Reklam Politikası

Sağlığa Bir Adım‘ın misyonu, sağlık ve esenlik konusunda güvenilir bir bilgi kaynağı olmaktır. Doğruluğu, alaka düzeyini ve netliği garanti etmek için tümü katı editoryal ve tıbbi yönergeler altında oluşturulmuş güvenilir ve pratik içerikleri size sunmaya kararlıyız.

Sağlığa Bir Adım, web sitesinde ve sosyal ağlarında reklam satışı yoluyla finanse edilir ve her zaman editoryal özerkliğe öncelik verilir, bu da kriterlerimizin hiçbir durumda bu finansman mekanizmasından etkilenmediği anlamına gelir.

Bazı durumlarda Sağlığa Bir Adım, markalarını, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için sponsorlarla işbirliği yapabilir. Bu içerik her zaman “sponsorlu” olarak etiketlenir ve bu bilgi bu makalelerin başında açıkça belirtilir.

Kabul ettiğimiz reklam türleriyle ilgili olarak takip ettiğimiz özel yönergeler şunlardır:

1. Reklamı yapılan herhangi bir ürünü veya hizmeti tasdik etmiyoruz

Sitemizde belirli ürün veya markalar reklam şeklinde görünse de, bu hiçbir şekilde reklamı yapılan ürün, hizmet veya markanın tasdik edildiği şeklinde yorumlanmamalıdır. Ürünlerin veya hizmetlerin değerlendirilmesi, bunları dağıtan şirketlerle olabilecek herhangi bir reklam ilişkisi dikkate alınmaksızın, ekibimizin sorumluluğundadır.

2. Reklamlar ve editoryal içerik arasında net bir ayrım yaparız

Reklamlar ve editoryal içerik arasında her zaman net bir ayrım yaparız. Tüm Sağlığa Bir Adım reklamları, açık ve net bir şekilde bu şekilde tanımlanır.

3. Bazı reklam türleri kabul edilmeyecektir

Reklamlar, bir bireyi veya grubu yaş, renk, ulusal köken, ırk, din, cinsiyet, cinsel yönelim veya engellilik durumuna göre yanlış tanıtan, alay eden veya onlara saldıran materyaller dahil olmak üzere hileli, yanıltıcı veya saldırgan materyal içermemelidir.

Reklamlar karalayıcı, iftira niteliğinde veya tehdit edici bilgiler içermemelidir. Reklamlar ateşli silahlar, pornografi, uyuşturucular, siyasi kampanyalar veya haber simülasyonu veya acil bir durumla ilişkilendirilmemelidir. Haber amaçlı içerik olarak yanlış yorumlanabilecek herhangi bir reklam, reklam olarak etiketlenecektir.

4. Reklamları izliyoruz

Sağlığa Bir Adım, web’de kabul edilecek ve gösterilecek reklam türlerini belirleme konusunda yegane ve münhasır takdir yetkisine sahiptir ve herhangi bir reklamı, içeriği veya amacına aykırı olduğu her an reddetme, iptal etme veya geri çekme hakkını saklı tutar. Sağlığa Bir Adım politikaları bir ilanın geri çekilmesi durumunda, kararın hangi gerekçelerle alındığı derhal reklamverene bildirilir.

5. Sponsorlu ve sponsorsuz içerik arasında net bir ayrım yaparız

Sağlığa Bir Adım, araştırma kuruluşlarından, üreticilerden ve diğer güvenilir ve kaliteli hizmet sağlayıcılardan sponsorluk arar. Sponsorlu içerikler, Sağlığa Bir Adım‘a finansal faydalar sağlar, ancak kullanıcılarımıza bu kuruluşlar tarafından sunulan hizmet veya ürünlerle ilgili güncel bilgiler sağlayarak da fayda sağlar.

Bir reklamcının sponsor olduğu tüm içerikler, yayın politikamıza tabidir ve yazı işleri ekibimiz tarafından incelemeye tabidir. Ek olarak, içerik bir kuruluş tarafından sağlandığında veya etkilendiğinde, kullanıcının uygun şekilde bilgilendirilebilmesi için sponsorlu olarak işaretlenir.

6. Ortaklık Programı

Makale oluşturma sürecinin bir parçası olarak editör ekibimiz, okuyucularımız için yararlı olabileceğini düşündükleri ilgili ürünlere bağlantılar ekleyebilir. Tüm ürünler bağımsız olarak seçilse de, sağladığımız bağlantıyı kullanarak sitede bir ürün satın alırsanız, Sağlığa Bir Adım‘ın komisyon alabileceğini bilmenizi isteriz.

Sağlığa Bir Adım‘ın kullanıcılar ürün veya hizmet satın aldığında veya abone olduğunda komisyon aldığı durumlarda, sayfada aşağıdaki metin yer alacaktır: Bu makale objektif ve bağımsız olarak okuyucuların ilgisini çekebilecek ürün ve hizmetleri önermektedir. Kullanıcı, bu makalede görünen belirli bağlantılar aracılığıyla bir satın alma işlemi gerçekleştirdiğinde, Sağlığa Bir Adım komisyon alabilir.