2018'in En İyi Saç Stilleri Hangileri?

2018'de çok çeşitli saç modelleri var. Görünüşünüze, yüzünüze ve elbette kişisel zevkinize en uygun olanı seçmelisiniz.
2018'in En İyi Saç Stilleri Hangileri?

Son Güncelleme: 13 Nisan, 2019

Her yıl olduğu gibi stiller değişiyor. Saç stilleri de bu değişimi yansıtıyor. Bu sezonun trendleri kısa saçın moda olduğunu gösteriyor, ancak 2018’in saç modelleri arasında başka tarzlar da var.

Yazımızın devamında sizlerle 2018 yılının en iyi saç stillerini  paylaşacağız. Moda dünyasında, saçlarımız en çok dikkat çeken özelliklerimizdendir. Saç şeklimiz, nasıl göründüğümüzü büyük ölçüde belirler.

Ayrıca tercih edilen saç stilleri bunları kullanan kişiler hakkında birçok şey söyler. Kıyafetlerle kombine edildiğinde, her insana kendi imajı için doğru olduğunu düşündüğü bireysel dokunuş ve özelliği verir.

2018’in moda saç stilleri

1. Flapper

Flapper saç kesimi yirmili yıllarda modaydı ve bunu kullanan kadınlar, isyancı olarak görülüyordu çünkü tüm kurallara uymuyorlardı. Flapper görünümü cesur ve etkileyicidir. Bu yılın yeniliği.

Küt saç kesimine benzeyen kısa bir saç modelidir. Farkı uçların dağınık bırakılması, perçemlerin ise neredeyse kaşlarınıza kadar inmesidir.

Stil uzmanları, yuvarlak yüzlü kadınlar için bu saç modelini önermektedir. Ayrıca şüphesiz, günümüzün genç “isyancıları” ve geleneksel bir hayatı yaşamak istemeyenler için ideal saç modelleri arasındadır.

2. Küt saç

Küt saç 2018’de çok kullanılabilecek başka bir kısa saç modelidir.

Peki ya avantajları?

Birincisi, bakımı kolaydır ve spor yapan kişilere genç bir görünüm verir.

Ayrıca bu stil her yüz şekli için harikadır. Bu saç stillerinin bir tür jokeridir. Genelde doğal dalgalarla ve önde biraz asimetri ile kullanılır.

3. Çok uzun saç

saç kesimleri

Önceki saçların aksine, bu saç kesimi için saçınız çok uzun olmalıdır.

Kim Kardashian ve Mila Kunis gibi ünlüler uzun saçlarıyla bilinir. Ayrıca Vogue Dergisi, bu sezon için uzun saçların moda  olduğunu belirtiyor.

Bu iki ünlü kadın  uzun saçlarını biraz kenardan ortalayarak kullanıyorlar.

Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nden eksantrik kuaförlerden biri bu tarz için “zarif ve seksi” bir saç modeli diyor. Jennifer Lopez ve Beyonce, Kasım 2017’de Grammy Ödüllerinde bu saç stilini kullanan diğer ünlülerdir.

4. Yüksek at kuyruğu

saç kesimleri ve at kuyruğu

Bu, bir önceki stilin varyasyonu olarak düşünülebilir. Çok uzun saçlı bir kadın saçını düzleştirip yüksek bir at kuyruğu yaparak kullanabilir. Kuaför salonuna gitmek zorunda kalmadan saçınızı zarif bir şekle sokmanın bir yoludur.

Bu görünüş, boynunuzun uzun ve şekilli görünmesini sağlar. Eğer saç tokanızı örtmek istiyorsanız, kendi saçınızdan bir parça kullanabilirsiniz. Ayrıca, saçlarınızın kenardan çıkmasını önlemek için saç spreyi kullanabilirsiniz. Saç spreyi saçınıza daha çok stil katar.

Kullanabileceğiniz diğer varyasyonlar şunlardır:

  • Çok fazla saç spreyi gerektirmeyen dağınık at kuyruğu;
  • Gündelik bir görünüm için yandan saç çıkardığınız bir at kuyruğu;
  • Görünüşünüze bir çekicilik katan dalgalı at kuyruğu.

5. Kısa, kıvırcık at kuyruğu

Bu, 2018’in en çok kabul gören saç stillerinden biridir. Kısa saçlı olanlar için mükemmel bir at kuyruğudur.

Bunu yapmak için, saçlarınızı köklerinden boynunuza kadar düzleştirmelisiniz. Daha sonra, saçlarınızın uçlarına dalga verin. Dalgaların başladığı yerden, saçlarınızı at kuyruğu yapın.

Faydalı bir ipucu dalgaları parmaklarınızla ayırmaktır. Üst kısmı sıkı bağlamaya çalışın. Size zarif bir görünüm kazandıracak ve göreceğiniz gibi de yapması çok kolay bir saç modelidir.

6. Pixie saç kesimi

emma watson saç modeli

Pixie kesimi 2018 yılının en harika saç stilleri arasında. Bu saç modelinde boynunuzun etrafındaki saçlar oldukça kısa ve kafanızdaki kat daha uzun olacak şekilde iki kat bırakılır.

Stilistlere göre 2018’de kesinlikle moda olacağı kesin.

Pixie ile ilgili en iyi kısım, çok fazla varyasyona sahip olmasıdır: dağınık, ıslak bir etki, uçları yapılı, krepeli. Açılı veya oval yüzlü kadınlar için mükemmel bir seçenektir.

7. Yüksek topuz

Dolce & Gabanna, bu saç modelini yeni sezon için podyumlarda kullandı. Dolayısıyla, bu sene moda olacağı kesin.

Basit bir saç şekli olsa da ve çoğu kadın saçına başka ne yapacağını bilmediği bir günde kullansa da, kısa bir süre içinde size zarif bir dokunuş kazandırabileceği açık.

Farklı farklı topuzlar vardır. Özellikle, yüksek topuz, kıvırcık saçlar için harika bir seçenektir, çünkü sık sık kıvırcık saçlar için bir çözüm bulmakta zorlanırız.

Ana avantajı, yüzümüzü tamamen açığa çıkarmasıdır . Bu yüzden, en iyi makyajımızı yapmak için mükemmel bir fırsattır.

Liste, bu sezonda çok fazla etkisi olacak diğer stillerle daha da uzatılabilir. Bunlar arasında, her zaman daha genç görünmemizi sağlayan katlı kesim, ıslak görünüm (nemli) ya da kahküllü saç stilleri vardır.

2018 için çok çeşitli saç stilleri vardır. Görünüşünüze, yüzünüze ve elbette kişisel zevkinize en uygun olanı seçmek size kalmış.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.