Günde 500 Kalori Yakmanın 21 Yolu

Eğer zayıflamak için bir türlü doğru yolu bulamıyorsanız, bu alışkanlıklarınızı hala yeterince değiştirmemiş olmanızdan kaynaklanıyor. Günde 500 kalori yakmanın 21 yolunu anlattığımız bu makaleye bir göz atın. İmkansız değil, bir şans vermeye değer.

Günde 500 Kalori Nasıl Yakılır

Aktif Olun

Bütün gününüzü bilgisayarın ya da televizyonun önüne oturarak geçirmeyin. Telefonla konuşurken mesela, odanızın ya da ofisinizin içinde yürüyün veya bacaklarınızı ve ayaklarınızı kafanızda çalan şarkının ritmine göre oynatın.

Kuruyemiş Yemeyin

Özellikle de eğer büyük bir kasenin içindelerse. Araştırmalara göre, porsiyon ne kadar büyük olursa o kadar fazla yiyorsunuz. Kuruyemiş kalbiniz için yararlı olsa da, büyük miktar da kalori içeriyorlar. Bir avuç dolusu ceviz 175 kalori içeriyor! Eğer onları çok seviyorsanız, fıstığı tercih edin çünkü aynı miktar fıstık sadece 80 kalori içeriyor.

calories4

Kokteyllere “Hayır” Diyin

Tek bir bardağı bile şerbet, kremalı katkılar, kutulanmış meyve suları ve şeker içeriyor. Bu da demek oluyor ki neredeyse 800 kalori’ye denk. Bunun gibi içeceklerden kaçının ve narenciye suları gibi doğal meyve sularına yönelin.

Daha Az Makarna Yiyin

Tek bir tabağı (sossuz) 220 kalori içeriyor. Ancak, eğer daha fazla “lezzet” eklemek isterseniz bu sayı 5 katına çıkabilir. Tam tahıllı erişteleri tercih edin.

Tek Seferde Daha Az İnsan Davet Edin

Eğer yemeğinizi yediden fazla kişiyle yerseniz porsiyonunuz mutlaka daha büyük olacaktır. Bunun sebebi ise, evinizde normalden fazla insan olursa yetmeyeceğini düşünüp normalin iki veya üç katı yemek yaparsınız.

Tabağınızı Bitirmeyin

Bir kilo verme uzmanına göre, tabağınızın %25’ini yemeden bırakmalısınız. Kalanı ertesi gün öğle yemeğinde yiyebilirsiniz ya da köpeğinize verebilirsiniz.

Küçük Bir Menü Sipariş Edin

Örneğin fast food restoranlarında size seçiminizi büyütmeyi isteyip istemediğinizi sorarlar. Bu sağlığınız için kötü bir şeydir. Aynı şey bazı restoranlarda da yaşanıyor. Patates kızartması ve tatlı tabağınızı paylaşmak, daha az miktar kalori almanıza yardımcı olur.

Meyveli Buzlu İçeceklerden Vazgeçin

Çok lezzetliler ve yaz mevsiminde çok ferahlatıcı olabiliyorlar ama aynı zamanda yüksek miktarda kalori içeriyorlar. İçinde muz, süt ve şeker olan büyük bir bardak en az 800 kalori’ye sahip. Bunların yerine meyve suyunu tercih edin.

calories8

Görüntüler Quinn Dombrowski, Iain Buchanan, Clemens v Vogelsan, Bev sykes, midiman, Josep Ma Rosell, Matt ve Selina’nın izinleriyle kullanılmıştır.