Karın ve Kalça Yağlarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Vücudun bazı bölgelerindeki yağları yakmak diğer bölgelerindekinden daha zordur. Bugün, özellikle karın ve kalça bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulabileceğimizden bahsedeceğiz. Eğer sağlıklı olmak ve bu bölgelerdeki “yağ rulolarından” kurtulmak istiyorsanız, kayda değer ölçüde zaman, çaba ve enerji harcamaya hazır olun.

Her şeyden önce, hem 2-yuruyus

Bu egzersizler, vücudumuza iyi gelmekle kalmaz, aynı zamanda rahatlamaya ve 3-yoga

Koşmak, yürümek ve bisiklete binmek gibi yoga da aklımızla bedenimizi birbirine bağlar, bu da kendimizi daha huzurlu ve rahat hissetmemizi sağlar. Ayrıca yoga, kaslarımızı güçlendirir, duruşumuzu düzeltir ve vücudumuzun daha dengeli ve kadınsı görünmesini sağlamaya yardımcı olur.

Şekerle Vedalaşın

İçerisinde yüksek miktarda şeker bulunan yiyecek ve içecekleri tüketmekten olabildiğince kaçının. Şeker tüketmek sağlığa zararlı olduğu gibi karın ve kalçalarınıza yağ eklemenize neden olur.

“Mucize” Haplardan ve Kremlerden Uzak Durun

Şu an piyasada, pek çok diyet yapmaya yardımcı ürün bulmak mümkün ama unutmayın, bunların bazıları işe yararken bazıları da yaramıyor. Ayrıca akılda tutmakta fayda olan bir başka nokta da bu ürünlerin kendi başına mucizevi bir şekilde kilo vermenizi ve yağlarınızdan kurtulmanızı sağlamayacağı. Bunu başarmanın en etkili yolu, beslenmenizi düzeltmek ve düzenli egzersiz yapmaktan geçiyor.

Günlük Rutininiz İçinde Yapabileceğiniz Basit Egzersizler

Denge

Ayakta durun ve bacaklarınızı omuzlarınızla aynı genişlikte açın, dizlerinizi kırın ve ellerinizi yere dokundurun. Yavaşça vücudunuzu kaldırarak ağırlığınızı sol bacağınıza verin, aynı zamanda sağ dizinizi bükün ve elinizle sağ baldırınıza dokunun. Birkaç dakika bu pozisyonda kaldıktan sonra başlangıç duruşunuza dönün ve ağırlığınızı diğer bacağınıza vererek aynısını yapın. En az yirmi kere tekrarlayın.

Bacak Kaldırma

5-hula-hop

Eğlenceli olmasının yanı sıra hula hop çevirmek kalçalarınızı çalıştırmanıza yardım eder. Hula hopu 10-15 dakika boyunca belinizde tutmaya çalışın. En iyi sonuca ulaşmak ve esneklik kazanmak için her gün yapın.

Makas

Sırt üstü yere uzanın ve bacaklarınızı 90 derecelik bir açıyla yerden kaldırın. Bacaklarınızı dik tutmaya dikkat ederek önce birini diğerinden daha yükseğe kaldırın sonra diğerine geçin. Bunu en az 50 kere tekrarlayın.

Unutmayın, amacınız karın ve kalça bölgenizdeki yağları yakmak olsa da vücudunuzun her bölgesini çalıştırmanız gerekir.

Umarız beslenme düzeninizi iyileştirmek ve günlük bir egzersiz rutini oluşturmak için verdiğimiz önerileri beğenmişsinizdir. Sevdiğiniz bir sporu yapın, bu yüzme, basketbol ya da tenis olabilir, vücudunuzun ihtiyacı olan düzenli bir şekilde hareket etmektir. Böylece, yalnızca dış görünümünüzü iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda bütün iç organlarınızın sağlıklı bir şekilde çalışmasını da sağlamış olursunuz.