Varisli Damarlardan Kurtulmak İçin Sirke ve Yeşil Domates

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, yeşil domates ve sirkenin kombinasyonu, varisli damarların sebep olduğu rahatsızlıkla savaşmak için yardım etmektedir.
Varisli Damarlardan Kurtulmak İçin Sirke ve Yeşil Domates
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Sirke ve yeşil domates ile varislere savaş açmaya ne dersiniz? Nasıl yapacağınızı öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

Varisli damarlar açılmış damarlardır. Bu, kan dolaşımındaki problemlerden dolayı kalbinize normal şekilde kan dönmemesinden dolayı oluşur.

Kadınların başına gelen en yaygın estetik sorunlardan birisidir. Genellikle, genetik ve hormonal nedenlerle yetişkinlerde gelişir.

Sağlıklı bir vücutta kalp kapakçıkları ile sürekli olarak kan pompalar. Bu, kanınızın alt bedeninizden kalbinize doğru hareket etmesini sağlar.

Ancak insanlara olan yıpranma ve güçsüzlük nedeniyle sorunlar vardır. Bunlar varisli damarların oluşumunu başlatan inflamatuar sorunları da içerir.

Varisler başlangıçta fark edilmeyebilir ve bir sağlık sorununu yansıtmazlar. Zaman geçtikçe, bacaklarınızda sevimsiz bir ağırlık ve acı hissine neden olabilirler.

Bundan dolayı, bunlara dikkat etmek önemlidir. Ayrıca daha iyi alışkanlıklar edinmeli ve bunların iyileşmelerini hızlandıran bazı çareler olduğunu akılda tutmalısınız.

Bu yazıda sizlere sirke ve yeşil domates ile alternatif bir tedavi sunmak istiyoruz. Bu, problemin giderilmesinde anahtar olan sakinleştirici ve anti inflamatuar etkileri ile iyi bilinir.

Not alın!

Sirke ve yeşil domates ile varisli damarlardan kurtulmak için ev yapımı tedavi

Sirke ve yeşil domates birleşimi size doğal bir terapi sağlar. Bu, bacaklarınızda oluşan varisli damarların boyutunu azaltır.

Bu harici olarak kullanılması gereken bir tedavidir. Çeşitli uygulamalardan sonra, etkilenen damarların enflamasyonunu azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda kan akışınızı arttırır.

Vitamin ve mineraller de dahil olmak üzere temel bileşenlerden oluşan bir karışımına sahiptir. Bu karışım, cildiniz tarafından emildikten sonra lenfatik sisteminizi destekler.

Bu sayede, tutulan sıvılar ve toksinler normalmiş gibi elimine edilir. Böylece sorunu kontrol altına almak kolaylaşır.

Elma sirkesinin faydaları

elma sirkesi ve meyvesi

Elma sirkesi doğal bir toniktir. Vazodilasyon ve anti inflamatuar özelliklere sahiptir. İstikrarlı bir şekilde uygulandıktan sonra varisli damarların görünümünü azaltır.

Doğal asitlerin yanı sıra vitaminler ve mineraller de vardır. Bunlar kan dolaşımını uyarır. Aynı zamanda erken yaşlanma riskini azaltır.

Dışarıdan uygulanması, ağrı azaltıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Özellikle, varisli damarlar acı verdiğinde ve tutukluk hissettirdiğinde faydalı olabilir.

Bu yeterli gelmediyse, besinleri cilt sağlığınıza faydalıdır. Bunun nedeni, vücudunuzun bu kısmının sıkılığını korumaya yardımcı olmasıdır.

Yeşil domatesin faydaları

yeşil domates

Harici olarak yeşil domates kullanmak alternatif ve ucuz bir çözüm olarak popüler hale gelmiştir. Bacaklarınızda oluşan çirkin varisli damarları tedavi eder.

Bu sebzede bol miktarda likopen bulunur. Bu, oksidatif stres ve enflamasyonla savaşmaya yardımcı olan bir antioksidandır.

Doğal asitleri aspirindeki bazı bileşiklere benzer davranır. Böylece kan akışını teşvik eder ve kan pıhtısı riskini azaltır.

Bazı durumlarda, damar valflarının işlevlerini yeniden kurar. Bu, kalbe giden kan akışını iyileştirir. Ayrıca ferahlatıcı bir maddedir. Su bakımından zengindir, yorgunluk ve gerginliği yatıştırır.

Bu sirke ve yeşil domates tedavisi nasıl uygulanır?

sirke ve yeşil domates

Varisli damarlar için bu tedaviyi yaparken % 100 organik elma sirkesi aldığınızdan emin olmalısınız. Bunun nedeni, rafine edilmiş versiyonlarının aynı besin zenginliğine sahip olmamasıdır.

Ayrıca asitli olmasından dolayı sirkeyi  eşit miktarda su ile birleştirmek ve bu sayede cildiniz üzerinde ser etki bırakmasını engellemek önemlidir. 

Bununla birlikte, hassas bir cildiniz yoksa, bunu kendi başına deneyebilirsiniz.

Malzemeler

 • 5 yeşil domates
 • 1 bardak elma sirkesi

Araçlar

 • Kapaklı bir cam kap
 • Yapışkanlı bandaj veya gazlı bez

Talimatlar

 • Yeşil domatesleri birkaç dilim halinde kesin ve bunları cam kavanoza koyun.
 • Elma sirkesi ile kaplayın. Karışımı 48 saat süreyle kapatın.
 • Kavanozu serin ve karanlık bir yere koyun, böylece doğru şekilde yoğunlaşabilir.

Nasıl uygulanır

bandaj uygulaması
 • Birkaç domates dilimi alın ve varisli damarlarınıza koyun.
 • Etkilenen alanları tamamen kapatın. Daha sonra, bunları yapışkan bir bandaj veya gazlı bezle örtün, böylece domatesler yerinde kalır.
 • 40 dakika çalışmasına izin verin. Daha sonra soğuk su ile durulayın.
 • Tedaviyi en az 2 hafta boyunca her gün tekrarlayın

Sürekli olarak varisli damarlardan şikayetçi misiniz? Bu doğal çözümü yapmaya çalışın ve en iyi sonuçları almak için bunu istikrarlı bir biçimde kullanın.

Bunun bir mucize ya da benzer bir şey olmadığını unutmayın. Ancak durumu önemli ölçüde azaltmak için yararlı olabilir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.