Horlamadan Kurtulmak için Doğal Tedaviler

Horlama pek çok insanın uyurken sergilediği bir sorundur ve onunla aynı yatakta, aynı odada yatan veya hatta aynı dairede yaşayan bir başkası için oldukça rahatsız edici olabilir. Bu aynı zamanda daha ciddi bir hastalıkla da ilişkili olabilir. Bu nedenle aşağıdaki makalede horlamadan kurtulmanıza yardımcı olacak bazı doğal tedavilerden bahsedeceğiz.

Daha Fazla Yastıkla Uyumak

Horlamanın havanın geçmesine izin verilen kanaldaki sorunlar nedeniyle görülmesi nedeniyle, oldukça basit ve pratik bir öneri, başınızın ve boynunuzun altına birkaç tane fazladan yastık koymanızdır. Bu şekilde hava kanalını açarsınız ve horlamayı önlersiniz.

Yan Yatın

Horlamadan kurtulmak veya en azından horlamayı azaltmak için bir diğer oldukça faydalı öneri, yana doğru uzanarak uyumaktır. Sırtüstü uyumanın dilinizin soluk borusunu bloke etmesine  ve horlamaya neden olduğunu biliyoruz. Yan yatmak bunu önleyecektir.

Nane

Nane, horlamanın özellikle soğuk algınlıkları veya griplerden kaynaklandığı durumda horlamadan kurtulmak için oldukça etkili ve doğal bir üründür. Bu durumda bir bardak soğuk suya bir damla nane ekleyin ve gargara yapın. Boğazınız ferahlayacaktır ve havanın geçmesine izin verecektir.

Isırgan Otu Demleyin

Isırgan otu horlamadan kurtulmak için oldukça etkili ve doğal olan bir diğer üründür. Bir ısırgan otu çayı hazırlayıp bunu on dakika bekletin. Ardından süzün ve için.

sigarayı-bırakın-1

Yatmadan Hemen Önce Alkol İçmeyin

Alkol tüketimi de horlamaya neden olabilir. Alkol dilinizi ve vücudunuzun diğer organlarını gevşetir ve bu da hava geçişini engeller. Bu nedenle, özellikle yatmadan hemen önce alkollü içecekler içmemeniz önerilir.

Mide Asidini Yatıştırmak

Bunun horlamanın nedenlerinden biri olabilmesi nedeniyle bazı uzmanlara göre mide asidine de dikkat etmemiz gerekir. Bunu çözmek için farklı ilaçlar mevcuttur ve bunların çoğu doğal ilaçlardır. Ayrıca uyku apnesi gibi farklı bir hastalığın mevcut olup olmadığını belirlemek için farklı horlama türlerine de dikkat edilmesi önerilir.

Umarız horlamadan kurtulmak için doğal tedavileri içeren bu listeyi faydalı bulmuşsunuzdur.