Pirinç Sütünün Faydaları

Pirinç sütü enerji verir, sindirimi geliştirir, hücresel gelişimi etkileyerek yaşlanmayı yavaşlatır ve kan dolaşımını arttırır.

Bazen en iyi tedaviler en basit ve genel şeylerin içinde olur. Pirinç sütünün sindirim sistemine yararlı olduğunu biliyor muydunuz? Çok lezzetlidir ve hazırlanışı kolaydır. Bugün sizlere pirinç sütünün harika faydalarından bahsedeceğiz. 

Pirinç sütü bizler için ne yapar?

Pirinç sütüBir öğüt ister misiniz? Pilav yaptığınız suyu hiç bir zaman atmayın. İçeriğinde bir çok vitamin ve mineral bulunur, ve bunları çok kolay ve ucuz biçimde elde edebilirsiniz. Pişirmek için kullandığınız suyu kenara koyun, içine biraz tarçın ekleyin ve cam bir şişede bekletin. Çok lezzetlidir. İçeriğinde kalsiyum bulunmaz, bu yüzden bir çok pirinç üreticisi ürünlerini zenginleştirmek için içine bu minerali eklerler. Ama endişelenmeyin – kalsiyumunuzu diğer sebze ve kuruyemişlerden alabilirsiniz (ayrıca inek sütünün sizler için eskiden inanıldığı gibi faydalı olmadığını da hatırlayın). Peki bugün pirinç sütü içmeye başlarsak? Şimdi sizlere neden olduğunu açıklayacağız.

1. Cilt güzelliğiniz için pirinç sütü

Bu doğrudur ve içeriğindeki bileşenlerden biri olan para-aminobenzoik sayesinde gerçekleşir, bu bileşen bizleri güneşin zararlı ışınlarından korur. Aynı zamanda cilt için iltihaplanma karşıtı bir antioksidan görevi görür. Unutmayın, kendimize hem içeriden hem de dışarıdan bakmalıyız.

2. Erken yaşlanmayla savaşır

Bunu biliyor muydunuz? Kesinlikle, pirinç sütü inositol isimli bir madde içerir. Peki bu ne yapar? Bu sağlıklı hücresel gelişimi tetikler ve kan dolaşımını arttırarak yaşlanma süecini yavaşlatır. Ayrıca cildin parlaklığını ve elastikliğini arttırır. Akılda tutulabilecek ekonomik bir seçenek. Ne dersiniz?

3. Enerji verir

Pirinç sütü enerji verirBu yüzden hasta olunca veya iştah kaybedince içmek çok iyidir, çünkü gerekli besleyici öğeleri almak için günde iki bardak içmek yeterlidir. Aynı zamanda vücudu da nemlendirir. Özellikle çocuklar ve yaşlılar için çok faydalıdır. Ayrıca bilmelisiniz ki, doktorlar emziren kadınlara sütü arttırdığı için kesinlikle önerirler.

4. Sindirimi arttırır

Pirinç sütü sağlıklıdır ve sindirimi arttırmak için doğal bir seçenektir. Bağırsakların daha verimli çalışmasını sağlar, sağlıklı bağırsak florasını destekler, ve yemek sonrası yaşanan şişkinliği önler. Harika hissedeceksiniz, kaçırmayın.

Kısacası, pirinç sütü tüm aile için iyidir, ve öğlen ile akşamları içmek için harikadır. Ama unutmayın gün içinde ihtiyacınız olan kalsiyum ve benzeri tüm besleyici öğeleri içermez. Fındık ve tahıllardan yapılan içecekler daha fazla besleyici öğe içerirler, örneğin pirinç sütünü sağlıklı beslenme diyetinize takviye olarak içebilirsiniz. Ama gün içindeki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğini düşünmeyin, çünkü öyle olmayacak. Ama hayatınız için harika bir katkıdır -bu içecek enerji sağlar ve iyi sindirimi destekler, ama kuruyemiş, sebze, taze meyve suyu, lif ve proteinlerle alacağınız takviyeleri unutmayın. Ayrıca biz kadınlar için – özellikle de cildimiz için çok faydalıdır. Şimdi, bunu geçip gidecek misiniz?

esmerpirinç