Bugün Olduğun Kadını Geçmişin Yarattı

Hayatın önüne attığı tüm aksaklıklar, yaşadığın sevinçlerin her biri ve yıllar içinde öğrendiğin her ders bugün olduğun kadını şekillendirdi.

Şu anda olduğunuz kadının eşsiz ve istisnai bir geçmişi var. Kişisel hikayeniz hem aydınlık hem de karanlık noktalarla bezeli. Buna kişisel zorluk anları ve kişisel başarı anlarınız da dahil.

Yaşadığınız, hissettiğiniz ve gördüğünüz her şey, deneyimden oluşan bir goblen olarak sizi oluşturur. Bu parçaların her birini pişmanlık duymadan kabul edebilen bir kişi hayatının döngüsünü daha kolay geçirecektir.

Tabii ki çok fazla stres ve öfke getiren anılar olacaktır, ancak mutluluk anıları da vardır.

Hiç şüphe yok ki, benliğinizin hoşunuza gitmeyen ve reddetmek isteyeceğiniz bir versiyonu bulunuyor. Yine de, bunu yapmanız mümkün değil.

Dün olduğunuz kadını kabul etmelisiniz, çünkü o kadın, bugünkü kadına güç ve güzellik sağlamaya yardımcı oldu.

Bugünkü makalemizde sizleri bu konu hakkında daha derinden düşünmeye davet ediyoruz.

Bugün aynaya bakıp harika bir hikaye gören kadın

Geçtiğiniz yolları sadece siz biliyorsunuz, başka kimse değil. Kimse sizin kişisel mücadelenizi ya da sevdiğiniz şeyler için ne kadar çabaladığınızı bilmiyor.

Elbette ki kişisel haritanızın daha önce kimse ile paylaşmadığınız bazı karanlık noktaları olacaktır. Çünkü bu anlar gurur duymadığınız kriz anlarını yansıtıyor.

Ancak, bunlara mesafe alıp baktığınız zaman onları kabul edip ne kadar etkili olduklarını fark edebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: 40 Yaşın Üzerinde Bir Kadın Olmanın Güzelliği

Başarılı olamayan ve acı dolu bir ilişki, başarısızlığa uğramış bir proje… bunların hepsi geçmişin hatırladığınızda canınızı yakan parçaları. 

Ama hayatı birbirinden bağımsız tren istasyonlarıymış gibi değil de her bir noktasının bugün olduğunuz kadını tanımladığı sürekli bir döngü olarak görün.
kadin1

Kendinizi kabul etmek

Kendinizi kabul etmek, sadece aynaya bakıp gördüğünüz her şeyi sevmek anlamına gelmiyor. Bundan çok daha fazla anlam yüklü. Aslında, kendinizi kabul etmek her gün uygulamanız gereken bir şey.

  • Kendinizi kabul etmek, hatalarınız için sorumluluk almak ve onlardan bir şeyler öğrenmektir.
  • Kendinizi kabul etmek, her şeyi yapamayacağınızı, yıkılmaz olmadığınızı ve herkesi tatmin edemeyeceğinizi anlamaktır.
  • Kendinizi kabul etmek, hayatın değişimden ibaret olduğunu ve her dönüşüme umutla ve bütünlükle bakmanız gerektiğini bilmek demektir. Eğer böyle olmazsa, hayatın tadını çıkaramayabilirsiniz.

Olgunluk, değerli bir içsel yolculuk

Büyümek sadece yeni bir doğum günü anlamına gelmez. Aynı zamanda hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz anlamına gelir. Hayatınızın duygular, keşifler, yeni öğretiler, hatalar ve gülümsemeler olmadan geçmesine izin vermekten daha rahatsız edici hiçbir şey yoktur.

  • Gerçek hayat konfor alanınızın dışında yaşadığınız hayattır. Bu, o çizginin ötesinde, korku bariyerini aşarak yaşamaktır. En harika şeyler bu alanda olur!
  • Büyümek, kişiliğinizi değiştirmek için yaşadığınız her şeyden faydalanmanızı gerektiren içsel bir yolculuktur.
  • 20 yıl önceki kadın değilsiniz artık. O kadından hala bir parça taşıyorsunuz, ama işin aslı, bu yolculuk katmanları soyup yenilerini eklemek anlamına geliyor.

Büyümekten ve yaşlanmaktan asla korkmayın, hayatı yaşamadan geçirme olasılığından korkun!
kadinkedi

Ben şimdi kimim?

Geçmişe tatminle bakabileceğiniz yarı yoldasınız, çünkü tüm yollarınızı ve seçimlerinizi kabul ettiniz. Ancak, bunun karşılığında, odağınızı geleceğe çevirip o ufkun neler getireceğini merak ediyorsunuz.

Kaçırmayın: Bazen Kaybolmak Kendini Bulmanın En İyi Yoludur

  • Gelecek ne getirirse getirsin, şu anda burada değil. Bilge insanlar bir şeye inanır: En iyi zaman şimdidir.
  • En iyi yaşınız bu yaşınızdır ve en önemli anınız şu an önünüzde olandır.
  • Kader zarlarını atacak, biliyorsunuz. Ancak, aynı zamanda kendi gerçekliğinizin yaratıcısı da sizsiniz, kararları kendiniz veriyor, istediğiniz şeyleri yapıyorsunuz.

Tüm hayatınız size hepsi de çok değerli hazineler olan güç, cesaret ve kararlılık verdi. Bu sizin kişisel hikayeniz, şüphesiz ki gerçekten harika bir hikaye.