"Artık aynıyız." Bir Baba, Oğlunun Yarasını Kendine Dövme Yaptırıyor

Ameliyatından sonra Gabriel'in kafasında evden çıkma isteğini ve keyfini tamamen kaçıran bir kanser operasyonu yara izi kaldı.
"Artık aynıyız." Bir Baba, Oğlunun Yarasını Kendine Dövme Yaptırıyor

Son Güncelleme: 22 Şubat, 2022

Gabriel Marshall iki şeyi çok iyi bilen 8 yaşında bir erkek çocuğu: o, dünyanın en iyi babasına ve önünde upuzun bir yaşama sahip. Babası onun yarasını kendine dövme yaptırdı…

Gabriel çok cesur bir çocuk, çevresindekiler tarafından çok seviliyor ama maalesef beyin kanseri kafasında özgüvenini yitirmesine sebep olan derin bir yara bıraktı.

Gabriel’in hikayesinin dünyadaki insanlar tarafından takip edilmesinin bir sebebi var. Bu çok güzel ve cesaret verici bir sebep. Geçen yaz Babalar Gününü kutladığımız gün, Gabriel’in babası Josh Marshall oğlu için özel bir şey yapmak istedi.

Gabriel’in kafasında utanç duyduğu bir kanser ameliyatı yarası var. Bu ona hastalığını hatırlatıyor. Hastalığı neredeyse tamamen bitmek üzere. Bu yara onun gülümsemesini çaldığı için babası da bir dövme yaptırmaya karar veriyor. Aynı yerde, aynı renkte, aynı yara şeklinde, çok özel bir amaç için: oğluna güç vermek için.

Gelin, bugünkü makalemizde onların harika hikayesini okuyun. 

Oğlunu çok seven bir baba örneği

Tüm anne babalar çocuklarına her şeyden öte bir sevgi duyar. Belki de çocuğunuzun kanser gibi ciddi bir hastalıkla teşhis edildiği haberini almak kadar korkuncu yoktur.

Sizlere okumanızı öneriyoruz: Sadelik Çocuk Eğitiminde Anahtardır

İstatistikler 4 ila 18 yaş arası çocukların kanserden kurtulma seviyesini %80 olarak gösteriyor. Bu çok iyi bir haber, ancak şüphesiz ki çocuğunun ağır tedavilere ve müdahalelere maruz kaldığını görmek çok büyük bir korku, mücadele ve acı getiriyor.

Gabriel Marshall’ın teşhisi geçen yıl kondu ve etkisi oldukça ağırdı: anaplastik astrositom olarak bilinen nadir bir kanser türüne yakalanmıştı.

Josh ve Gabriel

Bu genelde yetişkinlerde görülen ve merkezi sinir sistemini çökerten bir kanser türü. Çocuklar için bu kanserden kurtulma oranı yüksek, bu da bir gün bile inancını yitirmeyen Gabriel’in ailesi için daha da büyük bir umut oldu.

8 yaşındaki bir çocukta kanser

Bir çocuk böylesi bir hastalıkla karşı karşı kaldığında, tam olarak ne anlama geldiğini anlamaz. Onların hayatı tamamen değişir, ve okul, arkadaşlar, oyunlar, ev ödevleri gibi gündelik aktivitelerin yerini hastane ziyaretleri, tedaviler, iğneler ve korku alır.

Kabul etmekte en çok zorlanacakları şey ise fiziksel değişimdir. Kemoterapi hastaların sadece saçlarını kaybetmesine yol açmaz. Aynı zamanda hastanın yüzü şişer, hasta kilo verir, duyguları ve ifadeleri değişir. Her kanser hastası ciddi bir yorgunlukla savaşır.

  • Gabriel’in ameliyatında tümörün büyük kısmı alındı. Bu ameliyat astrositom bölgesine gelen zararı tamamen ortadan kaldırmayabilir.
  • Ancak teşhis iyi. Şimdi onun hastalığı sabit, ve aktif değil. Bu ailenin tutunduğu çok olumlu bir durum. 
Gabriel ameliyattan sonra
  • Ancak Gabriel’in özgüveni hala incinmiş durumda. Ne zaman aynaya baksa kanser yarasını görüyor.
  • Büyük, şişkin yara kulağının etrafında ona hastalığını işaret ediyor.
  • Hayallerini kaybetti, evden ayrılmayı reddediyor, okula gitmek veya parkta oynamak istemiyor. Tek gördüğü şey bu yara.

Josh Marshall, Gabriel’in babası. Kendisi 28 yaşında optimist ve cesur bir adam. Bu süreçte oğlunun yanından hiç ayrılmamış. Hayat ne kadar adaletsiz olsa da, en önemli şeyin olumlu tutumda kalmak ve umudu kaybetmemek olduğunu biliyor.

  • Bu yüzden doktorlar çocuğun beyninden tümörü aldıkları anda, Gabriel’in babasının tek hedefi oğlunun duygularını iyileştirmek, ona güven, enerji ve umut vermek oldu.
Josh ve Gabriel
  • Babalar Gününde Josh oğluna inanılmaz bir hediye verdi: Saçlarını tamamen kazıttı ve Gabriel’in ameliyat yarasını aynısı olacak şekilde bir dövme yaptırdı. Artık aynılardı.
  • O zamandan beri küçük oğlan yeniden dışarı çıkıyor ve gücünü kazanıyor.
  • Artık kendinden ve yarasından utanmıyor çünkü babası dünyaya yara izlerini göstermek için yanında. Beraber her şeyle yüzleşebilecek güçlü insanlar onlar.

Sayfamızdan küçük Gabriel’e hayatında şans, huzur, mutluluk ve daha çok sağlık diliyoruz. Kendisi dokuz aydır stabil durumda.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.