Erkeklere Göre Bir Kadını Çekici Yapan 8 Şey

Erkeklere neyin çekici geldiğini hiç düşündünüz mü? İnanmakta zorlanabilirsiniz ancak erkekler aslında dış görünüşten daha fazlasını ararlar. Erkeklere göre kadınları çekici yapan bu 8 özelliğe bir göz atın.
Erkeklere Göre Bir Kadını Çekici Yapan 8 Şey

Tarafından yazılmıştır Okairy Zuñiga

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Şimdiye kadar mutlaka, erkeklere göre bir kadını çekici yapan özelliklerle ilgili birçok makale okumuşsunuzdur. Günümüzde, pek çoğumuz biriyle ilk randevumuzda onu etkileyebilmek için sadece yapılı bir saçın ve düzgün bir fiziğin yeterli olduğu yanılgısına düşüyoruz.

Tabii ki bunlar birçok insanı etkilemek için yeterli olabilir ancak her şeyin dış görünüşten ibaret olmadığını göz önünde bulundurmakta fayda var.

Genelleme yapmak ve bütün erkeklerin aynı şeyden etkilendiğini söylemek imkansız; bu nedenle bir kadını birçok erkeğin gözünde çekici yapan ve dış görünüşle alakası olmayan 8 özellikten bahsedeceğiz.

1. Nezaket

Bu size bir klişe gibi gelse de, günümüzde nazik insan bulmak çok zor hale geldi. Bu nezaket sadece yakınlarınıza karşı olmamalı; hiç tanımadığınız ve yardıma ihtiyaç duyan insanlara da nazik davranmalısınız.

Erkekler, gülümsemesiyle etrafa ışık saçan bir kadını yanlarında isterler. Çeşitli araştırmalara göre erkekler, sempatik ve gülümseyen kadınlara daha fazla ilgi duyuyorlar. 

Birçok insan eşini seçerken iyimserliğe ve güvenilirliğe dikkat eder. İçten bir gülümseme de bunları çağrıştırır.

2. Pozitif bir tutum ve iyi bir mizah anlayışı

gülen kadın

İlişkilerde dış görünüşle alakalı olmayan bir diğer unsur ise, romantik olsun ya da olmasın mutlu anları birlikte kahkahalarla ve neşeyle paylaşabilmektir.

Duygusal dengenizi sağlayabilmek ve ruh halinizi korumak her zaman önceliğiniz olmalı. Hayatın zorluklarının üstesinden pozitiflikle ve mizahla gelebilmek için tek yol budur.

Elbette size sürekli komedyenmiş gibi davranın demiyoruz. Yalnızca, anda yaşamayı ve hayatın önünüze koyduğu engellerle başa çıkabilmeyi öğrenmelisiniz. Bu sizi başkalarının gözünde çok daha cazip kılacak ve aynı zamanda öz saygınızı da artıracaktır.

3. Tutku

Bu size biraz talepkar gelebilir ancak birçok erkek onları sürekli canlı tutacak bir eş ister. Erkekler için, yaptığı şeyleri tutkuyla yapan, hayallerinin  peşinden giden ve amacına ulaşan kadınlardan daha heyecan verici bir şey yoktur.

Bunun hangi mesleği yaptığınızla hiçbir ilgisi yok. Tutkulu bir kadın olduğunuzda, hayattaki hedeflerinizden bahsederken gözleriniz parlar. Birçok erkek bu tutkuya önem verir çünkü yanlarında böyle bir kadın varken asla sıkılmayacaklarını bilirler.

4. Erkeğin arkadaşlarıyla iyi anlaşmak

Size biraz garip gelse de bu, dış görünüşle ilgili olmadığı halde bir kadını çekici yapan en önemli şeylerden biridir. Sevgilisinin arkadaşlarıyla bir araya gelebilen ve duruma göre onlardan biri olabilen bir kadınla birlikte olmak her zaman iyidir.

Bu her an sevgilinizin yanında olmanız gerektiği anlamına gelmez. Bir ilişkide herkesin kişisel alanı olması gerektiğini göz ardı etmeyin.

5. Kendinize güvenin

kendine güvenen kadın

Kendine güvenmek de bir erkeğe çekici gelen önemli şeylerden biridir. Her şeyin ötesinde, kendisi gibi davranan biriyle yakın olmak önemlidir.

Bu sadece kendinizi eşinizin karşısında güçlü bir kadın olarak görmekten ibaret değildir. Kendi görüşünüzü savunarak kendiniz gibi olmayı başarabilirsiniz.

Bu yazımızı da göz atın: Kendiniz Olun ve Mutlu Olun

6. Kendinizle barışık olun

Bir kadını çekici yapan diğer bir özellik ise kendisiyle barışık olmasıdır. Kendinizle barışık olduğunuzda cinsel anlamda da rahat olabilirsiniz; bu da erkeklere cinsel isteğinizin ve enerjinizin onlar için yeterli düzeyde olduğu mesajını verir.

Erkekler, cinselliğin utanılacak değil zevk alınacak bir şey olduğunun farkında olan bir kadınla birlikte olmayı yeğler.

7. Karar verme yetisi

kararlı adam

Bir kadın ne yapmak istediğini bilmiyorsa ve bütün kararları eşine bırakıyorsa, bu durum bir süre sonra erkek için sıkıcı bir hal alabilir. Çoğu erkek nerede yiyecekleri veya hangi filmi izleyecekleri konusunda fikir alışverişi yapmayı sever.

Bir konuda fikirlerinizi ifade edebiliyorsanız, güçlü ve kararlıysanız, bu da sizi bir erkeğin gözünde oldukça çekici hale getirecektir. Bu davranış, ona her zaman her şeyle onun ilgilenmek zorunda olmadığını, birlikte de kararlar alabileceğinizi gösterir.

8. Kendi tarzınız olsun

Erkekler, kadınlara göre daha çok görselliğe önem verir. Bu evrimsel bir durumdan gelir. Bazı kadınlar belirli bir moda akımını takip eder, sürekli aynı tarzda giyinir ve bunun etraflarındaki insanların gözünde sıkıcı bir hal alabileceğini düşünmezler.

Birçok erkek, benzersiz bir tarza sahip olan ve moda kurbanı olmayan kadınlara ilgi duyar. Kadınlar için de erkekler için de her şey dış görünüşten ibaret değildir.

Bu yazıda daha çok erkeklere odaklanmış olsak da aslında kadınlar da kendilerine arkadaş edinirken bu özellikleri arıyor. Sizce, siz yukarıdaki özelliklerden hangilerine sahipsiniz?


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.