Yüzü Canlandırıp Kırışıklık Azaltan Egzersizler

Yüzü Canlandırıp Kırışıklık Azaltan Egzersizler

Son Güncelleme: 19 Aralık, 2018

Vücudumuzu sağlıklı ve canlı tutmak için çaba harcadığımız gibi, aynı şekilde yüzümüze de özen göstermeliyiz. Bugünkü makalemizde günlük olarak uygulayabileceğiniz kırışıklık azaltan egzersizleri sizinle paylaşıyoruz.

Böylece kırışıklık ve benzeri yaşlanma belirtilerini nasıl yavaşlatacağınızı öğrenebilir ve özellikle de yüzünüzde ortaya çıkan kırışıklıkların görünümünü engelleyebilirsiniz.

Geçen zamanın vücudunuzda oluşturduğu yıpranmayı en hızlı şekilde gösteren bölge yüz olduğu için, yüzünüze ihtiyacı olan ilgiyi göstermek büyük önem arz eder. Bunu başarmak için de meyve, sebze ve bolca suyu eksik etmeden sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmalısınız.

Benzer şekilde, iyi ve sağlıklı alışkanlıklar da edinmelisiniz. Örneğin, makul seviyede egzersiz yapmalı, iyi uyumalı, alkol tüketiminden kaçınmalı ve strese neden olan sebeplerden uzak durmalısınız.

Piyasada, şüphesiz ki çok etkili  ama aynı zamanda da oldukça pahalı olan birçok kırışıklık karşıtı ürün vardır. Bu nedenle, makalemizde cildinizde oluşan kırışıklıklarla mücadele eden ve hiçbir zararı olmayan, yüzünüze canlılık katacak bazı kırışıklık azaltan egzersizler tavsiye edeceğiz.

Yapmanız gereken tek şey günde sadece bir kaç dakikanızı ayırmak, hepsi bu. Son derece kolay!

Yüzünüzü Canlandırmak İçin Kırışıklık Azaltan Egzersizler

Kırışıklıkları Azaltın

Kırışıklık azaltan egzersizler

Duştan sonra bir aynanın karşısına geçin ve yüzünüzdeki tüm kasları on dakika boyunca hareket ettirmeye çalışın. Eğer mümkünse bunu uyumadan hemen önce de yapabilirsiniz.

Göz kapaklarınızı güçlendirip canlandırın

Bakabildiğiniz kadar yukarı bakın ve ardından sağa sonra da sola bakın. Her seferinde yirmi tekrar olacak şekilde, dört set halinde ve her set arasında iki dakika dinlenerek uygulayın.

Yanaklarınızı ve elmacık kemiklerinizi canlandırın

kırışıklık problemi

Yapılabilecek kolay egzersizlerden biri de ağzınızı sıkıcı kapatıp, şişirmektir. Böylece ağzınız havayla dolar. Ayrıca bunu yaparken dilinizi de sağa ve sola hareket ettirmelisiniz. Onbeş ya da yirmi tekrarlı üç set şeklinde uygulayın.

Dudaklarınızın Sağlıklı ve Güzel Olmasını Sağlayın

Ağzınızı açabildiğiniz kadar açın ve dişlerinizi dudaklarınızla kapatın. Bu şekilde durarak ona kadar sayın ve ardından ağzınızı çok yavaşça kapatın. Tekrar yapmadan önce kaslarınızı iyice gevşetin. Bu işlemi beş kere tekrarlayın.

Kaz Ayağı Bölgesini Düzeltin

kaz ayağı

Parmak uçlarınızla bu bölgedeki kırışıklıkları aşağı ve yukarı hareketlerle sıkıştırıp, bastırın.

Unutmayın…

Dokularınıza etki ederek, cildinizde oluşan yıpranmaların düzeltilmesine yardımcı oldukları için tüm yüz masajları aynı etkiye sahiptir. Bu masajları yüzünüzde daha fazla kırışıklık oluşan bölgelere uygulayabilirsiniz.

Yüz masajlarını sabah ve öğlen onar dakika olacak şekilde yapabilirsiniz. Eğer mümkünse, cildinizin nemlenmesini de sağlayacak olan bir kaç damla tatlı badem yağı kullanabilirsiniz.

Bu kırışıklık azaltan yüz egzersizlerinden herhangi birini yapmadan önce cildinizi hareketlendirip, hazırlamak için tüm yüzünüze bir krem sürmek oldukça önemlidir. Sonuç olarak yaptığınız kırışıklık azaltan egzersizler çok daha etkili olacaktır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.