En Çok Kilo Verdiren İçecekler

Günümüzde,bir çok insan etkili bir biçimde kilo vermenin yollarını arıyor. Çoğunluk, kendini mucizevi sonuçlar vaadeden ürünlere kaptırmışken, kimileri çeşitli diyetleri uyguluyor, kimileriyse spor yapıyor.

Bununla beraber, sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için, diyet ve fiziksel aktivitelerin bir arada götürülmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Bu nedenle, bu ikisinden sadece biri ile kilo vermeye çalışmak, oldukça zorlu olacaktır. O halde en iyi hangi içecekler kilo verdirir?

Uzmanların çoğu, belli başlı içecekleri tüketerek kilo vermenin hızlandırılabileceği görüşünde. Genelde hazırlanması veya marketlerde bulunması kolay içeceklere yönlendiriyorlar. Bu nedenle, sizlere obezite ile savaşta çok etkili olan içeceklerden bazılarından bahsedeceğiz. Unutmayın ki, bu içecekleri uygun bir diyet programı ile birlikte tüketmelisiniz. Sadece bunları içerek kilo veremezsiniz.

1. Soğuk su

Bazı araştırmalara göre, soğuk veya buzlu su içmek vücudun metabolizmasını hızlandırıyor. Bu sayede daha fazla kalori yakılmış oluyor. Günde en az yarım litre soğuk su içmelisiniz.

2. Sebze suyu

kilo verdiren içecekler2

Bu içeceğin tüketimi, kilo vermek isteyen bireyler arasında oldukça yaygındır. Zira, küçük bir bardak sebze suyu bile hemen tokluk hissi verir. Sebze suyu içerek günde ortalama 135 kalori eksik tüketirsiniz.

3. Yeşil çay

Yeşil çay ve siyah çay, metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kalori yakmanızı sağlarlar. Yeşil çay, diğer içeceklere göre ortalama %35 daha fazla yağ yakmanızı sağlar.

4. Yağsız süt

kilo verdiren içecekler3

İnanması güç gözükse de, yağsız süt, vücutta biriken yağların yakımını hızlandırmaktadır. Beslenme uzmanlarına göre, hergün yağsız süt içen bireyler, günlük olarak herhangi bir süt ürünü tüketmeyen insanlara göre %70 daha fazla yağ yakıyor. Ancak, günde bir bardaktan fazlasına ihtiyacınız yok; bunu unutmayın.

5. Besleyici içecekler

Bu tür içeceklerin de tüketenler üzerinde olumlu etkiler bıraktıkları gözlenmiştir. Her şeyden önce, içerdikleri yüksek vitamin ve mineraller ve verdikleri tokluk hissi ile gereğinden fazla yememizi önlerler. Ancak, bunları kullanmadan önce bir uzmana danışmanızda fayda vardır. Hangi içeceğin sizin için en uygunu olduğunu ve günlük tüketim miktarının ne kadar olması gerektiğini ancak bir uzman belirleyebilir.

6. Hindistan cevizi sütü

kilo verdiren içecekler4

Bu içecek diğerlerine göre daha fazla elektrolit bulundurmaktadır. Yani tatlandırıcı veya vücudumuz için zararlı maddeler içeren içeceklerden çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Buna ek olarak, hindistan cevizi sütü metabolizmayı hızlandırır ve enerji verir.