Zayıflamak İçin Beş Meyve İçeceği

İçinde bulunduğunuz her an açlık hissetmeden veya yiyip içtiklerinizin lezzetinden vazgeçmeden sağlıklı şekilde kilo vermek ister misiniz? Zayıflama rejimi listenizin tatsız tutsuz yiyeceklerle dolu olması şart değil, bu şekilde kilo verebilirsiniz ama ayn zamanda tüm bu çabanıza rağmen mutsuz ve hasta hissedersiniz.

Keyifle zayıflama rejimi yaparak kilo vermenin yolları var ve bunlar alışkanlık haline getirebileceğiniz ve hayatınızın bir parçası olacak çözüm yolları. Çok kabul gören ve uygulanan bu çözümler arasında, meyve içecekleri yer alır. Smoothie denilen meyve içecekleri bugün dünyada çok revaçtadır, yenilendirici ve sağlıklıdırlar ve egzersizlerinizin hemen arkasından tüketilebilirler.

Meyveleri Hayatınıza Dahil Edin

Meyvelerin vitamin ve mineral açısından zengin olduğunu eminiz biliyorsunuzdur. Bu nedenle, meyveler cilt ve saç için üretilen güzellik ürünlerinde yaygın olarak kullanılırlar. Ancak etkilerinin asıl gücünü, onları yediğinizde veya içlerindeki besleyicileri doğal yoldan vücudunuza aldığınızda gösterirler. Meyve yemek veya meyve içecekleri içmekle, uzun süre kullanıldığında sağlığa zarar veren kimyasal maddeleri ve boyaları içermeyen ve koruyucu maddelerle işlem görmemiş olan gerçek doğal besinlerle beslenmiş olursunuz.

Bu konuda ilginizi çekebilecek bir başka şey de, meyvelerde bulunan vitaminlerin antioksidan etkileridir. Bu demektir ki bu vitaminler serbest radikal olarak adlandırılan ve kötü beslendiğinizde, stres altında olduğunuzda ve sedanter yaşama mahkum olduğunuzda vücudunuzun kendi başına ürettiği yüksek reaktif maddelerin olumsuz etkilerini yok eder. Serbest radikaller hücrelerinizi ve dokularınızı bozarak yaşlanmayı hızlandırır.

Meyve Neden Bir Çözüm Yoludur?

İçinizde vücudunuza zararlı bir mekanizma bulunduğu için korkmayın, çünkü dediğimiz gibi çözüm yolları var. Bunlardan birisi de meyve tüketmektir. Meyveler belirgin miktarda potasyum, magnezyum, bromür, bakır, kalsiyum ve çinko içerir.

Zayıflama rejimlerinizde içecek olarak meyveleri kullanabilirsiniz. Bu, rejiminizi dengelemeyi ve de sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

Tahıl, ceviz, meyve ve sebze içeren dengeli bir rejimin, vücudunuzu vitamin, mineraller ve antioksidan besleyici maddelerle desteklemek için ideal bir yol olduğu çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu çeşit bir diyet ayrıca kalp hastalıkları ve kanser riskini de azaltır. Çilek, muz, ananas, kavun ve limon, kilo vermek için evde hazırlayabileceğiniz içecekler için ideal meyvelerdir. Bu yazımızda size, kilo vermek veya mevcut kilonuzu korumak için en iyi beş meyve içeceği tarifi vereceğiz.

Keyifle İçeceğiniz Çilekli İçecek

ananassmoothie

Beşinci İçecek: Kavun ve Limon

İnanılmaz tazeleyici etkisiyle yaz mevsimi için eşsiz ve özel bir içecektir. Doğal yoğurt ve biraz yağsız sütle hazırlarsanız daha da lezzetli olur. Kavunu miksere koymadan önce çekirdeklerini temizlemeyi unutmayın. Limon dokunuşuyla  ilginç bir tat elde edeceksiniz.

İyi beslenmek, daha iyi yaşamak, yaşam tarzınızı ve görüntünüzü korumak bu kadar basit!

Sizi zararlı yiyeceklerden uzak tutacak ve aynaya baktığınızda yediklerinizden pişmanlık duymaktan kurtaracak bu basit reçetelerle zamanınızı da daha iyi kullanacaksınız. Hayattan zevk almak ve hedeflerinizle uyumlu hale getirmek sizin elinizde. Zayıflamak mı istiyorsunuz? Kendinizden memnun olmak mı istiyorsunuz? Hayatınızı ve kilonuzu korumak mı istiyorsunuz? Öyleyse daha fazla düşünmeye hiç gerek yok, diyetinize belirttiğimiz yiyecek ve reçeteleri dahil edin. Bu içecekler size tatmin hissi verecek ve böylece öğünler arası daha az atıştıracak ve hem de daha sağlıklı besleneceksiniz. Denemek istemez misiniz?