde size zarar verebilecek bu ürünleri kullanmanın ne kadar gerekli olduğunu değerlendirmelisiniz. Doğal bakımları seçmeniz daha iyidir, üstelik bunları evinizin rahatlığında ve çok para harcamadan yapabilirsiniz.