Evinizi Feng Shui Uyumuna Göre Düzenleyin

28 Ocak, 2016
Yatak odasında ayna bulundurmak dinlenmenizi engelleyebilir, bu yüzden aynaları üzeri kapalı tutun veya gardırobunuzun kapağına yerleştirin.

Evimiz hayatımızdaki en önemli yerlerden birisidir. Rahat ve güvenli hissettiğimiz yer, ailemizle en iyi zamanlarımızı paylaştığımız yerdir. Evimizi temiz ve pozitif bir uyumu olması çok önemlidir. Evinizde harmoni oluşturmayı ve sürdürmeyi sağlamak için size yardımcı olabilecek bazı fikirler vereceğiz.

Bu yazımızda size feng shui’den bahsedeceğiz. Bu, Çin’de geliştirilmiş bir estetikler sistemidir ve insanların günlük hayatlarını iyileştirmek için Taoist prensibine dayanır. Temeli çok eskilere dayanır, fakat günümüzde hala evimizi iyi hissedeceğimiz şekilde dekore ve organize etmenin en iyi yollarından biri olarak kabul edilmektedir.

İyi bir koruma sağlayın

Feng shui‘nin önerisi, evin arkasında bir koruyucusu olmasıdır. Bu sizi güvende ve korunmuş hissettirecek herhangi bir şey olabilir, bir tepe veya dağ, başka bir ev ya da evinizin arkasındaki küçük bir yapı olabilir.

Evinizin önünde boş bir alan oluşturun

bahçe

Evin ön kısmında açık bir alan olması önemlidir. En iyi seçenek bir avlu veya bahçedir, fakat oyun alanı veya küçük bir yürüme yolu da işe yarayabilir. Açıklık hissi için boş bir alanın olması şarttır.

Yan taraflara dikkat edin

Evinizin arkasındaki koruma ve önündeki açıklığa ek olarak, evinizin yan taraflarını da önemsemelisiniz. Bunu yapmak için, durağan bir denge ve harmoni sağlamak üzere evinizin yanında bir yapı veya bir komşu olmalıdır. Sandalyenin kolları gibi düşünün, eviniz de aynı bunun gibi yan taraflarında bir desteğe ihtiyaç duyar.

Her zaman korunmaya önem verin

Yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı, evinizi bir dağın tepesine inşa etmek veya bir apartmanın en üst katında oturmak iyi bir fikir değildir. Çünkü bu şekilde evinizin hiç bir taraftan koruması olmayacaktır. Eviniz her zaman çevrelenmiş ve güvenli olmalıdır.

Etrafa bakının

oturma odası

Her zaman çevrenizin farkında olun, çünkü evinizin uyumunu negatif etkileyecek başka şeyler de vardır. Telefon direklerine, antenlere, kablolara ve benzeri yapılara dikkat edin, bunlar negatif enerji üretirler. Ayrıca evinizin önündeki ağaçlara da dikkat edin. Ağaçların evinizin girişini veya yürüyüş yolunu kapatmasına izin vermeyin, dallarının evinizi tehdit etmediğinden emin olun.

Ön kapınıza önem verin

Evinizin ön kapısı en önemli unsurlardan biridir. Her zaman iyi durumda, boyalı ve verniklenmiş olmasına özen gösterin, sokaktan görünebilir, güzel görüntüsü için de her iki tarafında da çiçekler olsun. Kapınızın, evinizin “yüzü” olduğunu unutmayın, bu yüzden her zaman davetkar ve iyi bir durumda görünmelidir.

Evin iç kısmına da özen gösterin

Feng shui’ye göre, evimizin içine giden yol düz olmak yerine kavisli veya dönemeçli olmalıdır. Ağaç veya bitki gibi herhangi bir engeli olmamalıdır, yoksa bunlar negatif enerji üretebilirler.

Aynalara dikkat edin

Evinizin içinde ayna olsa bile, en iyisi bunları kapalı tutmaktır. Örneğin, eğer odanızda ayna varsa bir dolabın içine yerleştirmenizi öneririz, böylelikle sadece ihtiyacınız olduğunda görürsünüz. Aynayı kullanımda olmadığı sürece görmekten kaçının.

Eşyalarınızı temiz ve düzenli tutmayı unutmayın

boya

Son ve en önemli noktamız, evinizi her zaman temiz ve toplu tutmanızdır. Kirin ve kötü kokuların evi sarmasına izin vermeyin, karışıklıktan ve evin düzenini bozacak şeylerden uzak durun. Her bir eşyanın kendi yeri olmalıdır ve sık sık temizlenmelidir. Tabii ki bunun için temizlik delisi olmanıza gerek yok – fakat evinizin içinin iyi durumda olduğundan her zaman emin olun. Bütün bu önerilerimiz sizin daha konforlu, mutlu ve güvenli hissetmenizi sağlayacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir