Kolay Uygulanan Günlük Güzellik Sırları

Neredeyse hiçbir zaman istediğimiz sonuçları vermeyen bakım ürünlerine çok fazla para harcıyoruz. Bu çoğu zaman olan şey. Neyse ki günlük bakımınızdaki temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek, kolay uygulanan güzellik sırları var. Hadi bunlara bir göz atalım. Ekonomik olduğu kadar etkili olduklarının da garantisini veriyoruz. Hazır mısınız?

Kolay Uygulanan Günlük Güzellik Sırları

1. Güne Soğuk Bir Duşla Başlayın

shower

Soğuk duş mu? Gerçekten mi? Endişelenmeyin, “çok soğuk” olmasına gerek yok ancak en azından ılık olmalı. Burada önemli olan, sizi üşütmesi. Nedenini merak ediyor musunuz? Çünkü bu, güne başlamanın harika bir yoludur. Soğuk su; kan dolaşımını etkinleştirir, cildin tonunu eşitler, bağışıklık sistemini uyarır, bacak ağrılarını dindirir, varisli damarlarda kan dolaşımını etkinleştirir ve cildin esnekliğini arttırır. Daha fazla nedene gerek var mı? Gece yatmadan önce rahatlamak için sıcak bir duş almak gibisi yoktur ancak sabah alacağınız kısa, soğuk bir duştan sonra çok daha canlı ve sağlıklı görünürsünüz.

2. Gözaltı Morlukları? Endişelenmeyin!

Coconut-oil

Bazen yataktan kalkıp saçlarınızın mat, cansız, kuru ve kötü göründüğünü fark edersiniz. Başınıza en az bir kez gelmiştir. Peki, dışarı böyle çıkar mısınız? Şüphesiz ki saçlarınızın biraz daha güzel görünmesini istersiniz. Bunun kolay ve ucuz bir çözümü var: hindistancevizi yağı ve doğal yoğurt maskesi. Evinizde bu maskeyi hazır bulundurursanız, sabahları çok daha çabuk hazırlanırsınız. Bir çay kaşığı hindistancevizi yağı ile doğal yoğurdu karıştırın. Canlandırıcı ve antioksidan özelliği sayesinde saçlarınızı onarıp mükemmel bir şekilde parlamasını sağlayacaktır. Bu maskeyi saçınızda 15 dakika bekletin, ılık suyla durulayın ve daha sonra yarım su bardağı elma sirkesi ile yarım su bardağı suyu saçlarınıza uygulayın. Bu karışımla 10 dakika masaj yapıp saçlarınızı tekrar durulayabilirsiniz. Sonuç mükemmel olacak.

4. Yüzüme Nasıl Parlaklık Kazandırabilirim?

bad-breath

Bu bazen olur, özellikle de sabahları. Ağzınızda tuhaf bir tat olur ve nefesinizin kötü koktuğunu fark edersiniz. Çok az zamanınız vardır, birkaç dakika sonra evden çıkmanız gerekiyordur. Peki, ne yapmalısınız? Beş dakika boyunca kişniş veya nane yaprağı çiğneyebilirsiniz. Bu bitkiler antibakteriyeldir ve nefesinizdeki kötü kokuyu gidermenize yardımcı olur. 

Bu küçük ipuçları sayesinde evden ışıldayarak çıkacaksınız.