Meyveler: En İyi Doğal İdrar Söktürücüler

Meyveler: En İyi Doğal İdrar Söktürücüler

Son Güncelleme: 30 Mart, 2022

Doğal idrar söktürücüler, vücudunuzdaki sıvıların (idrar gibi) akışını arttırarak toksinlerin ve enfeksiyonların vücuttan çok daha kolay ve hızlı bir şekilde atılmasını sağlar.

Bazen doğal idrar söktürücüler kilo vermek isteyen kişiler tarafından da tercih edilir. Fakat kilo vermek için bu tür gıdaların alımında aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz. Dolayısıyla, idrar söktürücü gıda veya ilaçlar almadan önce doktorunuza danışmanız önemlidir.

İnanması güç olsa da, çoğu meyve idrar söktürücü özelliğe sahiptir.

Bu doğal idrar söktürücüler (fazla sıvıları vücuttan atarak kilonuzu düzenleyerek) kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca ödemden kurtulmak için de idealdirler.

Meyvelerin idrar söktürücü özelliğinden faydalanabilmek için her gün iki porsiyon tüketmeniz gerek.

idrar söktürücü meyveler

En Etkili Doğal İdrar Söktürücüler

 • Kızılcık
 • Karpuz
 • Ananas
 • Ardıç meyvesi
 • Kivi
 • Portakal
 • Papaya
 • İncir
 • Mango
 • Üzüm
 • Çilek

Beslenmenize ekleyeceğiniz bu meyvelerin tümü oldukça etkilidir.

Ayrıca vücudunuz için oldukça önemli olabilecek bazı vitamin ve mineralleri de içerirler. Örneğin, cilt onarıcı özelliğe sahip potasyum gibi.

Nasıl Sonuç Alınır?

doğal idrar söktürücüler olan meyveler

Bu meyveleri arada sırada yalnızca bir öğünde yiyerek tabii ki hemen sonuç alamazsınız, özellikle de doymuş yağlar ve basit şekerler gibi vücudunuz için zararlı olan besinleri tüketiyorsanız.

Doğal idrar söktürücüler ile en iyi sonucu almak için bu meyveleri  her öğün arasında ve mümkün olduğunca ayrı ayrı tüketmelisiniz.

Bu meyvelerin idrar söktürücü özelliğinin, yağ dokusunun hacmini azaltma etkisi olmadığını vurgulamak gerekir.

Bunları tüketmek, yalnızca daha hızlı kilo vermeyi kolaylaştırır. Ayrıca her şeyin fazlasının zararlı olduğunu da unutmamanız ve bu meyveleri tüketirken aşırıya kaçmamanız gerekir.

Bu meyvelerin çok sık tüketilmesi, kandaki potasyum seviyesinin değişmesine ve dehidrasyona sebep olabilir. Bu yüzden komplikasyonlarla karşılaşmamak için aşırıya kaçmamalı, tükettiğiniz miktara dikkat etmelisiniz.

Doğal idrar söktürücüler kullanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey bu özelliğe sahip meyvelerden almaktır.

Ayrıca her şeyin dengeli olması için, bu meyveleri tüketirken her gün bol miktarda sıvı almalı ve egzersiz yapmalısınız. Bu; hacminin azalacağı bir aşamadan geçen vücudunuzun, tekrar güçlenmesine yardımcı olacaktır.

 Ayrıca vücudunuzla uyum içerisinde olmalısınız. Kilo vermek için bu meyvelerden aşırı miktarda tüketmenize gerek yok. Belirttiğimiz gibi günde iki porsiyon yeterlidir

Bunun yanında, öğünlerinizde tükettiğiniz yiyecek miktarını azaltın ve her gün egzersiz yapın. Tahmin ettiğinizden daha iyi sonuçlar alacaksınız.  İlginizi çekebilir ...

İdrar Söktürücü Bu 5 Smoothie ile Ödemlere Son
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
İdrar Söktürücü Bu 5 Smoothie ile Ödemlere Son

Ödem, vücut dokularında biriken sıvıdan kurtulamadığında gelişen bir iltihaptır. Ancak idrar söktürücü içecekler, bu sorunu hafifletmeye yardımcı o...Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.