Patlıcan Suyu ile Göbek Yağlarına Elveda

Patlıcan Suyu ile Göbek Yağlarına Elveda

Son Güncelleme: 30 Mart, 2022

Göbeğinizdeki fazla yağlardan kurtulmak biraz çaba göstermeniz ve bazı yaşam alışkanlıklarınızı değiştirmenizi gerektirir. Egzersiz ve sağlıklı bir diyetin yerini hiçbir şey tutamaz. Ancak, bunlara ek olarak patlıcan suyu ile takviye yaparsanız, daha etkili sonuçlar alırsınız!

Patlıcan suyu ile kilo vermek iyi bir seçenektir. Çünkü patlıcan suyu yüksek su içeriğine, liflere, vitaminlere, antioksidanlara ve minerallere sahiptir.

Bu da onu yağ yakmak için mükemmel bir kaynak haline getirir. Bu aynı zamanda vücudunuzun sağlığı için gerekli pek çok besin için ideal bir kaynaktır.

Patlıcan suyunu nasıl tüketmeniz gerektiğini öğrenerek rahatsız edici o göbek yağlarını zamanla azaltabilirsiniz.

Patlıcanın yararları

patlıcan

Patlıcan bol miktarda besin içerirken, aynı zamanda da çok düşük kalorilidir. Aynı zamanda mükemmel bir idrar söktürücüdür, sıvı birikimiyle mücadele eder ve doyurucu etkiye sahiptir.

Ancak unutmayın; göbek yağlarını azaltmak veya kilo vermek için mutlaka alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekir. Yani, patlıcan suyunun faydasını sadece dengeli bir diyet sürdürüp günde en az yarım saat egzersiz yaparsanız görürsünüz.

Patlıcan suyu vücudu temizler ve toksinlerden arındırır. Yağ içermez ve kalori miktarı yok denecek kadar azdır. Bunun da üstüne, sağlıklı ve dengeli bir diyeti destekleyen gerekli besinleri içerir.

Patlıcan başka ne gibi faydalar sağlar?

patlıcanlar
 • Patlıcan ayrıca kolesterolü kontrol etmeye de yardımcı olur. Nasıl mı? Patlıcanın bileşenleri, onunla birlikte yediğiniz gıdaların yağlarını absorbe eder ve onların bağırsaklarda dolaşımını sağlar.
 • Vücuttaki toksinleri elimine eder ve bağırsak hareketlerinizi düzenler. Bu nedenle kabızlıkla mücadele etmek için idealdir.
 • E vitamini ve antosiyanin içeriği sayesinde antioksidan özelliklere sahiptir. Bu antioksidanlar çeşitli kanser ve kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar.
 • Patlıcan aynı zamanda bol miktarda potasyum ve bir miktar sodyum içerir. Bunlar sinir ve kalp-damar sistemi için oldukça önemlidir.
 • Patlıcandaki lifler, yukarıda da bahsettiğimiz gibi vücudu temizler. Bu aynı zamanda kan şekeri seviyelerini azaltır ve böylece diyabetlilere yardımcı olur.
 • Ayrıca kemikler için iyi olan folik asit içerir.
 • Patlıcan, safra işlevini uyarması sayesinde karaciğer sorunlarından muzdarip olanlar için mükemmel bir destek sağlar.
 • Bu bolca magnezyum ve demir içeren bir sebzedir ve böylece anemiyi önler ve vücudunuzun korumasını iyileştirir.

Patlıcan suyu ile kilo vermek

patlıcan suyu

Nasıl tüketilir?

Bunu aralıksız yedi gün süresince içiniz. Bu diyeti ayda bir kere uygulamanızı öneririz, çünkü bu göbek yağlarını eritmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudu temizler.

Bunu uyguladığınız hafta süresince salata ve meyve-sebze suyu ağırlıklı bir diyet sürdürün. Endüstriyel yağ ve rafine un tüketiminizi mümkün olduğunca azaltın.

Günde yarım litre patlıcan suyu için. Ana öğünlerin öncesinde bir bardak içiniz.

Bu yedi gün içerisinde normalde 2 kilo verebilirsiniz. Ancak unutmayın, herkesin metabolizması farklıdır ve ne kadar kilo verilebileceği kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Patlıcan suyuna ilaveten, patlıcanı örneğin pişmiş veya haşlanmış gibi başka şekillerde de tüketebilirsiniz.

Patlıcanı ne zaman isterseniz ve canınız ne zaman çekerse yiyin, ancak asla çiğ olarak tüketmeyin. Çiğ patlıcan solanin olarak bilinen bir alkaloit içermesi nedeniyle toksiktir. Bu kusma veya ishale neden olabilir.

Patlıcan suyu nasıl hazırlanır?

Bunu hazırlaması oldukça kolaydır.

 • Orta boy büyüklükte bir patlıcanı soyun
 • İyice yıkadıktan sonra ufak küpler şeklinde doğrayın.
 • Ardından bunları koyu bir kavanoza boşaltın ve bunun içerisine yarım litre su katın.
 • Bunu gece boyunca demlendirin, onun için bir önceki geceden hazırlanması gerekir.
 • Taze olarak bir miktar limon suyuyla birlikte için.

Bu şekilde daha güzel bir tada sahip olur ve ayrıca daha fazla antioksidandan faydalanmış olursunuz.

Bunu iki ana öğünün öncesinde içiniz ve bir hafta süresince sürdürünüz. Bu diyeti her ay uygulayabilirsiniz. Zamanla size sağladığı yararları göreceksiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.