Eviniz İçin 9 Farklı Paravan Önerisi

Odalarınızı ayırmak ve bu paravanlar ile evinizdeki alanlardan yararlanmak için en iyi fikirleri keşfedin!
Eviniz İçin 9 Farklı Paravan Önerisi

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 21 Aralık, 2022

İyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız söz konusu ev dekorasyonu olduğunda yaratıcılığınızı ön plana çıkarmalısınız. Bunun için paravanları kullanabilirsiniz. İşte sizlerle paylaşacağımız 9 paravan önerisi!

Kendinizi daha iyi hissettiren bir atmosfer yaratmak istiyorsanız paravan tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

Örneğin, evinizin her bir köşesinden nasıl yararlanacağınızı biliyorsanız daha küçük alanlar daha büyük görünebilir.

Evin içinde yürürken bir odadan diğerine geçtiğinizi birden mutfağın oturma odasına bağlandığını mutlaka görmüşsünüzdür. Bunun nedeni bu alanlarda bir paravan kullanılmamış olmasıdır.

Paravanın boyutları önemli değildir. Küçük veya büyük olabilir. Burada önemli olan paravan kullanarak alandaki rahatsız edici ve boğucu histen kurtulmaktır.

Dekorasyon söz konusu olduğunda paravan çok kullanışlıdır. Güzel bir atmosfer yaratmak için illa odalar arasında bir duvar inşa etmenize gerek yoktur.

Dekorasyon konusunda bir sınır yoktur. Hazır olarak satılan paravanları satın alabileceğiniz gibi kendi paravanınızı kendiniz de oluşturabilirsiniz.

Burada amaç, yeteneklerinizi, tarzınıza ve kişiliğinize uygun bir şekilde kullanarak yaratıcı davranabilmektir.

Unutmayın ki bir paravan kullanmak hem dekorasyonunuza renk katacaktır hem de diğer ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olur.

Düşünmeniz gereken farklı 9 paravan önerisi

1. Basit ama kullanışlı

ahşap bir düzenleyici

Paravanlar aslında çok basit ama aynı zamanda fonksiyonel olabilir. Aslında bunun için çok fazla detaya gerek yoktur.

Eğer mutfağı ve oturma odasını birbirinden ayırmak istiyorsanız paravan kullanmak mükemmel bir fikir olacaktır.

Hem fazla yer kaplamaz hem de paravanı bitkiler ve dekoratif eşyalarla süsleyebilirsiniz.

2. Ahşap paravanlar

ahşap paravan önerisi

İhtiyacınız olan tek şey ahşap ve birkaç menteşedir. Evinize en uygun rengi seçebilir ve üzerine zevkinize göre bazı ayrıntılar ekleyebilirsiniz.

Bu paravan, odanıza bir ferahlık katacaktır ve romantik bir dokunuş verecektir. Ayrıca istediğiniz zaman da ortadan kaldırabilirsiniz.

3. Bitkileriniz için dekoratif paravanlar

saksılar için düzenleyici

Bu paravan önerisi doğayı evinize getirecek. Bu sayede evinizin içinde küçük bir bahçe olacak.

Çiçek saksılarını modern bir şekilde dekoratif bir paravanla birleştirerek evinize hoş bir görüntü sağlayabilirsiniz. Alanı daha uyumlu hale getiren bu dekoratif paravan odaya farklı bir dokunuş katacak!

4. Vintage bir paravan önerisi

yatak odası dekorasyonu

Artık kullanmadığınız kapıları atıyor musunuz?

Söz konusu vintage eşyalar olduğunda, yüz yıl öncesindeki eşyaları kullanmak gibi bir zorunluluk yoktur.

Vintage aslında, eski eşyalarınızı üzerinde biraz değişiklikler yaparak yeni bir görüntüye kavuşturmaktır. Böylece de evinize yeni bir soluk getirebilirsiniz.

İyi bir boyanın güzelleştiremeyeceği eşya yoktur. Siz de, eski bir bahçe kapınızdan hoş bir paravan tasarlayabilirsiniz.

5. Daha modern bir paravan

fotoğraflarla paravan önerisi

Eski aile fotoğraflarınızı dolaplarınızdan çıkarın ve modern bir paravanı bu fotoğraflarla süsleyin. Evdeki resimlerinizi duvara yapıştırmak mekanı dekore etmenize yardımcı olabilir.

Örneğin, siyah beyaz fotoğraflarınızı siyah bir paravanla bir araya getirebilirsiniz. Bu oldukça klasik bir fikir olsa da küçük alanlara farklı bir dokunuş katacaktır.

Daha keyifli bir dizayn istiyorsanız, daha renkli bir paravan seçebilir ve arka plana farklı bir tasarım ekleyebilirsiniz.

6. Oryantal dizayn

farklı bir dekorasyon

Bu stilde öne çıkan özellik doğal olmasıdır. Paravan herhangi bir sanayileşme sürecinden geçmemiş ekolojik malzemelerden yapılır.

Ağaçlar, dallar ve taşlar bu paravan için temel malzemelerdir. Bu malzemelerin temiz olduğundan emin olarak, ortama ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

7. İplerle hazırlanan bir paravan

Ekonomik ve yapılması kolay bir paravan önerisi ister misiniz? O zaman bu dizayn tam da size göre! İhtiyacınız olan tek şey, farklı renklerde ipler ve çubuklar.

Bu daha cesur ve canlı renklerden ve tasarımlardan korkmayanlar için bir stildir. Böylece evinize yeni bir dokunuş kazandırabilirsiniz.

8. Cam paravan

sürgülü cam kapı

Bu modası asla geçmeyen paravanlardan bir tanesidir. Sürgülü cam kapılar evinize her zaman çok şık bir görüntü katabilir. Kolayca hareket eder ve evin diğer alanlarıyla bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

Cam ışığın içeri girmesine olanak sağlar ve alanı daha geniş ve ferah gösterir. Evinize daha modern bir görünüm katmak istiyorsanız mutlaka cam bir paravan kullanabilirsiniz.

9. Uzak doğu esintileri

renkli duvarlarla paravan önerisi

Bu tarz, oryantal kültürün temelleri gibi oldukça basittir. Daha etkili bir dokunuş için kırmızı, siyah ve beyaz renkler kullanabilirsiniz. Böylece odanın ışığını engellemezsiniz ve arka planın nötr dokusu bozulmamış olur.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.