2018’in En İyi Saç Kesimleri

· 8 Haziran, 2018
2018'de çok çeşitli saç modelleri var. Görünüşünüze, yüzünüze ve elbette kişisel zevkinize en uygun olanı seçmelisiniz.

Her yıl olduğu gibi, stiller değişir ve saç modelleri de değişen şeyler arasındadır. Bu sezonun trendleri kısa saçın moda olduğunu gösteriyor, ancak başka tarzlar da var.

Yazının devamında size 2018 için en iyi saç kesimlerini göstereceğiz.Tarz ve moda dünyasında, saçlarımız kadar dikkat çeken pek bir şey yoktur. Nasıl göründüğümüzü büyük ölçüde belirler.

Ayrıca, saç kesimi birisi hakkında birçok şey söyler. Kıyafetler ile kombine edildiğinde, her insana kendi imajı için doğru olduğunu düşündüğü bireysel dokunuş ve özelliği verir.

2018’de 7 saç kesimi

1. Flapper

Flapper’lar yirmilerde modaya uyan kadınlardı, ama isyancılardı, çünkü tüm kurallara uymuyorlardı. Flapper görünümü cesur ve etkileyicidir. Bu yılın yeniliği.

Küt saç kesimine benzeyen kısa bir saç modelidir. Farkı uçların dağınık bırakılması, perçemlerin ise neredeyse kaşlarınıza kadar inmesidir.

Stil uzmanları, yuvarlak yüzlü kadınlar için bu saç modelini önermektedir. Ayrıca, şüphesiz, günümüzün genç “isyancıları”, geleneksel bir hayatı yaşamak istemeyenler için ideal bir görünüştür.

2. Küt saç

Küt saç 2018’de çok kullanılabilecek başka bir kısa saç modelidir.

Peki ya avantajları?

Birincisi, bakımı kolaydır ve spor yapan herkese genç bir görünüş verir.

Ayrıca, bu stil her yüz şekli için harikadır. Bu saç stillerinin bir tür jokeridir. Genelde doğal dalgalarla ve önde biraz asimetri ile kullanılır.

3. Çok uzun saç

uzun saçlı kadın

Önceki saçların aksine, bu saç kesimi saçınızı çok uzun kullanmaktır.

Kim Kardashian ve Mila Kunis gibi ünlüler uzun saçlarıyla bilinir. Ayrıca Vogue, bu sezon için bunun bir alternatif olduğunu belirtti.

Bu iki kadın bu uzun saçı ortayı biraz daha aşağıda kullanıyorlardı.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nden eksantrik kuaförlerden biri ona “zarif ve seksi” bir saç modeli diyor. Jennifer Lopez ve Beyonce, Kasım 2017’de Grammy Ödüllerinde bu saç stilini benimseyen diğer ünlülerdir.

4. Yüksek at kuyruğu

at kuyruğu

Önceki stilin bir varyasyonu olarak düşünülebilir. Çok uzun saçlı bir kadın saçını düzleştirip yüksek bir at kuyruğu olarak kullanabilir. Bu, kuaför salonuna gitmek zorunda kalmadan saçınızı zarif bir şekle sokmanın bir yoludur.

Bu görünüş, boynunuzun uzun ve şekilli görünmesini sağlar. Eğer saç tokanızı örtmek istiyorsanız, kendi saçınızdan bir parça kullanabilirsiniz. Ayrıca, saçlarınızın çıkmasını önlemek için saç spreyi kullanabilirsiniz. Saç spreyi saçınıza daha çok stil katar.

Kullanabileceğiniz diğer varyasyonlar, duruma bağlı olarak:

  • Çok fazla saç spreyi gerektirmeyen dağınık at kuyruğu;
  • Gündelik bir görünüm için yandan saç çıkardığınız bir at kuyruğu;
  • Görünüşünüze bir çekicilik katan dalgalı at kuyruğu.

5. Kısa, kıvırcık at kuyruğu

Bu, 2018’in en çok kabul gören saç stillerinden biridir. Kısa saçlı olanlar için mükemmel bir at kuyruğudur.

Bunu yapmak için, saçlarınızı köklerinden boynunuza kadar düzleştirmelisiniz. Daha sonra, saçlarınızın uçlarına dalga verin. Dalgaların başladığı yerden, saçlarınızı at kuyruğu yapın.

Faydalı bir ipucu dalgaları parmaklarınızla ayırmaktır. Üst kısmı sıkı bağlamaya çalışın. Size zarif bir görünüm kazandıracak ve göreceğiniz gibi de yapması çok kolay bir saç modelidir.

6. Pixie (Kısa saç)

emma watson

Pixie kesimi 2018 için harika bir saç modelidir. Belli iki kat bırakın: boynunuzun etrafındaki saçlar oldukça kısa ve kafanızdaki kat daha uzun olacak şekilde.

Bilinen stilistlere göre 2018’de kesinlikle olacağı belli bir trend.

Pixie ile ilgili en iyi kısım, çok fazla varyasyona sahip olmasıdır: dağınık, ıslak bir etki, uçları yapılı, krepeli. Açılı veya oval yüzlü kadınlar için mükemmel bir seçenektir.

7. Yüksek topuz

Dolce & Gabanna, bunu yeni sezon için podyumlarda kullandı, bu yüzden bu sene pek çoğunu göreceğimizi düşünüyoruz.

Basit bir saç şekli olsa da ve çoğu kişi saçına başka ne yapacağını bilmediği bir günde kullansa da, kısa bir süre içinde size zarif bir dokunuş kazandırabileceği söylenir.

Farklı farklı topuzlar vardır. Özellikle, yüksek topuz, kıvırcık saçlar için harika bir seçenektir, çünkü sık sık kıvırcık saçlar için bir çözüm bulmakta zorlanırız.

Ana avantajı, yüzümüzü tamamen açığa çıkarmasıdır; bu yüzden, en iyi makyajımızı yapmak için mükemmel bir fırsattır.

Liste, bu sezonda çok fazla etkisi olacak diğer stillerle daha da uzayabilir. Bunlar arasında, her zaman daha genç görünmemizi sağlayan katlı kesim, ıslak görünüm (nemli) ya da farklı perçemler vardır.

2018 için çok çeşitli saç modelleri vardır. Görünüşünüze, yüzünüze ve elbette kişisel zevkinize en uygun olanı seçmelisiniz.

Siz hangisini tercih ediyorsunuz?