Aradığınız Cevapları Bilinçaltınızda Bulacaksınız

Kendinizi motive hissetmiyor musunuz? Zehirli bir ilişkiniz mi var? Yalnız mı hissediyorsunuz? Korkuyor musunuz? Bilinçaltınızın derinliklerini araştırmak, keşfetmek ve incelemek için bilgi edinin.

Son zamanlarda kaç tane problemle baş etmeye çalışıyorsunuz? Bir tane? Birkaç tane? Düzinelerce?

Bazen, çözümü kendi bilinçaltınızda bulabilirsiniz.

Sadece onu dinlemeyi ve söylediklerini yorumlamayı öğrenmelisiniz. Bununla birlikte, bilinçaltınıza erişmek o kadar kolay değildir ve içgörünüzü iyi anlamanız gerektirir.

Keşfedin: Vücudunuzu Dinlemeyi Öğrenin

Birçok kişi, ruhunun bu bölümüne erişebilmek için hipnoz konusunda uzmanlaşmış bir psikoloğa gitmeyi seçmektedir. Diğerleriyse bunu, “evin etrafında yürümek” yöntemini kullanarak kendi başlarına yapmaya çalışırlar.

Bilinçaltınız size sesleniyor

Hiç endişe nöbeti yaşadığınız oldu mu? Bu, zihninizin size gönderdiği bir uyandırma çağrısından başka bir şey değildir.

Bu zamansız endişenin neden meydana geldiğini bilmiyor olabilirsiniz. Ayrıca muhtemelen uzun süredir bazı sorunlarla da uğraşıyordunuz.

Bir sorunu çözmek için çok uzun süre beklediğiniz zaman, artık o bir engel haline gelir. 

Sorunlarınızı görmezden gelmenin, yapılacak en iyi şey olmadığını biliyorsunuz, ancak yine de onların kesin bir gerçeklik haline gelmesini beklemeye çalışıyorsunuz.

Vücudunuz bir şekilde sizinle konuşuyorsa, onu dinlemelisiniz.

Düşünce motoru

Bir doktor ve araştırmacı olan Bruce Lipton’un söylediği gibi:

“Bilinçaltı, bilinçten milyonlarca kez daha güçlü ve daha önemlidir. Bilinçaltınızı zamanın %95’inde kullanıyorsunuz, ancak kontrol edemiyorsunuz.”

Bunun sebebi onun, düşünme sürecinize çok fazla önem veren bir bölüm olmasıdır.  

Bazı soruların otomatik olarak akla gelen cevaplarını düşünün. Örneğin:

“Eyfel Kulesi nerede?”

“Paris’te.”

Bunu düşünmeden söyleyebiliyorsunuz çünkü bu bilgi, bilinçaltınız tarafından içselleştirildi.

Aynı şey, bir elin parmaklarını hareket ettirirken ya da yürürken de geçerlidir. Bunu yapmak için hareketin farkında olmaya ihtiyacınız yok.

İlginçtir ki, bunun tersi de olabilir.

Tam olarak farkında olmayabileceğiniz birçok konu var. Belki de onlara dikkat etmek istemediğiniz ya da kendi kendilerini çözmelerini istediğinizden dolayıdır.

Bilinçaltı ve içgüdü

İçgüdünüzün bilinçaltınızla çok ilgisi vardır. İçgüdünüz size bunun iyi bir karar olmadığını söylediği için bir kararınızı tekrar gözden geçirdiğiniz oldu mu?

Gerçi bunu “önsezi” olarak adlandırabilirsiniz ama aslında bunun nedeni, bilinçaltınızın bir yansıması olmasıdır.

Sessiz bir irade ile size yarar sağlayacağını bildiği doğru seçeneği seçmenizi önerir.

Bu yüzden kendinizi onu dinlemeye hazırlamanız önemlidir. İçinizdeki bu bileşen, hayatınızın çeşitli yönlerinde size yardımcı olacaktır.

Bunu nasıl yaparsınız?

  • Duygularınıza kulak verin: Ne hissettiğinizi bastırmak, bilinçaltınızı susturmak için boşuna bir girişimdir.
  • Kendinizi keşfetmekten korkmayın: Bilinçaltınızın içine daldığınız zaman, sevmediğiniz bir parçasını da bulabilirsiniz.
  • Durumu kabul edin: Her şey talihsizliğe bağlı değildir ve olumsuz her şey size yönelik değildir. Kötü olan şeyler, kime denk geldiklerini seçmez.
  • Yalnız kalmak için kendinize biraz zaman ayırın: Yalnız olma korkusu, kendinize dikkat vermekten kaçınmak için kalabalık yerler aramaya neden olur.

KaçırmayınMantıklı Mısınız Yoksa Sezgisel Mi?

Derinlerdeki size bağlanın

Farkındalık, aynı zamanda tam bilinç olarak da bilinir, içinizdeki sizle bağlantı kurmanıza yardımcı olacak bir uygulamadır.

Sizin bunu yapmanıza izin verecek tekniklerden biri de meditasyondur.

Ancak kendinizle başlamak istiyorsanız, ilk iş olarak rüyalarınıza dikkat etmeye başlamanız gerekir.

Çok mantıklı olmadığını düşünüyor olsanız dahi, bunları daha sonra analiz etmek için yazmak, bilinçaltınızla iletişim hattını açmada önemli bir adımdır.

Bu gerçekleştiğinde, değişiklikler yapmak önemlidir. Sizi inciten, yoran ve sizde düzeltilmeyecek yaralar açan neyse onu değiştirmelisiniz.

Daha önce olduğu gibi yola devam etmek, içgüdülerinize sırt çevirdiğiniz anlamına gelir.

Davranışınızı değiştirmek tıpkı sorunları çözmek gibi zordur; ancak hiçbir şey yapmasanız bile, bilinçaltınız çalışıyor demektir.

Yolunuzu değiştirmeniz gerektiğini söyleyen ve masaya koyduğu çözümlere dikkat etmeniz için gereken sinyalleri göndermekten asla yorulmaz.

Kendinizi motive hissetmiyor musunuz? Zehirli bir ilişkiniz mi var? Yalnız mı hissediyorsunuz? Korkuyor musunuz? Neyden?

Bilinçaltınızın derinliklerini araştırın, keşfedin ve derinine inin. Orada aradığınız cevapları bulacaksınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir