Bedeninizi Arındırmak için İçebileceğiniz 10 Çay

Bedeninizi Arındırmak için İçebileceğiniz 10 Çay
Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu.

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Normalde vücudumuz, bünyesinde bulunan canlı hücreler ya da organizmalar tarafından üretilen toksinleri depolar. Bu toksinler, hafif ya da ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Size önereceğimiz 10 çay ile bedeninizi arındırmak mümkün!

İki tip toksin vardır. Harici toksinler, vücudumuza solunum, deri ve sindirim yoluyla girer, örneğin mikroplar gibi. Dahili toksinler, vücudumuz tarafından üretilir. Toksinlerin üretilmesine, bağırsaklarımızda bulunan bakteriler, serbest radikaller ve parazitlerin yanı sıra stres ve kaygı da yol açar.

Sağlığımızı korumak için bu toksinlerden kurtulmamız gerekir. Bu görev yine vücudumuza düşer ama bazen vücudumuz da desteğe ihtiyaç duyabilir.

Fazla miktarda toksin birikmesi aşırı yorgunluğa, strese ve alerjilere neden olabilir. Ama merak etmeyin, toksinlerden kurtulmada size yardımcı olabilecek pek çok bitki bulunur. Bu yazıda, toksinlerden arınmak için kullanabileceğiniz 10 bitkiye ve bu bitkilerle hazırlayabileceğiniz içeceklere göz atacağız.

Bedeninizi Arındırmak için İçebileceğiniz 10 Çay

Ökseotu

Ökseotu, toksinlerden kurtulmaya yardımcı olan ve idrar üretimini arttıran arındırıcı bir bitkidir. Kaynattığınız bir litre suya iki yaprak ekleyin, yaprakları biraz kaynattıktan sonra süzün ve içmeden önce dinlendirin. Eğer tadı acı gelirse, biraz bal ekleyebilirsiniz.

Enginar

enginar

Enginar, böbreklerin işleyişine ve sindirim sistemine yardımcı olur. Arınma sürecine destek veren ey iyi bitkilerden birisidir, bu nedenle fazla kilolu olanlar için de önerilir. Ayrıca, nişasta yerine inulin içerdiği için şeker hastaları için de önerilir. Aynı zamanda, hipoglisemiktir yani kandaki şeker miktarını düşürür.

Enginar çayını hazırlamak için, küçük bir tencerede bir bardak su ve 3 enginar yaprağını birkaç dakika kaynatın, yaprakları çıkardıktan sonra, suyu süzgeçten geçirin, biraz soğumasını bekleyin ve için. Vücudunuzun bu bitkinin özelliklerinden yararlanması için, bunu her gün tekrarlayın.

Yeşil çay bedeninizi arındırmak için birebirdir

Yeşil çayın faydaları saymakla bitmez ama bildiğiniz gibi en önemli özeliği idrar söktürücü etkisi ve kolestrol seviyesini düşürmesidir. Üç yaprağı bir bardak kaynar suya atın, demlenmesini bekleyin ve için.

Yaban Mersini

yaban mersini çayı

Demlenmiş yaban mersini, ödemi azaltmakta oldukça etkilidir. Sistit gibi idrar yolu enfeksiyonlarından şikayeti olanlar için önerilir.

Greyfurt

Bu meyveyi demlemek, sindirim sistemini harekete geçirmek ve iştahı kesmek için birebirdir, bu sayede kilo vermeye de yardımcı olur. Birkaç dilim greyfurtu suda kaynatın, dilimleri çıkartıp suyunu için.

Bedeninizi arındıracak kekik çayı

kekik

Kekik vücudu arındırmaya ve sindirim sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Eğer adet döneminde şiddetli kramplarınız oluyorsa, onlara karşı da güçlü bir silahtır. Aynı zamanda, selüliti azaltmakta ve kilo vermekte de kullanılır. Bir kaşık kuru kekiği kaynar suya atın, demlenmesini bekleyin ve için.

Bedeninizi arındırmak için rezene tüketin

Rezene idrar söktürücü bir bitkidir ve böbrekleri temizlemekte birebirdir. Sapını ve yapraklarını suda kaynatın, süzün ve için.

Karahindiba çayı

bedeninizi arındırmak için karahindiba çayı

Karahindiba karaciğeri temizlemeye ve sindirim sistemini hızlandırmaya yardım eder. Bir bardak kaynar suya bir çorba kaşığı dolusu karahindiba atın, demlenmesini bekleyin, süzün ve için.

Maydanoz

Maydanoz, sıvı atımını hızlandırmak için idealdir. Bir litre suya iki çorba kaşığı maydanoz yaprağı atın ve kaynatıp beş dakika demleyin. Süzün ve gün boyunca için.

Kereviz ile bedeninizi arındırmak

bedeninizi arındırmak için kereviz

Arındırıcı özelliği nedeniyle kereviz toksinlerden kurtulmada en büyük müttefiklerimizden birisidir. Aynı zamanda kilo vermeye ve karaciğeri temizlemeye de yardım eder. Birkaç kereviz sapını bir litre kaynar suya atıp demleyin, ve gün boyunca için.

Bedeninizi arındırmak için hatırlamanız gerekenler

Bu bitkilerin çoğunu süpermarketlerde bulabilirsiniz. Ayrıca, burada yer verdiğimiz içeceklerin çoğu kilo vermeye de yardımcıdır fakat aynı zamanda dengeli beslenmeniz gerekir. Eğer hamileyseniz bu içeceklerden içmemeniz daha iyi olur. Ayrıca, bazılarını gün boyu içmeniz uygun olsa da hiçbirini aşırı tüketmemek gerekir çünkü müshil etkisi gösterebilirler.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.