Kasları Belirginleştirip Güçlendiren Egzersizler

Bu basit egzersizlerle kaslarınızı güçlendirebilir, bacaklarınızın üst kısmını şekillendirebilir, hatta o can sıkıcı selülitlere elveda diyebilirsiniz. İstikrarlı olur, bol bol su içer ve doğru şekilde beslenirseniz birkaç santimetre incelebilirsiniz. Sonuçları kısa sürede göreceksiniz.

Kaslarınızı Belirginleştirin ve Güçlendirin

Kışın birkaç kilo aldıysanız ve yaz tatilinde harika görünmek istiyorsanız, hiç tereddüt etmeden bu muhteşem egzersizleri uygulamaya başlayın. Tüm programların, düşük kalorili bir diyet ve bol su (günde iki litre veya daha fazla) içerek desteklenmesi gerektiğini unutmayın. Neyse ki sıcak havalar yaklaşıyor. Salata, meyve suyu ve smoothielerin tadını çıkarmak pek de zor olmayacak.

Metabolizmanızı hızlandırmanız ve bacaklar ve bacak kasları gibi özellikle sorunlu bölgelerdeki kaslarınızı güçlendirmeniz gerekiyor. Yağlar bu bölgelerde depolanmayı çok “sever”, bu da kasların güçsüzleşmesine neden olur.

legs

Kaslı bir vücudun, dinlenme halindeyken bile kassız bir vücuttan daha fazla kalori yaktığı kanıtlanmıştır. Bunun sebebi, kas kütlesinin (yağın tam tersi olan şeyler) enerji açısından aktif bir doku olmasıdır. Bu yaz güzel vücudunuz ve hayallerinizdeki kıvrımlarla hava atmak istiyorsanız, bacak kaslarınızı çalıştırın ve kalori yakmaya başlayın.

Eminiz ki çeşitli egzersiz ve diyetleri denediniz ancak hala vücudunuzdan memnun değilsiniz, özellikle de alt tarafından. Bu kadınların sıklıkla şikayet ettiği bir durumdur, ancak umudunuzu yitirip vazgeçmenize gerek yok. Bazı özel hareketlerle bacak kaslarınızı belirginleştirmeniz mümkün. Belki de bugüne kadar uygun rutini uygulamamışsınızdır.

Bacakları İncelten ve Kaslarını Belirginleştiren Egzersizler

Birkaç günde sonuç almak için, bu egzersizleri haftada 3-5 kez yapmalısınız. Kısa sürede farkı göreceksiniz. Bacaklarınızdaki kaslar belirginleşmeye, güçlenmeye başlayacak ve selülitleriniz azalacak. Bu egzersizleri yapmak yalnızca 15 dakikanızı alır. Bu rutine 30 dakikalık iyi bir yürüyüş veya bisiklet sürme (egzersiz bisikleti bile olsa) eklemeyi unutmayın.

  • Çömelme: Bu egzersizler, kaslarınızı güçlendirmek ve bacaklarınızı şekillendirmek için yapılabilecek en iyi egzersizlerdendir. İlk olarak, ayaklarınızı biraz yana doğru açarak dik durun. Kollarınızı uzatın ve dizlerinizi bükün. Kaslarınız yere paralel olana kadar, oturacakmışsınız gibi kalçanızı geriye doğru ittirin. Bu sırada kollarınızı hep öne doğru uzatın. Bu pozisyonda birkaç saniye durun ve dik konuma geri dönün. Hareketi arka arkaya 10 kere tekrarlayıp birkaç dakika dinlenmelisiniz. Hareketi iyice öğrenene kadar on kez daha tekrar edin. Daha sonra, sıkılmamak için yürüyebilir veya farklı hareketler yapabilirsiniz. Örneğin; ayaklarınızı yanlara doğru daha fazla açarak, (kaslarınıza daha fazla baskı uygulamış olacaksınız) sırtınızı duvara dayayarak, sırtınızla duvar arasına bir top koyarak, bir bar kullanarak (hemen hemen omuz yüksekliğinde elleri başın arkasına koyarak ve ilk zamanlar hafif ağırlıklar kullanarak) vs.

legs-2

Fotoğraflar, Mario Antonio Pena Zapateria, Anthony Seamarks ve Kyriaki izinleriyle kullanılmıştır.