Dört Yaygın Kıyafet Hatası

Bu yazıda, kıyafetlerinizi seçerken yaptığınız hataların altını çizip, bunları önlemek için neler yapabileceğinizi ayrıntısıyla anlattık.
Dört Yaygın Kıyafet Hatası

Son Güncelleme: 19 Ocak, 2019

Sıra kıyafet seçimine geldiğinde yapıyor olabileceğiniz bir sürü hata var; size ve görünüşünüze hiçbir faydası olmayan seçimlerden bahsediyoruz.

Ve hayır, moda gurusu olmaktan bahsetmiyoruz. Sözünü ettiğimiz sadece altın kuralı takip etmek: denge ve uyum.

Genel olarak konuşursak, söz konusu kıyafet hataları direkt olarak kendi bedeninizi bilmemekten kaynaklanıyor; bununsa her zaman bir çözümü var.

Aynanın önünde biraz zaman geçirin ve en çok beğendiğiniz alanları belirleyin ki, bunları ön plana çıkarabilesiniz. Diğer taraftan, birazını gizleyebilmek veya onlarla yaşamayı öğrenebilmek için, çok fazla sevmediğiniz bölgelere de bir göz atın.

Sırada, kıyafet seçerken hangi hataları yaptığınızı ve onları nasıl önleyebileceğinizi sizinle paylaşacağız.

4 Yaygın Kıyafet Hatası

1. Kendinize karşı çok eleştirel olmak

Bu, insanların yaptığı ilk ve en yaygın hatadır. Her zaman kendimize karşı çok daha sert olur, bir Instagram modeli gibi görünmediğimiz için kendimizi hırpalarız; karşımızdaki en sert eleştirmen yine bizden başkası değildir.

Aslında, kendine dönük bu tür bir saldırı, kendi hakkınızda sürekli olarak kötü hissettiğiniz ve asla yapıcı fikirlerle karşınıza çıkmadığınız bir seviyeye ulaşabilir.

Bunun olmasını önlemek için, kendiniz hakkında neleri sevdiğinizi vurgulamak çok önemlidir. (Ve bunların neler olabileceğini hala bilmiyorsanız, öğrenmek için zaman ayırın.)

Pozitif, gerçekçi bir benlik saygısı oluşturmak biraz zaman alabilir. Biraz engebeli bir yolculuk olabilir ama aynı zamanda kesinlikle denemeye değer bir yoldur. Nihayetinde, bu sürenin ve sonrasının tadını çıkaracaksınız ve daha mutlu bir birey olma şansını yakalayacaksınız.

manken

2. Başkalarının görüşlerine kendi görüşlerinizden daha fazla yetki vermek

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi, kendinize yönelik sert eleştirinin yanı sıra, diğer insanların fikirlerine, kendi görüşlerinizden daha fazla yetki veriyor olmak, kıyafet seçerken hata yapmanıza neden olabilir.

Dikkatli olun! Başkalarının hakkınızda söylediği her şeye kulak asmak bir şey; kimsenin bir şey söylemesine asla izin vermemek başka bir şey. Aşırıya kaçmaya hiç gerek yok.

Bununla birlikte, kendinize sağlıklı sınırlar koymak, yapıcı eleştirilere izin vermek ve gerekli gördüğünüz değişiklikleri yapmanıza neden olacak şekilde durumu analiz etmeyi öğrenmek istersiniz.

Mesele, başkalarının görüşlerinden ötürü kendi fikirlerinizi bir kenara atmamaktır. Günün sonunda, en önemli şey kendinizle mutlu olmaktır.

sohbet eden insanlar

3. Bütün trendleri aynı anda uygulamak

Modanın kurbanı olmak bir başka yaygın hatadır. Diğer insanlardan onay almak adına tüm trendleri yakalamak zorunda olduğunuzu düşünebilirsiniz.

Ardından, trendler arasında seçim yapma yeteneğiniz başarısız olur ve önünüze çıkanları da stilinize ve vücut şeklinize uyduramazsınız. Moda konusunda biraz abartıya kaçabilirsiniz ama yine de bu size kesinlikle bir model görüntüsü kazandırmaz.

Bu tuzağa düşmemek için, bazı trendlerin gelip geçmesine izin verin. Hepsi sizin için uygun olacak diye bir kaide söz konusu değil. Sizi iyi hissettiren ve gösterenlerin hangileri olup olmadığını ayırt etmeyi öğrenin.

Yukarıda da söylediğimiz gibi: deneme yanılma ve sabır gerektirir.

topuklu ayakkabı

4. En sevdiğiniz ögeleri özel günler için”saklamak”

Sizi harika gösteren ve hissettiren favori kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı, “özel günleriniz” için saklamanın hiçbir anlamı yoktur. Genellikle üzerinden zaman geçer ve onları asla giyemezsiniz.

Kendiniz için giyinin. Sadece belirli günler değil, her gün kendinizi mutlu etmek için giyin.

kırmızı elbiseli kadın ve kıyafet hataları

Kaçınmanız Gereken Diğer Hatalar

Yapmamanız gereken diğer kıyafet hataları şunlardır:

  • Doğru bedeni giymemek.
  • Renk, desen ve aksesuar konusunda abartıya kaçmak.
  • Aşırı seksi giyinmek.

Nihayetinde, her şey denge ve modanın tadını çıkarmak için, onun kölesi olmak için değil.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.