Kuru Saçlar için 9 Maske

Kuruluk, saçlarla ilgili olarak görülen en yaygın sorundur ve bunun nedeni kötü bakım veya zararlı ürünlerin aşırı kullanımı olabilir. Aşağıdaki makaleden kuru saçlar için en iyi maskeler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eminiz ki mağazalarda kuru saçlar için yüzlerce tedavi yüzlerce bulabilirsiniz. Bunlardaki sorun, genelde çok pahalı olmaları ve ayrıca onları kullanmayı bıraktığınızda etkilerinin de yok olmasıdır. Bunları kullanmayı kesince kuru saçlar tekrar kendini gösterir ve bu, saçlarınızın sadece belirli bir ürünü kullandığınız zaman iyi göründüğü “acımasız bir döngü” oluşturur.

Eğer sadece bir kaç gün veya hafta işe yarayan veya birkaç uygulama sonrasında etkisi yok olan tedavilere para harcamaktan sıkıldıysanız, daha iyi bir tedaviyi veya sıradan güzellik sorunları için doğal seçenekleri denemek istiyorsanız, o zaman aşağıda kuru saçlar için sağladığımız ev yapımı maskeler için tarifleri gözden geçirmenizi öneririz.

kuru-saç

Avokado Maskesi Tarifi

Bir adet avokadoyu soyun ve posasını çıkarın. İşlemi kolaylaştırmak için bunu ortadan ikiye de kesebilirsiniz. Bunu bir kaseye yerleştirin ve bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir adet yumurta sarısı ekleyin. Homojen bir karışım elde edene kadar iyice karıştırın (bir blendır kullanabilirsiniz). Bu macunu saçınıza, özellikle uçlarına uygulayın. Bunun birkaç dakika durmasına izin verin ve ardından bolca suyla durulayın. Bunun ardından da saçınızı her zamanki gibi yıkayın.

Bal ve Muz Maskesi Tarifi

Bunu hazırlaması oldukça kolaydır ve eminiz ki gerekli olan iki malzeme evinizde mevcuttur. Muzu ezin ve üç çorba kaşığı balla karıştırın. Buna ayrıca birkaç damla badem yağı da ekleyebilirsiniz. Bunu saçınıza yayın ve 30 dakika beklettikten sonra tamamen durulayın. Son adım saçınızı her zamanki gibi yıkamaktır. Saç kurutma makinesi kullanmayın.

Yoğurt ve Yumurta Maskesi Tarifi

Altı çorba kaşığı doğal yoğurt ve bir yumurta beyazına ihtiyacınız olacak. Yumurtayı iyi bir kıvam elde edene kadar çırpın ve ardından yoğurtla karıştırın. Bunu saçınıza uygulayın ve 15 ile 30 dakika arasında bekletin. Ardından saçınızı durulayın ve normal şampuan ve saç kremiyle yıkayın.

kuru-saç-4

Fotoğraflar, Eddy Van 3000, Petras Gagilas, Julie Vazquez, Elise Muller, Eve ve Martinak15 izinleriyle kullanılmıştır.