Zaman Her Şeyin İlacı Olabilir mi?

Zaman Her Şeyin İlacı Olabilir mi?

Son Güncelleme: 25 Mart, 2019

Kendinize kaç defa, zaman her şeyin ilacı diye tekrarladınız? Ne zaman zor bir durum ile karşılaşsak kendimizi buna inandırmaya çalışmışızdır. Peki zaman her şeyin ilacı olabilir mi? Okuyun!

Zaman Her Şeyin İlacı Olabilir mi?

Ne zaman bir ayrılma ya da sizi kelimenin tam anlamıyla parçalayan bir deneyim yaşasanız, bu sizin bir şekilde üstesinden gelmeniz gereken zor bir dönemin başlangıcıdır. Ancak bunu en iyi yoldan yapıyor musunuz?

Kaderin ellerinin bütün acınızı iyileştirmesine izin veriyor musunuz? Zamanın iyileştirmesine izin vermek önemlidir; ancak zaman, siz de bunun için çalışmazsanız, hiçbir şeyin ilacı olamaz. İyileşmenin sorumluluğu sizin üzerinizdedir, zamanın değil.

Acı Kendi Zamanına İhtiyaç Duyar

Size verilmiş küçük bir zaman diliminde bir problemi çözebileceğinize ya da bir yarayı iyileştirebileceğinize inanmanız mantıksız olurdu. Hayat böyle değildir. Bununla beraber “iyileşme” sürecinin ne kadar süreceğini de tahmin edemezsiniz.

kırmızı çarşaflar karanlık

Tüm bunları göz önüne aldığımızda, hiçbir zaman yapmamanız gereken bir tek şey var; o da geçmişte yaşamak ve yaralarınızı sonsuza kadar açık bırakmaktır. Bu size sadece daha fazla acı çektirir, bu yüzden yapmanız gereken ilk şey yarayı kapatmaktır ve daha sonra iyileşmesi için zaman vermektir.

Etrafınızda size dikkatinizi dağıtmanız için bir yol bulmanızı, yeni şeyler denemenizi, arkadaşlarınızla dışarı çıkmanızı tavsiye eden bir çok insan olacaktır. Belki bunlar pozitif durumlardır; ancak bunları problemleriniz için çözüm olarak görmemelisiniz.

Bir dikkat dağıtıcı sadece geçici bir sargı bezi olur; çünkü acı, er ya da geç acı geri dönecektir. Acınıza biraz zaman tanıyın. Belki bir ay, belki bir aydan daha çok ve hatta belki de bir yıl gerekecektir.

Her şey acının kaynağına bağlı olarak değişir.  Ancak kendinizi zorlamayın. Her şey güzel olacak ve iyi olduğunuzda bunu bileceksiniz. Artık o yaraya hiçbir şey hissetmeden bakabileceksiniz.

Zaman Her Şeyin İlacı Mı? Kontrolü Ele Geçirin

Zaman bir gereklilik olsa da, yapmamanız gereken tek bir şey var; o da kollarınızı kavuşturup arkanıza yaslanmak ve onun her şeyin üstesinden geleceğini düşünmektir. Birçok insan, problemlerinin çözümünü “kadere” bırakmıştır ya da yaralarına sadece zamanın ilaç olacağını düşünmüşlerdir.

boğulan kadın

Hayat bu şekilde işlemez. Hayatınızın kontrolünü ele geçirmeli ve iyileşme sürecine katkıda bulunmak için gayret göstermelisiniz. Zamanın tek başına sizin başınıza gelenlerin tamamından sorumlu olma gücü yoktur.

Siz de payınıza düşeni yapmalısınız. Kontrolü geri nasıl kazanırsınız? Ne yapmalısınız? Size hayatınızın kontrolünü geri kazanmanız için bazı önemli ipuçları vermek istiyoruz.

Zaman Her Şeyin İlacı mı? Geçmişi Serbest Bırakın

Geçmiş size bir şeyler öğrendiğiniz ya da görüp geçirdiğiniz deneyimlerinizi hatırlatmak için oradadır; ancak hala sizin arkanızdadır. Geçmişte yaşamayı bırakmanın zamanı şu andır. Geçmişi bırakmalı ve devam etmelisiniz. Şu ana odaklanın; çünkü önemli olan odur.

Yardım Arayın

Kuşkusuz güçlüsünü; ancak bazı zamanlarda yardıma ihtiyaç duyarsınız. Güvendiğiniz insanlara sırtınızı yaslayın, sizi ileri götürecek ve hayata yeni bir bakış açısından bakmanızı sağlayacak olan kişilere güvenin. Hiçbir zaman yardım istemekten utanç duymayın; çünkü size yardım eli uzatmaya istekli birçok insan vardır.

İyimser Olun

Açık fikirli olmak ve hayatı yeni bir iyimserlikle görmek zorundasınız. Oldukça zor bir dönemden geçtiniz; ancak bu, dünyanın sonu demek değildir. Her şey er ya da geç alt edilir; bu yüzden yüzünüze bir gülümseme kondurun ve ilerleyeme devam edin. Hayat güzeldir, onu yaşayın.

hindiba çiçeği

Diğerleriyle Birlikte Kendinizi de Affedin

İnsanları affetmekten daha zor tek bir şey, kendinizi affetmektir. Katılsanız da katılmasanız da, affetmek herhangi bir güçlüğün üstesinden gelmek için gereken esas etkendir. Sadece o zaman geçmişi arkanızda bırakır ve yolunuza devam edersiniz.

Öfke duyarak yaşarsanız, yaralarınız hiçbir zaman kapanmaz. Sorumluluk gerçekten sizinken bir şeyi zamanın ellerine bıraktığınız oldu mu? Acının, sadece zamanın kendi başına iyileştirebileceği bir şey olmadığını öğrenmeniz gerekiyor.

Zaman size yardım eder, bu doğrudur; ancak zaman her şeyin ilacı değildir. Cesur olun ve kontrolü ele alın. Şu an görmüyor olmanıza rağmen, hayat güzeldir. Yaşayın ve mutlu olun; çünkü bunu hak ediyorsunuz.

İlginizi çekebilir ...
Aşkta Beraber Kalabilmek İçin Mücadele Etmeye Her Zaman Değer Mi?
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Aşkta Beraber Kalabilmek İçin Mücadele Etmeye Her Zaman Değer Mi?

Beraber kalabilmek için mücadele etmek romantik gelebilir. Ancak işler bu noktaya geldiğinde sayılı günü kalan bir ilişki için savaşmaya değecek mi...


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.