Balonlarla Süsleme Yapmanın En İyi 16 Yolu

Balonlarla süsleme yapmak, yalnızca görünüşleri ve çeşitleri nedeniyle değil aynı zamanda bulundukları her ortama veya etkinliğe eğlenceli ve şenlikli bir hava kattıkları için harikadır. Parti başlasın! 
Balonlarla Süsleme Yapmanın En İyi 16 Yolu

Son Güncelleme: 03 Ekim, 2020

Balonlarla süsleme yapmak için orijinal ve dikkat çekici yöntemler mi arıyorsunuz? Partiler sadece bir araya gelip mutlu anlar yaşamak için değildir. Aynı zamanda kreatif yeteneklerinizi, el becerilerinizi ve stil anlayışınızı göstermeniz için harika bir fırsattır.

Doğum günü partilerinde ve kutlamalarda genellikle balonların içinde bulunduğu pek çok dekorasyon olur. Eskiden renk katmak için balonlar asılır, daha eğlenceli ve dolu dolu bir görünüm yaratmak için boş alanlarda balonlarla doldurulurdu.

Ancak zaman geçtikçe balonlar her tür partide aksesuar olarak yer almaya başladı. Böylece modellerin ve tasarımların çeşidi arttı.

Bu yazıda parti yaptığınız yerleri balonlarla süslerken yararlanabileceğiniz en güzel fikirlerden bazılarını paylaşacağız. Bu fikirlerin mutlaka fark edileceğinden ve her görenin arka plana bu harika süslemeleri alarak fotoğraf çektirmek isteyeceğinden emin olabilirsiniz.

Balonlarla süsleme yapmak için fikirler

1. Tavan

Balonlarla Süsleme

Şerefine parti düzenlenen kişiyi ve konukları şaşırtmanın en güzel yollarından biri tavanı balonlarla kaplamaktır. Bunu yapmak için farklı renklerde pek çok balona ve helyuma ihtiyacınız olacak.

Ayrıca balonlara kağıt şeritler de ekleyebilirsiniz. Bazı insanlar balonların içine biraz konfeti doldurmayı da tercih edebiliyorlar. Böylece patladıklarında içlerindeki konfeti dökülecek ve büyüleyici bir atmosfer oluşacak.

2. Donut şekilli balonlar

donut şeklinde balonlar

Donut tatlısı artık sadece çocukların gözdesi değil. Hatta pek çok ürüne (cüzdan, kıyafet v.b.) taze, eğlenceli ve modern bir hava katmak için kullanılıyorlar. Donut kesinlikle yetişkinler arasında da moda.

Bu modadan faydalanın ve partinizi donut şeklinde balonlarla süsleyin. Partinize uygun olacak renkleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Etkinliğin gerçekleştiği yerin bir bölümünde, dikkat çekici bir dekoratif öğe olarak bu balonlara yer verebilirsiniz. Tersine, partideki balonların tümü de donut temalı olabilir.

3. Fotoğraflarla birlikte

ucunda fotoğraf asılı balonlar

Balonları onlardan sarkan fotoğraflarla dekore edebilirsiniz. Bu fikir oldukça etkileyicidir ve onur konuğuna yüzlerce özel anıyı tekrar yaşatacaktır. Onur konuğunun yatağını pek çok balonla süsleyebilir veya etkinlik alanında resim sarkan balonların yer aldığı özel bir köşe oluşturabilirsiniz.

4. Parıltı

parıltılı balonlar

Balonlarla süslemenin yanında, süsleme için parıltıları da kullanabilirsiniz. İki öğeyi bir araya getirmek harika bir etki yaratabilir. Balonlara biraz parıltı eklemek partinizin dekorunun daha zarif ve görkemli görünmesini sağlayabilir.

5. Boya sıçratmalı

pembe duvar kadın erkek boyalı balonlar

Üzerlerine boya sıçratılmış düz renkli balonlar da eğlenceli ve modern bir seçenek olabilir. Doğru renkleri seçerek sofistike ve neşeli bir görüntü yaratabilirsiniz. Gökkuşağı renklerini tercih etmek yerine, balonların üzerine kehribar, bronz ve altın renginde boyalar sıçratarak daha zarif bir stil yakalayabilirsiniz.

6. Dış mekan

piknik dekorasyonu ve balonlar

Eğer doğum günü partisini açık havada yapmayı planlıyorsanız hoş bir alan seçebilirsiniz. Gün ışığında partinizin dekorasyonu hayranlık uyandıracaktır.

7. Puantiyeli

puantiyeli renkli balonlar

Büyüleyici ve resimden fırlamış gibi bir parti atmosferi yaratmak istiyorsanız, belli bir deseni olan (puantiyeli, çizgili, yıldızlı v.b.) balonlar seçmek harika olabilir. Bu tür balonlar çocukların doğum günü partileri için çok uygundur.

8. Lolipop şeklinde

lolipop şeklinde renkli balonlar

Balonları kocaman, renkli lolipoplara da dönüştürebilirsiniz. Balonları bir çubuğa bağlayın ve şeffaf bir naylonla üstlerini örtüp paketleyin. Bu fikir çocuklar için düzenlenen partilere çok uygundur.

Lolipop şeklindeki balonları bahçeye veya açık havada geniş bir alana yerleştirebilirsiniz. Farklı renklerde balonlarla istediğiniz kadar eğlenceli görünümlü lolipop yaratabilirsiniz.

9. Duvara yapışık

duvara dizili renkli balonlar

Bu fikir açık renkli duvarlara çok uygundur çünkü kendi başına bir renk cümbüşü yaratacaktır. Daha dikkat çekici bir atmosfer yaratmak için farklı renklerde ve boylarda balonları bir arada kullanmanızı öneriyoruz.

10. Çubuk şeker

sekerlerin üzerinde renkli balonlar

Şeker temalı partinizi süslemek için eşyaların ortasına helyum balonlarını yerleştirin. Aynı renkte olurlarsa daha çok dikkat çekeceklerdir. Bu stil sayesinde partinizin dekoru sevimli ve orijinal bir hale gelebilir.

11. Şeffaf balonlar

şeffaf balonlar

Şeffaf balonların içine konfeti gibi farklı maddeler ekleyebilirsiniz. Misafirleriniz balonların içinde renkli konfetiler görmekten keyif alacaklardır. Balonların şeffaf olması daha iyidir. Böylece içlerinde yer alan konfetilerin rengini daha net görebilirsiniz. Şeffaf balonların içine mesajlar, peluş hayvanlar veya hediyeler de konabilir.

12. Şekilli balonlar

harf seklinde balonlar

Her duruma göre tercih edebileceğiniz pek çok seçenek olduğu için bu süsleme türü bugünlerde çok popüler. Hayvan, harf, sayı, kalp v.b şekillerde balonlar mevcut.

13. Balonlar ve kumaşlar

Balonlarla Süsleme

Balonlarla ve kumaşlar, etkileyici ve şenlikli atmosferler yaratabilirler. Bu iki öğeyi birlikte kullanmak ise daha muhteşem sonuçlar oluşturabilir. İstediğiniz renkte kumaşları tavana asın ve uçlarını ortada birleştirin. Sonrasında mükemmel bir birleşim yaratabilmek için kumaşla aynı renkteki balonları ortaya ekleyin.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Eviniz İçin 9 Farklı Paravan Önerisi

14. Gökkuşağı

Balonlarla Süsleme

Gökkuşağı şeklinde tasarlanmış uzun balonlarla, bulut görünümlü beyaz balonları birlikte kullanabilirsiniz. Hem orijinal, hem eğlenceli hem de renkli bir fikir.

15. Sütunlar

Balonlarla Süsleme

İstediğiniz renkte balonlar seçin ve onlarla dikey, iç içe geçmiş sütunlar oluşturun. Oluşturduğunuz sütunları herkesin dikkatini çekecek stratejik noktalara yerleştirmeyi unutmayın.

16. Çocuklara özel temalar

Balonlarla Süsleme

Çocuğunuzun favori çizgi film karakterini yansıtan balonları kullanın. Nesiller boyunca çocukların hayal dünyasını süsleyen, klasikleşmiş bazı çizgi film karakterleri vardır.

Onları partiye dahil etmenin en iyi yolu o klasikleşmiş karakterin şeklini alan balonlar kullanmaktır. Yukarıda Disney’in dünyaca ünlü çizgi film karakteri Mickey Mouse’un balonunu görüyorsunuz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.