Böbreklerinizi Bir Haftada Doğal Bir Şekilde Temizleyin

Böbreklerinizin görevlerinin arasında, kanınızı potansiyel olarak tehlikeli olan maddelerden idrar yoluyla temizlemek ve vücutsal sıvıları düzenlemek de vardır. Bunlar hayati organlar olduğu için onlara iyi bakmanız ve dengelerini korumanız gerekir.

Yılda bir veya iki kere uygulayabileceğiniz haftalık bir detoks ile böbreklerinizi kolayca ve doğal bir şekilde nasıl temizleyebileceğinizi açıklayacağız.

Ön Öneriler

Böbreklerinizi temizleyeceğiniz hafta süresince aşağıdaki gıdaları tüketmemeye özen gösterin:

  • Süt ve süt ürünleri
  • Başta kırmızı et ve söğüş olmak üzere etler
  • Deniz ürünleri
  • Beyaz şeker
  • Rafine veya sofra tuzu
  • Alkollü içecekler
  • Kahve
  • Tütün

Eğer ilaç kullanıyorsanız öncesinde doktora görünmenizi öneririz. En iyisi temizliği ilaç kullanmadığınızda uygulamaktır.

Ulak Otu ve Ananas Kabuğu Çayı

Her gün bir litre ulak otu ve ananas-kabuğu

Bu çay ılık bir hal aldığında buna bir miktar şeker otu katarak tatlandırabilirsiniz.

Bunu gün içerisinde mutlaka öğünlerin haricinde için. Öğleden sonra bu içeceği içmemenizi öneririz, çünkü geceleyin tuvalete gitmenize neden olacaktır.

Bu çay silikon gibi mineraller açısından zengindir ve vücudunuzdan fazla sıvıların elimine edilmesine ve böbrek iltihaplanmasını durdurmaya yardımcı olur.

Eğer soğan-çorbası

Akşam yemeği

Akşam yemeği her gün bir sebze çorbasından oluşacaktır (lahana, kabak, balkabağı, soğan, vs.). Bunu bir çay kaşığı toz zerdeçal ve bir çorba kaşığı yulaf ezmesiyle birlikte kaynatın.

Tatlı olarak pişirilmiş elma ve fındık yiyebilirsiniz.

Öğünlerin Arasında

Eğer gün başlarında veya ortasında kendinizi aç hissederseniz meyve veya kuru meyve (hurma, erik, kayısı) yiyebilirsiniz.

Su İçmeniz Şart

Gün boyunca öğünler dışında vücudunuzun ihtiyacına göre su içmeniz gerekir. Bunu aşırıyı kaçmadan vücudunuzun gereksinimlerini karşılayacak şekilde yerine getirin. Eğer böbreklerinizde iltihaplanma söz konusuysa ve normal bir şekilde idrar çıkamıyorsanız, o zaman bu durum iyileşene kadar sıvıları abartmamakta yarar var.

Vücudunuzun güne iyi bir şekilde başlamasını ve işlevlerini yerine getirmesini sağlamak için aç karna ılık su içmek oldukça önemlidir.

Böbreklerinizi Isıtın

Böbrekleriniz, karaciğerinizle birlikte ısı uygulamasından doğrudan yararlanabilmektedir çünkü bu organların soğuma eğilimi vardır. Böbrekler aynı zamanda enerji seviyelerinizle yakından ilişkilidir ve bunlara ısı uygulamak onların sağlığını iyileştirecektir ve onları canlandıracaktır.

Bunu günde yarım saat süresince elektrikli bir ısıtıcı veya bir su torbası gibi bir alet aracılığıyla, masajla veya tüm alanı doğal yünle sararak uygulayabilirsiniz. Bu özellikle hava soğuk olduğunda akılda bulundurulmasında yarar olan bir tavsiye.

Resimler Foodmayhemcom ve lablascovegmenu izinleriyle kullanılmıştır.