Kullanım hüküm ve koşulları

1. Kimlik bilgisi verisi

Bilgi Toplumu Hizmetleri ve Elektronik Ticareti ile ilgili 11 Temmuz tarihli ve 34/2002 sayılı yasaya göre, web sitesinin sahibi GRUPO M CONTIGO SL’nin B37527900 VKN (Vergi Kimlik Numarası) ile Calle Concejo, 13, 2ºA, 13, 2º a, 37002 Salamanca adresinde olduğu ve 20-08-2013 tarihli 146. Dosya, 442. Cilt, 0. Kitap ve [email protected]  email adresi ile Salamanca Ticaret Sicili’ne kayıtlı olduğu belirtilmektedir.

2. Kullanıcının kabulü

Bu hüküm ve koşullar, GRUPO M CONTIGO SL’nin www.sagligabiradim.com isimli web sitesinin kullanım kurallarını düzenler.

Web sitesine erişim ve kullanım, bu hükümler, kullanım koşulları ve gizlilik politikasının, kuşku ya da sınırlama olmaksızın kabul edilmesini içermekte olup, kullanımı, mevcut yasanın yanı sıra aşağıda belirtilen koşullara da tabidir.

GRUPO M CONTIGO SL, yapılandırması, sunumu ve kullanım koşullarında olduğu gibi, önceden haber vermeksizin, herhangi bir zamanda, web sitesinde yer alan bilgilerin üzerinde değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutar. Kullanıcı, otomatik olarak web sitesine eriştiği anda yürürlükte olan kullanım koşullarına bağlı olacaktır, bu yüzden kullanıcılar, kullanım koşullarını ve hükümlerini periyodik olarak okumalıdırlar.

3 Yasalar

Genel bir kural olarak, GRUPO M CONTIGO SL ve bu sitenin telematik hizmetlerini kullanan Kullanıcılar arasındaki ilişki İspanyol yasalarına ve yargısına tabidir.

4. Kullanma ve kullanıcı erişimi

Kullanıcı, bu siteye erişim sağlayarak, GRUPO M CONTIGO SL ya da iştiraklerinin herhangi biriyle hiçbir şekilde iş ilişkisinin olmadığını belirtir ve kabul eder.

5. Fikri ve sınai mülkiyet

Web sitelerin içeriklerinin fikri mülkiyet hakları, grafik tasarımları, logoları ve kodları GRUPO M CONTIGO SL şirketinin mülkiyetindedir ve bu yüzden, web sitesi kaynak olarak belirtilmiş olsa bile, GRUPO M CONTIGO SL şirketinin yazılı izni olmadan çoğaltım, dağıtım, iletim, dönüşüm ya da içeriğiyle ilgili diğer herhangi bir faaliyette bulunmak yasaktır.

GRUPO M CONTIGO SL, dünyanın her yerinde, bu web sitesinde yayınlanan içeriğin kullanım haklarının, sürekli olarak, tamamen ve herhangi bir sınırlama olmaksızın yasal hak sahibidir. Özellikle, fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, GRUPO M CONTIGO SL tamamını ya da bir kısmını çoğaltabilir, pazarlayabilir, yayınlayabilir, tercüme edebilir, yayınlayabilir, basabilir, değiştirebilir, dönüştürebilir, içeriklerin üzerinde uyarlama ve güncellemeler yapabilir ve hatta üçüncü taraflara kullanım ve dağıtım hakları vermek üzere sözleşme düzenleyebilir.

6. Web sitenin içeriği

Bu web sitesi, Mejor con Salud’un (www.mejorconsalud.com) çevrilmiş ve dilimize uyarlanmış bir versiyonudur.

GRUPO M CONTIGO SL, web sitelerinde yer alan bilgileri güncelleme, değiştirme ya da bertaraf etme hatta belirli kullanıcıların bu bilgilere erişimini sınırlama ya da reddetme hakkını saklı tutar.

GRUPO M CONTIGO SL, üçüncü taraf web sitelerinde yer alan ve GRUPO M CONTIGO SL şirketine ait herhangi bir web sitesindeki “bağlantılar” aracılığıyla erişilebilen bilgilerden sorumlu değildir. GRUPO M CONTIGO SL web sitelerinde bulunan “linkler” ya da diğer web sitelere yönlendiren linklerin bulunması sadece bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir öneri, davet ya da tavsiye için değildir.

İçeriğin yazarları, gönüllü olarak, eserlerin mülkiyet haklarını, orijinal kaynağın rızası olmaksızın çoğaltılması yasak olmak kaydıyla GRUPO M CONTIGO SL şirketinin mülkiyetine bırakır.

Birlikte çalıştığımız her yazar, makalelerinde ve içerikli lerinde bulunan görüşlerden sorumludur. Yazarların yayınlamak istedikleri tüm yazılar yayınlanmadan önce ilk olarak editör ve eczacı Sara Viruega Encinas tarafından incelenir. GRUPO M CONTIGO SL, yasadışı veya uygunsuz olarak kabul edilebilecek görüşleri içeren herhangi bir revizyon veya değiştirilmiş içerik için sorumluluk kabul etmez. GRUPO M CONTIGO SL ayrıca, web sitesinde bulunan yayınlanmış içerikten veya kullanıcının yayınlanan içerikle ilgili davranışından sorumlu değildir.

Fikri mülkiyet haklarını ya da üçüncü tarafların haklarını ihlal edebilecek içerikler varsa, mevcut düzenlemelerde belirtildiği gibi ve yetkili kurumun da uygun gördüğü üzere, GRUPO M CONTIGO SL, web sitesinden geri çekilecek ya da erişimi engelleyecektir.

İnternet sitesi sağlık ve tıp konularında bilgi içerebilir. Burada yer alan bilgilerin bir doktor ya da başka bir sağlık uzmanının tavsiyesinin yerine geçmesi amaçlanmamıştır. Kullanıcı, bir hastalık ya da sağlık sorununu teşhis etmek için web sitesinde yayınlanan bilgileri kullanmamalıdır, her zaman doktorlarına danışmalıdır.

Web sitede sağlanan içerik, tamamen bilgi vermek amaçlıdır, yani kullanıcının karar vermesi için yeterli değildir.

6.1 Görsel içerik

Grafik içerik, Fotolia © ShutterStock Inc. Tarafından alınan lisans kapsamındadır ve kullanımı, bu şirketler ile imzalanan sözleşmenin hüküm ve koşullarına uygundur.

Lisans verenler tüm sahiplik haklarını ve çalışmalarını korur. Bu tür çalışmalar telif hakları, ticari marka ve lisans sahiplerinin diğer fikri mülkiyet hakları ile kapsanmakta ve korunmaktadır.

Eğer bir fotoğrafçıysanız ve bu sitede yayınlanan fotoğraflardan bazılarının sizin olduğunu düşünüyorsanız, lütfen hemen bizimle iletişime geçin. Aynı şekilde yazarlık konusunda benzer bir durumla karşılaşılırsa, o yazı, web sitemizden derhal kaldırılır.

GRUPO MCONTIGO SL, birlikte çalışılan yazarların kötüye kullanımından doğabilecek lisanssız fotoğrafların olası telif hakkı ihlallerinden sorumlu tutulamaz.

Böyle bir sorumluluk sagligabiradim.com’un birlikte çalıştığı yazarlara aittir.

GRUPO MCONTIGO SL, olası ihlalleri önlemek için içerikleri ayrıntılı bir şekilde inceler. Herhangi bir telif hakkı ihlalinden haberdar olursanız, lütfen bize hemen [email protected] adresinden ulaşın.

7. Reklamcılık ve yayıncılık politikalarında dürüstlük

Misyonumuz, insanların sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan müttefik bir web sitesi olmak. Kullanıcılarımıza yardımcı olacak ve rehberlik edecek erişilebilir ve güvenilir içerik sağlamak ise odak noktamız.

Web sitesitemiz yalnızca çevrimiçi reklam alanlarını kiralayarak finanse edilmektedir. Bu finansman; sitenin işletilmesi, uzman çalışma arkadaşlarının istihdam edilmesi ve optimum kullanıcı deneyiminin sağlanması, gerekli teknik ve editoryal güncellemelerin düzenli bir şekilde yapılması ile ilgili masrafları karşılamamıza olanak sağlar.

Sağlığa Bir Adım, Google Reklamları içerir. Bu reklamların içeriğini biz kontrol etmiyoruz. İçeriğimiz herhangi bir ticari etkiden tamamen arındırılmış durumdadır.

Web sitemizde bulunan tüm reklamlar açıkça “Reklam” veya “Google Reklamları” kelimeleriyle etiketlenir. Bir reklam üzerine tıklandığında, kullanıcı reklamverenin web sitesine yönlendirilir.

Hiçbir şirkete bağlı değiliz veya hiçbir şirketle ilişkimiz bulunmamaktadır. Reklamlar web sitemizde görünmekle birlikte, hiçbir koşulda, reklamı yapılan ürünün veya hizmetin, onu üreten veya teklif eden şirketin, dağıtıcısının ya da tanıtımını yapan herhangi bir şirketin tarafımızdan onaylanması olarak değerlendirilmemelidir. Web sitemiz tamamen bağımsız ve tarafsızdır. Herhangi bir laboratuvar veya ilaç endüstrisi ile bağlantılı değildir.

8. Feragat

GRUPO M CONTIGO SL, web sitesinin kullanımından ya da burada verilen bilgilere dayanarak yapılan herhangi bir işlemden kaynaklanarak ortaya çıkacak hiçbir zarardan sorumlu değildir.

Bu web sitesi, on dört (14) yaşından büyük kullanıcıları hedef alır ve herhangi bir yetkisiz erişim ya da kullanımdan sorumlu değildir.

9. İhlal bildirimi

Herhangi bir kişi ya da kuruluş, web sitesinde yayınlanan içeriğin, fikri ya da sınai mülkiyet haklarını, onurunu, gizliliğini, imajını ya da başka bir hakkı ihlal ettiğine inanıyorsa, bunu web sitesinde listelenen iletişim yöntemlerinden herhangi biri ile konu bölümüne “Hak ihlali” yazarak GRUPO M CONTIGO SL şirketine bildirebilir ve bilgilerinin geri çekilmesini isteyebilir.

Lütfen, aşağıdaki bilgileri sağlamanın önemli olduğunu göz önünde bulundurun:

  • Yürürlükte olan, mevzuatla korunan ve ihlal edildiğine inanılan hakların belirtilmesi.
  • GRUPO M CONTIGO SL’nin bulabilmesi için, söz konusu hakları ihlal ettiği iddia edilen içeriğin belirtilmesi.
  • GRUPO M CONTIGO SL’nin kişiyle ya da kuruluşla iletişime geçebilmesi için, ikamet adresi, e-mail adresi ya da telefon numarası belirtilmesi.
  • Bu tür bir kişi ya da kuruluşun, bildirimde yer alan bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu belirterek, ihlal edildiği iddia edilen hakların sahibinin kendisi olduğunu ya da sahibi olan kişinin yerine hareket etmeye yasal olarak yetkili olduğunu beyan etmesi.
  • Nüfus Cüzdanı, pasaport ya da kimliğini kanıtlayan başka bir resmî belgenin bir kopyası.

GRUPO M CONTIGO SL, talebi inceledikten sonra bu tür bir şahsın ya da kuruluşun geçerli nedenleri olduğunu ve rahatsız edici içeriğin kaldırılmasını talep etmesinin gerekli olduğunu düşünürse, web sitesinden derhal silinmesini ve böylece diğer kullanıcılar, hatta önbellek tarafından dahi erişilememesini sağlayacaktır.

10. Kapsam

Bu sitede yer alan herhangi bir içerik, anlaşma, sözleşme ya da benzeri materyal, İspanyol yasalarına tabidir. Bu web sitesini ziyaret eden ve burada sunulan herhangi bir hizmeti kullanan ya da alan herhangi bir kişi ya da kuruluş, herhangi bir başka yargı yetkisinden feragat eder ve ortaya çıkabilecek herhangi bir çelişme ya da hukuki ihtilafın çözümü için Salamanca Şehri Mahkemeleri’ne gitmeden önce Salamanca Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim Mahkemesi’ne başvuracaktır.