Tatmin Olmuş Çiftlerin 6 Alışkanlığı

Tatmin olmuş çiftler ilişkilerini farklı dönemlerini kabul etmeyi ve beraber bir hayat paylaşsalar da eşlerinin kendi alanına ihtiyaç duyduğunu bilirler.
Tatmin Olmuş Çiftlerin 6 Alışkanlığı

Tarafından yazılmıştır Okairy Zuñiga

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Sevgi dolu bir birliktelik çok emek ister. Tatmin olmuş çiftlerin alışkanlıklarını bilmek ister misiniz? O halde bu yazımızı kaçırmayın!

Her ilişki, her iki kişide de olumlu etkiler yaratacak belli başlı alışkanlıklar gerektirir. Bu, bu alışkanlığı doğal bir şey haline dönüştürmek için günlük çabuk göstermek gerektiği anlamına gelir.

Bunun kimyasal nedenlerinden biri ise, yaşlandıkça beynin dopamin seviyelerini dengede tutmakta zorlanmasıdır. Bu, içinde bulunduğunuz ilişkide her zaman mutlu olacağınız anlamına gelmez. Sevginiz ve ilişkinizin devam etmesi için geliştirebileceğiniz bazı alışkanlıklar vardır.

Tatmin Olmuş Çiftlerin 6 Alışkanlığı

1. Tatmin olmuş çiftler güçlü bir dostluk geliştirir

bisiklet süren tatmin olmuş çift

Olmuş çiftler birbirine aşık iki arkadaştan oluşur. Önemlidir çünkü eşinizle her şeyi paylaşmak konusunda her zaman rahat olamayabilirsiniz. Yine de, özgürce konuşabileceğiniz, karşınızdaki kişiyi tüm samimiyetiyle en iyi arkadaşınız olarak gördüğünüz dostane bir ilişki geliştirmeye başlarsanız, beraber çok derin bir bağ kurabilirsiniz.

Zamanla paylaştığınız romantik ve cinsel bağ dağılabilir ve monoton bir şey haline gelebilir. Arkadaşlık romantik ve cinsel bir bağdan öteye geçebilir.

Bu, bir çift olarak başarılı olmanın en önemli sırlarından biridir. Ayrıca en iyi arkadaşınız olan kişiyle dışarı çıktığınız zaman, kendinizi çok daha rahat ve huzurlu hissedersiniz ve çok daha iyi vakit geçirebilirsiniz.

2. Diğer kişinin garipliklerini takdir ederler

Tatmin olmuş ilişki yaşayan çiftlerin bir yer sağlıklı alışkanlığı da birbirlerini garipliklerini takdir etmeleridir. Eğer sizi tüm özelliklerinizle seven biri ile birlikteyseniz, beraber çok daha iyi vakit geçirme şansına sahipsinizdir.

Şöyle düşünün: Eğer birlikte olduğunuz kişi sizin garip alışkanlıklarınızı kabul etmiyor ya da onlara katlanmıyorsa, beraber bir gelecek hayal etmeniz mümkün değildir. Birbirinizin garipliklerinden hoşlanmalısınız, çünkü onlar hayatınızın birer parçasıdır ve her şeyin ötesinde eşsizdir.

Bu noktada bilinçli ve dürüst olmak gerçekten önemlidir. Karşınızdaki insanın hiç sevmediğiniz ya da dayanamadığınız bir özelliği varsa bunun üzerine biraz düşünmeniz ve o kişiyle birlikte olup olmak istemediğinizi değerlendirmeniz gerekir.

Unutmayın ki aşk değişiklik beklemeden karşılıksız kabul etmek anlamına da gelir.

3. Beraber plan yaparlar

çimlere uzanmış insanlar

İlişkilerinde tatmin olmuş çiftler ayrıca bilinçli olarak beraber zaman geçirmeyi bilirler. Bazen uyanmak ve sıradan bir gün organize etmek çok kolaydır. Ara sıra büyük bir macera ya da gece eğlencesi planlamaktan zarar gelmez. Bunun biraz organizasyon ve her ikinizin de eğlenebilmesi için kişilerin arzuların yerine getirdiğinden emin olmak gerekir.

Hayatınız çok meşgul ve yoğun geçiyor olabilir. Ama her zaman ilişkimize ve eşinize odaklanacak zamanı ayırmalısınız. Planlar istediğiniz kadar basit ya da karmaşık olabilir, ama her zaman ikiniz için de eğlenceli olmalıdır.

4. Tartışma sırasında ne zaman geri adım atacaklarını bilirler

Beraber ne kadar eğlenirsiniz eğlenin, her zaman çatışma yaşayacağınız durumlar oluşabilir. Burada amaç bu gerginliklerden kaçınmak değildir, zaten bu imkansızdır. Amaç gerektiği zaman geri adım atmayı öğrenmektir.

Tatmin olmuş çiftler problem çözmenin gurur yapmak ya da özür dilemeyi reddetmekten daha öte bir şey olduğunu bilirler. İyi çiftler kavga etmeyi, özür dilemeyi ve yaratılan herhangi bir zararı tamir etmeyi bilirler.

Kavga etmek eğlenceli bir şey değildir ama aynı zamanda hayatın sonu da değildir. Kavga etmeyi bu şekilde değerlendirmemelisiniz. Tartışmalarınızı kalması gerektiği yerde bırakın: geçmişte.

5. Diğer insanlarla da eğlenirler

Beraber çok eğleniyor olabilirsiniz ama ara sıra bunu ara vermeniz gerekebilir. Bu kötü bir şey değildir, hatta tam tersidir. Aktif sosyal bir yaşam sahibi olmak size daha çok paylaşacak konuşacak konu kazandırır.

Birlikte olduğunuz kişinin, her zaman sizinle eğlenmesi gerektiğini düşünmek adil ve gerçekçi değildir. İkinizde aile ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için zamana ihtiyaç duyarsınız. Diğer insanlarla da zaman geçiriyor olmanız önemlidir. İyi seçeneklerden bazıları çift olan arkadaşlarınızla dışarı çıkmak ya da akşam yemeği yemektir.

Sıkıcı bir partiye giderseniz, beraber ne kadar iyi zaman geçirdiğinizi, bunun hem eğlenceli hem de rahatlatıcı olduğunu fark edersiniz.

6. Tatmin olmuş çiftler birbirlerine şefkat gösterirler

tatmin olmuş mutlu çift

Bu tatmin olmuş çiftlerin hayati alışkanlıklarından biridir. Aşkı öpücükler, el ele tutuşarak ya da sevişerek ifade etmek aynı zamanda çok büyük bir anlamı ifade eder.

Ne kadar süredir beraber olduğumuzun bir önemi yoktur: Birimize şefkat göstermekten asla vazgeçmemelisiniz. Bu küçük jestler diğer kişi için ne kadar önemli olduğunuzu hatırlatır ve size büyük keyif vermenin yanı sıra birçok hayal kazandırır.

Tatmin olmuş çiftler beraber mutlu bir insandan oluşur. Onlar beraber zaman geçirmeyi eğlenmeyi biliyorlar ya tek başlarına ya da diğerleriyle beraberken tatmin olurlar ve ihtiyaçlarını paylaşmakta özgür hissederler.

İlginizi çekebilir ...
Aşk Kanıtları: İlişkiniz Ne Kadar Sağlam?
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Aşk Kanıtları: İlişkiniz Ne Kadar Sağlam?

Balayı bitince ve olgun aşkın eşiğine geldiğiniz zaman, ilişkinizin bir geleceği olması için bilmeniz gereken belli "aşk kanıtları" vardır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.