Göğüs Kaslarınızı Güçlendirmenin Yolu

Göğüs bölgesi emzirme, yaşlanma ve kilo kaybı gibi çeşitli nedenlerden dolayı sıkılığını kaybedebilir. Ancak göğüs kaslarınızı sıkılaştırmak ve güçlendirmek için basit egzersizler var.

Herhangi bir tür egzersize başlamadan önce uygun ısınma hareketlerini yapmaya özen göstermeniz gerekir. Oldukça basit egzersizler yaparak başlamalısınız ve fazla güç sarf etmemeniz gerekir. Böylece kaslar hem yoğunluk, hem de uzunluk açısından zamanla gelişirler.

Özveriyle yapabileceğiniz, sıkça gerçekleştirilen düzenli egzersizler yapmanız gerekir: göğüs kaslarınızı etkili bir şekilde sıkılaştırmak ve onları güçlendirmek için bunu haftada en az üç defa yapınız.

Sıkı göğse sahip olmak için egzersizler

Egzersiz #1

Bir bankın üzerine sırtüstü uzanın ve ayaklarınızı sağlam bir şekilde yere yerleştirin. Karın kaslarınızı sıkın ve her iki elinizle ağırlıklar kavrayın. Bunları önde 90 derecelik bir açıda tutunuz. Kollarınızı yukarıya doğru gerin ve ardından onları yavaşça indiriniz. Bunu 15-20 kere tekrarlayınız.

göğüs-egzersizi

 

Bankın üzerinde uygulayabileceğiniz bir diğer egzersiz yine yukarıda belirtilen konumda gerçekleştirilebilir. Ağırlıkları tutan ellerinizi göğsünüzün yüksekliğinde öne yerleştirin ve ardından onları kenarlara doğru uzatınız, bu esnada onları omuzlarınızın hizasında tutmaya çalışın. Ardından kollarınızı yavaşça kaldırın ve bu hareketi 20 kere tekrarlayın.

Egzersiz #2

Avuçlarınızı birleştirin, bileklerinizi çenenizin önünce tutmaya çalışın. Parmaklarınızı ayırmadan ellerinizi açıp kapayın. Yavaşça ve derin bir şekilde nefes alın. Bunu 20 kere tekrarlayın.

Egzersiz #3

Kollarınızı gerin ve onları önünüzde tutun. Bir elinizle yumruğunuzu sıkın ve diğerini onun üzerine kavrayın. Bir eli diğer tarafa ittirmek istercesine mümkün olduğunca güçlü bir şekilde sıkın. Bunu her iki elle 10-15 kere tekrarlayın.

Unutmayın…

Güçlü ve sıkı bir göğüs için önerilen egzersizler oldukça basittir ve etkilidir. Eğer bunları düzenli bir şekilde gerçekleştirirseniz sonuçlarını kısa sürede görürsünüz.