Evinizdeki Negatif Enerji Nasıl Geçer?

Evimiz kendimizi rahat hissettiğimiz, günlük streslerden kaçtığımız bir yerdir. Ancak yaşadığımız problemler, çoğu zaman yaşam alanımızı stres dolu ve tatsız bir yer haline getirir.
Evinizdeki Negatif Enerji Nasıl Geçer?

Son Güncelleme: 07 Kasım, 2018

Evde nasıl hissettiğinize çok dikkat edin. Eğer eşinizle, çocuklarınızla sıkça kavga ediyorsanız evinizdeki negatif enerji, ruh halinizi olumsuz etkiliyor olabilir. Hatta negatif enerjili kişilerin varlığı bile evinizdeki ortamı etkileyebilir. Bu durumu değiştirmenin en iyi yolu, evinizin içinde, hayatınızda, ilişkilerinizde ve etrafınızdaki her şeyde değişiklikler yapmaktır.

Bu değişikliklere ek olarak, evinizi boğan kötü enerjiyi ortadan kaldıracak olan ve hem ev halkı hem de misafirler için pozitif etkileşimler yaratacak belirli tavsiyeleri uygulayabilirsiniz. Eğer evinizde ani olumsuz değişiklikler fark ederseniz; ruh hali değişiklikleri, kavgalar veya evde kendini rahat hissetmeme gibi, öyleyse harekete geçmenin vakti gelmiş demektir.

Evinizdeki Negatif Enerji İçin Tavsiyeler

  • Evde, kullanmadığınız eşyaları depolamak iyi değildir. Bu eşyaları uzaklaştırmak, sadece evinizdeki enerjiyi düzenlemekle kalmaz, daha düzenli ve hoş bir eve sahip olmanızı da sağlar.
  • Gün ışığı evinizi daha da aydınlık gösterir; pencerelerinizi açmalı ve evinizin mümkün olduğunca güneş ışığı almasını sağlamalısınız.
  • Evin doğru havalandırılması çok önemlidir. Evin havası haftada en az 3 kez tazelenmelidir. Kapıları ve pencereleri açın, perdeleri çok uzun süre kapalı tutmayın.
  • Meyveler de kötü enerjiyi uzaklaştırmaya yardım eder. Mutfak veya yemek odanızda devamlı taze meyve bulundurun.
  • Ev bitkileri evde huzur yaratmak için oldukça faydalıdırlar.
  • Yerleri tuz ve su karışımıyla temizlemek de başka bir seçenektir. Bir kova suya yaklaşık 6 çorba kaşığı tuz atın ve yerleri silin.
  • Kaktüs kötü enerjiyi kovmak için birebirdir. Kaktüsü, pencereye yakın ancak evin dışarısına yerleştirin.
  • Evde rahatlatıcı müzik dinlemek de önemlidir. Bu sizin zihninizi yatıştırır ve olumsuzlukları uzaklaştırır.
  • Aromaterapi uygulayın. Evinizi arındıracak pek çok esansiyel yağ veya tütsü mevcuttur.
  • Evinizi devamlı temiz ve düzenli tutmanız da önemlidir. Kirli eşyalar ve dağınıklık kötü enerjiyi üzerine toplar.

Meditasyon

Meditasyon yapmak

Meditasyon bu gibi durumlar için şahane bir seçenektir. Evinizi negatif enerjilerden temizlemekle kalmaz, ayrıca zihninizi arındırmak için de çok faydalıdır. Kendinizi gerginliklerden uzak tutun, isteklerinizi gözünüzün önüne getirin, korku ve endişe duymadan iç dünyanızı derin bir şekilde inceleyin; ruh haliniz iyi olduğu zaman sevdikleriniz de bu durumdan faydalanabilir.

Karışık bir zihin, potansiyelinin hepsini ortaya koyamaz. Meditasyon, sıklıkla kendi kendimize koyduğumuz ve yaşantımızı düzene koymamızı engelleyen duvarları ortadan kaldırır. Hayalleriniz için savaşmadıkça hayallerinize ulaşamazsınız. Hayal edin, hayal kurun ve gerçekleştirin.

Davranışlarınızda, yaşadığınız ortamda yaptığınız değişiklikler zihninizi tazeler. Kendinizi sevin ve her gün daha da iyi olmak için mücadele edin.

Tavsiyelerimize uyduğunuz zaman evinizdeki negatif enerji geçecektir. Bundan sonra yapılacak şey, sizin ve ailenizin hak ettiği huzurlu evin keyfini çıkarmak olacaktır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.