En İyi 10 Doğal Ödem Söktürücü

İdrar söktürücüler, genelde vücutta su toplanması durumunda kullanılır. Ayrıca, hipertansiyon, böbrek taşları ve glokom hastalığı için de etkilidirler. Eczanelerdeki idrar ve ödem söktürücüler bir yana, doğada, aynı etkileri almamızı sağlayacak, muhtemelen yan etkisi de olmayan idrar söktürücüler bulunur. Bu yazıda, doğal idrar söktürücüleri öğreneceğiz.

Karpuz

diuretics3
Domatesin %90’ı sudur. Ayrıca domates, büyük miktarda antiosksidan, likopen, beta-karoten, C vitamini, selenyum gibi; vücudumuzu, kan damarlarına zarar veren, serbest radikallerden koruyan maddeleri içerir.

Salatalık

diuretics6
Havuç, en iyi idrar söktürücülerden biri olan bilinir, ayrıca vücudu toksinlerden arındırmada ve metabolizmayı hızlandırmada çok etkilidir. Havucun içerdiği bütün antioksidan, mineral ve vitaminler, onu faydalı bir yiyecek haline getirmiştir.

Patlıcan

diuretics11
Kuşkonmazda, asparajin denilen bir tür aminoasit bulunur. Bu aminoasit, kuşkonmazı mükemmel bir idrar söktürücü yapar. Ayrıca bu özelliği sayesinde kuşkonmaz; artrit, romatizma ve adet dönemi sıkıntılarından biri olan ödem gibi sorunlara iyi gelir. Ayrıca kuşkonmaz, içerdiği lif ile, bağırsaklardan toksinlerin atılmasına yardımcı olurken, az kalorisiyle kilo dostu bir besindir.