Bir İlişkide Kadınlar Neye Önem Verir?

Konu kadın erkek ilişkileri olduğunda kadınlar erkeklere göre daha seçicidir ve küçük şeylere daha fazla önem verirler.

Konu flört olduğunda kadınların erkeklere göre daha seçici olduğunu biliyor muydunuz? Fiziksel çekiciliğin ve dış görünüşün ötesindeki şeylere bakarak detaylara daha fazla önem verirler… Fakat aynı zamanda ideal partnerlerini tavlayıp elde etmek de isterler. Bu makalemizde kadınların en genel anlamda bir ilişkide nelere değer verdiğini açıklayacağız.

1. Onlarla uyumlu olacak birini isterler

Çift olmak işleri beraber yürütmek zorunda olduğunuz anlamına da gelir. Günden güne kendinize uyumlu ve mutlu bir dünya inşa edersiniz. Eğer partneriniz kendi kendini bile mutlu etmeyi başaramıyorsa dünyanın en çekici sevgilisine bile sahip olsanız bunun hiç bir önemi yoktur. Kadınlar onları güldüren, anlayan ve rahatça güvenebilecekleri birine ihtiyaç duyarlar.

Sizin için hayatı daha kolay hale getiren bir partner istersiniz; gereksiz isteklerle, güvensizlik ve kıskançlıkla hayatı zorlaştıran birini değil. Bu, takım olmanın bir parçası değildir… aksine, çiftler arasında mesafelerin oluşmasına ve ızdıraba yol açan bir faktördür. Hayır, aradığınız partner gelecekle ilgili hayallerini sizinle paylaşan ve onlara ulaşmak için göz yaşıyla değil, mutlulukla size eşlik eden kişidir.

2. Dinlemesini ve nasıl iletişim kuracağını bilen birini isterler

ilişki 2

Bu bütün ilişkiler için önemlidir. Bir ilişkinin her iki tarafının da beraber yaşadığı ve ortak bir gelecek kurmaya çalıştığı partnerini dinleyip, anlayacak yeteneğe sahip olması gerekir. Kadınlar her türlü konuyu konuşabildikleri, duygularıyla yüzleşmekten korkmayan, onları üzen veya mutlu eden şeylerin ne olduğunu bilen birini isterler.

İyi iletişim kurmayan ya da kuramayan bir partner ilişkide yeni kapılar açmaktan ziyade aranıza duvarlar örer. Eğer açıklık ve iyi bir iletişim yoksa beraber yaşamak imkansızdır. Söylediğiniz şey ne kadar önemsiz olursa olsun partnerinizin söylediğiniz her şeyi dinleyeceğini bilmeye ihtiyaç duyarsınız. Sesinizi duyurmak ve anlaşılmak istersiniz.

3. Onları güldüren ve heyecanlandıran birini isterler

çift 3

Her gün yapılan sıradan işlerin içindeki nazik düşünceler gönlünüzü ferahlatır. Sabah uyandığınızda gösterdiğiniz ufak bir gülümseme, güzel bir gelecek için verdiğiniz söz, rahatlamaya ihtiyacınız olduğu anda gelen güzel bir bakış, geceleri sarılmak ya da parkta beraber yürürken yaptığınız gülüşmeler.

Fakat bu her gün üzerine çalışmanız gereken bir şeydir, öylece sihirli bir değnek değmiş gibi ortaya çıkmaz. Partnerinizi gerçekten mutlu etmeyi istemelisiniz. Saygı ve sevgi bu temel üzerine kurulur ve aranızdaki tutkuyu canlı tutmak için mücadele etmek zorundasınız. Böylece açık bir pencereden çıkıp giden duman misali yok olup gitmez.

4. Olgun, güvenilir ve duyguları dengeli birini isterler

öpücük 4

Olgun olmayan  ve güvenilmez bir kişinin size mutsuzluktan başka bir şey getirmeyeceğini biliyorsunuzdur. Her zaman şüpheci olurlar ve öz saygıları da düşüktür. Böyle bir durumda ilişkiniz kıskançlık ve duygu sömürüsünün sizi tutsak etmek için kullanıldığı ve kurtulmak için yaptığınız her hamlede cezalandırıldığınız bir hale dönüşür.

İdeal eş olgun, güvenilir ve duygusal yönden dengeli biridir. Empati kurmayı ve sizi üzen şeyleri bilen birisine ihtiyaç duyarsınız. Böyle bir kişiyle mutlu, sağlıklı ve uzun vadede dengeli bir ilişki kurabilirsiniz.