İmkansız Bir İlişkiyi Unutmak İçin 3 Adım

Çoğu zaman eski hayal kırıklıkları ya da yaşamımızdaki zorlukları unutmak için imkansız bir ilişki peşine düşebiliriz. Ancak böyle yaparak kendimize zarar veririz.
İmkansız Bir İlişkiyi Unutmak İçin 3 Adım

Son Güncelleme: 24 Aralık, 2018

İmkansız bir ilişkiyi unutmak zor olduğu kadar can yakıcı olabilir. Asla mutlu olamayacağınızı düşünmeye başlayabilirsiniz.
İmkansız veya size zarar veren bir ilişkiniz varsa, neden bu ilişkiye bir son veremediğimizi anlamamız gerekir.

Pek çok durumda, sevdiğimiz insandan vazgeçmemekte ısrarcıyızdır. “Eğer istiyorsan, onu elde etmek için elinden geleni yap!” çoğumuzun kullandığı bir cümledir.

Ancak böyle söyleyerek, kalbimizde kapatması zor boşluklar oluşturuyoruz. Bu bizim için çok zor bir hale geliyor ve sevdiğimiz kişiyi yanımızda tutma arzusuyla kendimizi mahvediyoruz.

İmkansız Bir İlişkiyi Unutmak İçin Yapmanız Gerekenler

1. İçinize Dönün

duygusal sağlık

Bazen, bu tür takıntıların sebep olduğu sorunlar yüzünden içimize dönmeyi unutuyoruz. Bizi sevmeyen birini sevmek sorunları da beraberinde getiriyor.

Ruhsal olarak kendinizi bulmak, belki de duygusal bağımlılıkla ilgili bir probleminiz olduğunu keşfetmenize yardımcı olabilir. Böylece, kaderinizde olmayan kişiden vazgeçebilirsiniz.

Keşfettiğiniz bazı kişisel yönleriniz sizi şaşırtabilir. Örneğin, peşinden gitmeye karar verdiğiniz her şeyi elde etme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Belki de bunun nedeni geçmişinizde yaşadığınız bazı olumsuzluklardır, terk edilmek ve reddedilmek gibi.

Ulaşamadığınız insanlara aşık olmak sürekli yaptığınız bir şey mi? Eğer öyleyse, bunun nedeni öz saygı eksikliği olabilir.

Zaman zaman, ilişki kurmamızın imkansız olduğu insanlara da aşık olabiliriz çünkü kendimizi bir ilişkiye başlamaya hazır hissetmeyiz.

Aslında neler olduğunu anlamak için içinize dönmeniz gerek.

2. Kendinizle mutlu musunuz?

ilişkiler

Durup şöyle bir kendinize baktığınızda bu önemli soruyu cevaplayabilirsiniz çünkü çoğu zaman her şeyin yolunda olduğuna inanırız ancak gerçekte içimiz paramparçadır.

Belki de mutsuzsunuz ve bir yoldaşa ihtiyacınız vardır. Ya da sadece, sürekli aşık olmayı sevenlerdensiniz.

Kimseden onay beklemediğinizden emin olun çünkü bu sizi imkansız bir ilişkinin pençesine düşürüyor olabilir.

En zor kısmı da, bu durumun bizi inciten bir hal almasıdır. Kendileriyle mutlu olmayıp kendilerine zarar veren insanlar var.

Elbette bu zarar fiziksel olmak zorunda değil. Yıpratıcı ilişkiler de kendimize zarar vermenin başka bir şeklidir.

3.Yeni bir acı eskisini unutturmaz

imkansız bir ilişki

Mutlaka hepimiz romantik hayal kırıklıkları yaşamışızdır. Ayrıca “Yeni bir acı eskisini unutturur” sözünü de duymuşuzdur. Ama bu cümle hiç de doğru değil.

Birini, bir başkasıyla unutmaya çalışmak, yeni ilişkinize zarar vermekten başka bir şey değildir. Bu hem sizi hem de yeni partnerinizi etkiler.

Yeni birisiyleyken, önceki ilişkinizi görmezden gelmek kolay ancak gerçekten aşık olmadığınızı hissetmeyecek misiniz? Bir şekilde, karşınızdaki insanı yönetiyormuş gibi davrandığınızı fark etmeyecek misiniz?

Aslında, bu cümlenin çok daha derin bir anlamı var. Yalnız hissettiğinizi ve yeni bir partner bulamayacağınızdan korktuğunuzu belli eder. Bu yüzden de, umutsuz bir şekilde yeni birini ararız.

Bu yalnızlıktan kurtulma isteğiniz için anlık bir çözümdür ve bir partnerinizin olmadığı bir dünyayla yüzleşmektense size anlık bir rahatlık verir.

İmkansız İlişki Size Büyük Zarar Verir

imkansız bir ilişkiyi unutmak

İmkansız ilişki, ideal ve sağlıklı bir ilişki bulmanızı engeller. Ona bağlı kalırsınız ve uzun bir süre bir şeyler olmasını bekler durursunuz. Belki yıllarca…

Birine bu şekilde aşık olmak pek çok fırsatı elinizden kaçırmanıza yol açar. Bu fırsatlar yanı başınızdan geçer ancak siz bunları görebilecek durumda olmazsınız çünkü aşk gözünüzü kör etmiştir.

İmkansız ilişkinin sizi inciteceğini hatırlamakta yarar var. Zaten böyle bir ilişki, iyi bir şekilde başlamayacak ve sürekli hayal kırıklığı yaşamanıza neden olacak.

Sürekli böyle bir arzu içerisindeyseniz, gözlerinizi açma vaktiniz geldi.

Kendinizi sevin. Korkuyla imkansız bir ilişkiye kapılmayın. İmkansız bir ilişkiyi unutmak sandığınızdan daha kolay.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.