İlişkinizi Korumak için Uygulayabileceğiniz 5 Öneri

İlişkinizi korumak için edinebileceğiniz en iyi stratejilerden biri bireyselliğinizi korumanızdır: arkadaşlarla dışarı çıkmak, kendi aktivitelerinizi yapmak... bu şekilde, kendiniz gibi hissedersiniz ve paylaşacak şeyleriniz olur.
İlişkinizi Korumak için Uygulayabileceğiniz 5 Öneri

Tarafından yazılmıştır Ángela Aragón

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Günümüzde hayat çiftler için oldukça zor. Aile hayatı gittikçe zorlaşıyor, iş hayatı insanı daha çok içine çekiyor. Bugün olduğumuz kişi ile yetiştirilme biçimimiz ya da umduklarımız ve bulduklarımız arasında büyük fark var. Bütün bunlar sonucunda ilişkinizi korumak iyiden iyiye zorlaşıyor.

Her gün kendinizi ve ilişkimizi geliştirmek için mücadele ve fırsat sunuyor.

Her çiftin birbirinden ayrı olduğu doğrudur, ama bazılarının mutlu bir ev ve kendi olma özgürlüğü aradığı da doğrudur. İşte bu noktada maskeyi çıkarmak gerekir ve kimsenin herhangi bir rol oynamasına gerek yoktur.

Aynı zamanda, bu gündelik egzersiz, birbirinize ilgi göstermeyi ve birbirinizin hayatında öncelik olduğunuzu hissettirmeyi gerektirir. 

Bu o kadar önemli bir şeydir ki eşiniz size kendinizi iyi hissetmeniz için saatlerce ya da günlerce bir sürpriz hazırlayabilir.

Bu tür bir jest, şunu ifade eder: “Seni düşünüyorum çünkü benim için her şeyden önemlisin.”

Bu iki şeyi birleştirmenin ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu yüzden ilişkinizi korumak için yardımcı olacak bazı öneriler sunmak istiyoruz.

İlişkinizi korumak için 5 öneri

1. Birbirinizle konuşun, telefonda değil

iletişim
Bu açık ve net duruyor olabilir ama göründüğünden daha da temel bir şeydir. Bu, sadece dünyevi ve rutin meseleler hakkında konuşmaktan daha ötedir.

Söylemek istediğimiz şey aslında size endişe veren ya da sizi mutlu eden şeyler hakkında konuşmanızdır.

İkinizde diğerinin her an nerede durduğunu bilmek istersiniz ve bunun için iyi bir sohbetten daha güzeli yoktur. O özel anın ge lmesini beklemeyin. Sıradan bir öğlen ya da akşam yemeği idealdir. Herhangi bir zaman iyidir. 

Cep telefonunuzu kapatmayı unutmayın ve dinlemek ve anlamak için beş duyunuzu da kullanın. Böylece her şey daha kolay olacak.

2. Öpüşmeyi geri getirin

Bir öpücükle sözlerinizle kuramayacağınız iletişim kurabilirsiniz. Dudaklarınızla samimiyetinizi ifade edebilirsiniz. Maalesef zaman geçtikçe insanlar bunu bir kenara bırakır.

Aslında öpüşmek karşılık şekilde kendini bırakmayı sağlar. Bir diğer açıdan, cinsel ilişkinin başlangıcıdır. Bu da ayrıca ilişkiyi korumak için gereklidir.

Bir öpücük gibi cinsel ilişki de inanılmaz derin bir diyaloğun oluştuğu bir alandır ve zevk üzerine kurulu olduğu için bundan daha güçlü bir şeyi hayal etmek zordur.

3. Beraber bir şeyler yapın

ilişkinizi korumak için sağlıklı alışkanlıklar edinin
İdeal aktivite, ikinizinde daha önceden bilmediği ya da ilgilenmediği yeni bir şey yapmaktır. Bu öğrenme ve keşif süreci, sizi eğlendirecek ve birbirinize yaklaşmanızı sağlayacak.

Ayrıca gündelik rutinlerden ve zorunluluklardan kaçmanıza yardımcı olacaktır. Bunlar olmadan çok daha özgürsünüz ve yeni şeylerin tadını çıkarmak istersiniz.

Böylece daha iyi bir eş olabilirsiniz çünkü hayata karşı daha pozitif ve olumlu olursunuz. Bu sizi en iyi olduğunuz noktaya koyar.

4. Kendi özel hayatınıza sırtınızı dönmeyin

ilişkinizi korumak için kendinize zaman ayırın
Birlikte olmak kendini paylaşmak anlamına gelir ve bu yüzden kişinin kendini geliştirmesi gerekir. Bu ne anlama gelir? Bu kendinizi korumanız gerektiği anlamına gelir.

En sevdiğiniz şeylerin peşinden gitmek ve arkadaşlarınızla ilgilenmek. Onlarla tek başınıza dışarı çıkmak.

Böylece durumun nerede başlayıp nerede bittiğini bilmeme hissinden kaçınırsınız, bu olduğu zaman her şey kaybolmaya başlar.

Diğer bir değişle, anlatacak yeni bir hikayeniz olması, ilişkinizi sürdürebilmeniz için gerekli şeylerden biridir.

Anlatacak bir şeylerimiz olduğunda bu yeni sohbetlere yol açar. Böylece ilişki, beraber olduğunuz zaman daha akışkan, özgür ve doğal olur.

5. Detaylara özen gösterin

Çoğu zaman, şeyleri kullanışlı olmaları üzerinden değerlendiririz. Bu, gelişimin uzamasına sebep olabilir, bu bir hatadır.

Pahalı pahalı hediyeler almak zorunda değilsiniz: bir mektup ya da bir şiir yazabilir, çiçek toplayabilir ya da ellerinizde bir şey inşa edebilirsiniz.

i̇şin aslında sonuçta sonuçta eşiniz şu mesajı alır: “Bununla seni mutlu etmek istiyorum.” Kulağa gerçek gelmeyebilir, ama bugün aşk için zaman ayırmak düşündüğünüzden çok daha değerlidir.

Amaç eşinizle olan iletişiminizi güçlendirmeniz. Her zaman kendiniz için de aynı şeyi yapmalısınız.

Kim olduğunuzu asla unutmayın çünkü sadece o zaman bir başkasını dürüstçe ve gerektiği ilgi ile sevebilirsiniz. 

Bunu yapmadığınız zaman, bahsi geçmediği zaman ilişkinizi sabote edecek olumsuz duygularla dolarsınız.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Healthline.com 13 Steps to Achieving Total Self-Love [Online] Available at: www.healthline.com/health/13-self-love-habits-every-woman-needs-to-have
  • Healthline.com Forget the Flowers: 19 Ways to Show Your S.O. Love Without the Gifts [Online] Available at: www.healthline.com/health/ideas-for-showing-love-on-valentines-day-without-gifts

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.