Ahşap Kasalar ve Evde Değerlendirmek İçin 20 Yöntem

Ahşap kasaları yeniden değerlendirerek, evinizin çeşitli yerlerinde hoş görünen, eşsiz, ve ucuz depolama alanları yaratabilirsiniz.
Ahşap Kasalar ve Evde Değerlendirmek İçin 20 Yöntem

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Eğer biraz hayal gücünüz varsa meyve kasası gibi ahşap kasalar yeniden değerlendirilebilir. Bu kasalar sağlam malzemelerden yapıldığından dolayı, onları atmak yerine evinizde kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Eğer evde ahşap kasanız yoksa ama bu projeyi yapmak istiyorsanız evinize yakın bir market veya manavda bu kasalardan bulabilirsiniz.

Bu yazımızda size ahşap kasaları yeniden değerlendirip, evinizde hem işlevsel hem de dekor olarak kullanabileceğiniz 20 yöntemden bahsedeceğiz.

1. Sehpa

ahşap sehpa

Sandığı zımparalayıp istediğiniz renge boyadıktan sonra altına tekerlekler takarak içine kitap ve dergilerinizi koyabileceğiniz ufak bir sehpa yapabilirsiniz.

2. Raflı ayna

raflı ayna

Kasanın alt tarafına bir ayna monte ederek yatak odanızda veya evinizin diğer alanlarında kullanabileceğiniz raflı şık bir ayna elde edebilirsiniz. Ayrıca aynanın iki yanına başka ahşap kasalar asarak diğer eşyalarınızı koyacak yerler yaratabilirsiniz.

3. Aksesuar kutusu

aksesuar kutusu

Kasayı odanıza uygun bir renge boyayıp asarak her gün kullandığınız aksesuarlarınızı koyabileceğiniz hoş bir kutu yapabilirsiniz.

4. Tezgah düzenleyici

tezgah düzenleyici

Canlı renkte boyalar veya dekoratif bantlarla süsleyeceğiniz kasaları mutfakta tabaklarınızı veya çatal bıçaklarınızı organize etmek için kullanabilirsiniz.

5. Ayakkabı rafı

ayakkabı rafı

Ahşap sandıkları bu şekilde kullanmak bizim en hoşumuza giden yöntemlerden birisi ancak bunu yapabilmek için sandığın üstüne oturulabilecek kadar sağlam olduğundan emin olun. Sandığı sprey boya ile boyayım bir tarafını kumaş ile kaplayın. İçindeki boş kısma ayakkabılarınızı koyabilirsiniz!

6. Bahçe kullanımı

bahçe rafı

Birkaç rafı çivilerle birbirlerine tutturarak bahçenizde kullanabileceğiniz, içerisine saksılarınızı veya diğer bahçe ekipmanlarınızı koyabileceğiniz rustik görünümlü bir dolap elde edebilirsiniz.

7. Oyuncak kutusu

oyuncak kutusu

Kasayı parlak renklere boyayıp içine daha ufak kutular koyarak çocuğunuz için bir oyuncak sandığı yapabilirsiniz.

8. Mini raf

Boyanmış kasanın içerisine bir iki raf ekleyerek evinizin salonunda dergi, kitap ve benzeri ufak eşyalarınızı koyabileceğiniz küçük raflar elde edebilirsiniz.

9. Gazetelik

gazetelik

Kasayı boya ile veya aklınıza gelen herhangi bir şekilde süsledikten sonra şık bir gazetelik olarak kullanabilirsiniz.

10. Evcil hayvan yatağı

evcil hayvan yatağı

Eğer kasa evcil hayvanınızın içine sığabileceği kadar büyükse, kasayı önce zımparalayın ardından içerisine yumuşak dolgu malzemesi ve bir battaniye koyun. Minik dostunuz için basit, ucuz ama rahat bir yatağınız olacak!

Bu yazımıza da bir göz atın: Minimalist Evler için 5 Fikir

11. Kahve sehpası

kahve sehpası

Aynı boydaki kasaları tutkal veya benzeri bir yapıştırıcı ile birbirine yapıştırarak ister balkonda ister evin içinde kullanabileceğiniz bir kahve sehpası yapabilirsiniz.

12. Sandık

sandık

Kasayı evinize uyan bir renge boyayarak her yerde kullanabileceğiniz bir sandık yapabilirsiniz. İsterseniz içine dekoratif çiçekler koyun, ister gazetelerinizi!

13. Oyuncak tren

oyuncak tren

Bu el işi projesini çocuklarınızla beraber de yapabilirsiniz! Ahşap kasalar, canlı renklere boyanıp altlarına tekerler takılarak çocuklarınızın oynayabileceği bir tren haline getirilebilir.

14. Kitap rafları

kitap rafı

Birkaç sandığı duvara monte ederek kendinize kitap rafı yapabilirsiniz.

15. Tekerlekli çekmece

Bu fikir özellikle el işi yapmayı seven ama evlerinde yer sıkıntısı yaşayan kişiler için birebir. Sandıkları süsledikten sonra altlarına tekerlek takın. Bu çekmecelerin içerisine istediğiniz şeyi koyup daha sonra yatağın altına saklayabilirsiniz!

16. Salon dekoru

Evinizin salonunu güzelleştirmek için bir dünya para harcamak yerine ahşap kasaları istediğiniz gibi boyayıp birbirlerine yapıştırarak salonunuzda güzel duracak bir kütüphane yapabilirsiniz.

17. Duvar deposu

Boyanmış sandıkları duvara monte edip üzerine etiketler yapıştırarak evinizi daha toplu ve düzenli tutabilirsiniz.

18. Oyuncak rafı

oyuncak rafı

Ahşap bir kasayı zımparalayıp güzelce boyayıp duvara monte ederek çocuğunuzun odasında oyuncaklarını koyabileceği güzel bir raf hazırlamış olursunuz.

19. Havluluk

İki kasayı boyayıp birbirlerine monte ederek banyoda havlu, tuvalet kağıdı ve diğer şeyleri yerleştirebileceğiniz şık raflar yapabilirsiniz.

20. Saksı

saksı

Kasaları istediğiniz gibi boyadıktan sonra çiçek saksılarınızı içlerine yerleştirerek bahçenize çok güzel bir hava katabilirsiniz.

İlgi çekiciler değil mi? Bu basit malzeme ile evinizde pek çok güzel ve yeni şey yaratabilirsiniz!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.