Sağlık Durumunuzu Gözlerinizden Anlayın

Sağlığımız ayaklara, ellere ve yüze yansıdığı gibi, gözler de organlarımızın nasıl çalıştığı konusunda bize ip ucu verebilir. Gözler, en çok böbreklerle olmak üzere, vücudun diğer bölgeleriyle de bağlantılıdır.

Gözlerin Doğal Parlaklığını Kaybetmesi

Bu sorun, böbrek ve karaciğerin tıkalı olduğunun ve kan akışının düzgün bir şekilde gerçekleşmediğinin bir göstergesi olabilir. Bu demek oluyor ki, bu organlarda fazlaca biriken toksinler, kan ve oksijen dolaşımını engelleyerek; yararlı minerallerin vücuda girmesine engel olur. Ayrıca, kanın beyin ve gözlere ulaşması için, yer çekimiyle savaşmasını sağlayacak daha fazla enerjiye ihtiyacı vardır. Bu enerji sağlanmadığında, dengesizlik problemine de neden olabilir.

Gözlerin Altındaki Deride Sararma

eyes3
Göz altı torbaları, bazı insanların estetik ameliyat olmasını gerektiren, üzgün ve yorgun görünmemize neden olan durumlardır. Göz altlarının şişmesi; sindirim ve salgı yapan organların tıkandığının ve vücudun toksinleri düzgün atamadığının göstergesi olabilir.

Gece geç saatte ve çok miktarda yemek yerseniz sabah göz altlarınızda torbalarla uyanabilirsiniz. Bu torbalar bir kaç saat sonra yok olur fakat göz torbaları yok olsa bile bu sorunu yaşamak, bize vücudumuzu arındırmamız gerektiğini söyler. Göz torbaları, kronik rahatsızlığa dönüştüklerinde, bu torbalar su yerine yağ ile dolar. Bu durum çok ciddi bir problemdir, böyle bir sorun yaşıyorsanız, doktorunuza görünmeli ve diğer organlarınızda iltihaplanma veya kistler olmadığından emin olmalısınız.

Göz Bebeğinin Üzerinin Beyaz Bir Tabakayla Kaplanması

Göz bebeğinin bulutsu bir beyaz tabakayla kaplanması, mukus veya düzgün sindirilmeyen maddelerin varlığının işaretidir. Böyle bir sorun yaşıyorsanız dikkate almanız çok önemlidir çünkü ileride katarakt sorunu yaşama ihtimalini gösterebilir. Çünkü bu beyaz tabaka, böbrek ve sindirim sisteminin iyi çalışmadığını gösterir. Göz bebeğindeki beyaz tabaka, aynı problemi yaşayan hayvanlarda da görülebilir.

Göz kanlanması

eyes5

Kaz Ayağı Kırışıklıkları

Gözün dış kenarlarında oluşan kaz ayağı kırışıklıklar, böbreklerin zayıflamasının göstergesi oldukları için, erken yaşltan itibaren böbreklerimizin sağlığına dikkat etmemiz gerekmektedir.

Fotoğraflar, Mikleman ve Per Jensen izinleriyle kullanılmıştır.