Ailenizi Bağışlayın, Ellerinden Gelenin En İyisini Yaptılar

Ailenizi bağışlayın. İster inanın ister inanmayın, hataları olumlu bir sonuca vardı. Artık o hatalardan haberdar olduğunuza göre, farklı bir yol seçebilirsiniz, çünkü daha iyi biliyorsunuz.

Ailenizi, size verdikleri şefkat eksikliği, sahip olduğunuz acınası tecrübeler, başınıza gelen tüm acı ve kötü muamele için affedin. 

Şu an yargıladığınız eylemlerin sonuçlarından dolayı acı çektiğinizi biliyoruz. Sizi incittiklerini ve ailenize karşı kin tutmanızı anlıyoruz.

Öte yandan bunun üzerinde biraz düşünürseniz, ellerinden geleni yaptılar. Deneyimlerinizi ve durumlarını paylaşmış olsaydınız, kendinizi aynı şeyleri yaparken bulabilirdiniz.

Buna da bakın: Aile İlişkilerini Zedeleyen 6 Hata

Ailenizi bağışlayın, çünkü ellerinden geleni yaptılar

baba oğul

Ailenizi bağışlayın, çünkü kimse onlara karar verdikleri bu önemli rolü nasıl yerine getireceğini öğretmedi.

Zihninizden birçok vesileyle akan şu cümleyi biliyoruz: “Beni hiç yapmasalardı daha iyi olurdu!”

Bununla birlikte, bu bir haksızlıktır ve ebeveynlerin duymayı hak etmediği bir şeydir.

Kendinizi onların yerine koyun ve çocuğunuz size bunu söylemiş olsaydı nasıl hissedeceğinizi kendinize sorun.

Anne-babalarınızı bağışlamak, kendiniz de benzer hatalar yaptığınızda ya da tamamen farklı olan hatalar yaptığınızda, kendinizi de bağışlayabileceğiniz anlamına gelir.

Kimse, özellikle de başka bir insanı yetiştirme sorumluluğu altında, hata yapmamış halde değildir.

Ailenizi bağışlayın, çünkü ister inanın ister inanmayın, hataları olumlu bir sonuca vardı.

Bunun ne olduğunu biliyor musunuz? Artık o hatalardan haberdar olduğunuza göre farklı bir yol seçebilirsiniz, çünkü daha iyi biliyorsunuz.

Ancak, kızgınlık kalbinizde kalmaya devam ederse, aynı şeyleri fark etmeden bile yaparsınız ve muhtemelen durum daha da kötüleşir.

Önemli bir yazı: Yaşlandığınızda Pişman Olacağınız 7 Şey

Kendinizi bu yükten kurtarın

kuşlar ve el

Bazen sizi daha iyi yetiştiremeyen ebeveynlerin neden olduğu, felaket bir çocukluk dönemiyle ilgili öfke, yıllarca kızgınlık yükü taşımaya neden olabilir.

Nedenini bilmiyor olabilirsiniz, ama gerçek mutluluğu bulamıyorsunuz. Görmek istemediğiniz ya da iyileşmesini istemediğiniz bir şey olabilir.

Gururunuz bazen bağışlamanın ilk adımını atmanızı engelleyebilir ve onları affetmek için gelip özür dilemelerini beklersiniz.

Neden çektiğiniz acıyı olduğundan daha da uzun sürdüresiniz ki?

Tehlikede olan, kendi mutluluğunuzdur. Takip etmek istediğiniz yolu seçmek sizin sorumluluğunuzdadır. Artık ebeveynlerinin merhameti altında küçük bir çocuk değilsiniz.

Şimdi, bir başkasının bunu yapmasını beklemeden ilk adımı atan bir yetişkinsiniz. Bu kendinizi kandırmak ya da kendinizi aşağılamak anlamına gelmiyor.

Alabileceğiniz en iyi kararlardan biri bu, çünkü sizi dünyanızı karanlıkla kaplayan kalın ve ağır bir yükten kurtaracak.

Bunu kaçırmayın: Çocukluk Çağında Bağlanma Ve Bunun Yetişkin Hayattaki Önemi

Öğrenebileceğiniz her şey

aile ve çocuk öpücük

Anne ve babanız size neden oldukları acılardan ders almasalar da, bunu anlayan biri var – ve o da sizsiniz!

Verilen hasar sizi çok derinden incitmiş olabilir, ancak her şeyde iyi bir şey olduğuna emin olabilirsiniz.

Sonuçta, her şeyi tersine çevirmeye ya da sizi zararlı olduğuna inandığınız adımları atmaya yönlendiren yükü taşımaya karar veren sizsiniz.

Hayatta her şey mükemmel olsaydı, asla öğrenemezdik.

En olumsuz deneyimlerden öğrendiklerimiz, en merak uyandırıcı olanlarıdır. Onlar büyümemize, olgunlaşmamıza ve daha iyi insanlar olmamıza yardımcı olurlar.

Bir zamanlar hiçbir şeyi değiştirme gücüne sahip olmayan küçük bir çocuktunuz, fakat şimdi kendi rotasını değiştirebilen bir yetişkinsiniz.

Ailenizi bağışlayıp o korkunç ağırlığı uzak bir geçmişte bırakmaya karar verebilirsiniz ya da hayatınızı, zamanında çok iyi bilmeyen iki insana karşı kızgınlık ve nefretle yaşamaya devam edebilirsiniz.

Ne karar vereceksiniz?

Bunlar da ilginizi çekebilir