Bu Doğal Ev Yapımı Antibiyotikle Enfeksiyonlardan Kurtulun

Evde kendi doğal antibiyotiğinizi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Doğal içerikleri sayesinde, bu antibiyotikte olumsuz yan etkiler yoktur. Enfeksiyonlarla savaşmanıza ve bağışıklık sisteminizi iyileştirmeye yardımcı olacaktır.
Bu Doğal Ev Yapımı Antibiyotikle Enfeksiyonlardan Kurtulun

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Antibiyotik, vücudunuza saldıran mikropları engellemeye ve yok etmeye yarayan bir ilaçtır. Keşfedildiği günden beri, tıp uygulamalarında antibiyotikler önemli hale gelmiştir. Günümüzde antibiyotik zararlı patojenlerden kaynaklanan enfeksiyonları kontrol etmenin en iyi yollarından biri olarak bilinmektedir.

Bunun yanı sıra, düzenli olarak kullanılması pek tavsiye edilmez çünkü içerdiği kimyasal bileşenlerin bazıları çok sık kullanıldığında vücutta olumsuz yan etkilere neden olabilir.

Ayrıca, bazı mikroorganizmalar antibiyotiğin etkilerine karşı dirençli hale gelmiştir. Bu nedenle onlarla savaşmak için daha güçlü bileşenlere ihtiyaç duyulur.

Çok az kişi bunun farkında olsa da, benzer etkileri yaratan doğal maddeler de vardır. Tamamen doğal olduğundan, diğer ilaçlardaki olumsuz etkilere neden olmazlar.

Bu doğal alternatifler, solunum yolu veya üriner sistem hastalıkları gibi ortak enfeksiyonlarla savaşmak için kullanılabilir. Bugün size kolaylıkla yapabileceğiniz bir antibiyotikten bahsedeceğiz. Böylece zararlı etkilerden korunmuş olacaksınız.

Mutlaka deneyin!

Ballı ve zerdeçallı ev yapımı antibiyotik

Bal ve zerdeçal ikilisi eski zamanlardan beri kullanılır. Antibiyotik ve virüs önleyen özellikleri sayesinde vücudunuzun doğal bağışıklık sistemini iyileştirmeye yardımcı olur.

%100 organik olduğunda, hem bal hem de zerdeçal sizi virüslere, bakterilere ve diğer patojenlere neden olan semptomlardan korur. İkisi de ayrı ayrı çok faydalı olsa da, bugün bu özelliklerin hepsinden faydalanmak için ikisini birleştirerek tek bir ilaç elde edeceğiz.

Ancak öncelikle, belli başlı faydalarından bahsedelim.

Balın faydaları

petek bal

, pek çok alternatif tedavide kullanılır.

İltihaplanmayı önleyici ve yenileyici özellikleri, hücrelerdeki serbest radikallerin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ayrıca dokuların güçlenmesini sağlarlar ve antikor üretiminizi artırırlar.

Bal tüketmek, bazı bakteri, virüs ve mantar türlerinin büyümesini yavaşlatabilir bu nedenle bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı olur. Grip ve soğuk algınlığına karşı en iyi ilaçlardan biridir çünkü mukusun atılmasını hızlandırır ve solunum yollarını temizler.

Zerdeçalın faydaları

toz zerdeçal

portakal rengi verir ve aynı zamanda doğal bir antibiyotik ve ağrı kesici işlevi görür.

Bu madde, dokularınızın iltihaplanma sürecindeki dengesizlikleri kontrol eder, zararlı bakteri moleküllerini yok eder ve enfeksiyonlara neden olan patojenlere karşı koruyucu bir bariyer oluşturur. Sebebi hala bilinmese de, bu baharat çeşitli hastalıklarla mücadele edebilen 150’den fazla iyileştirici özelliğe sahiptir.

Ev yapımı antibiyotik nasıl yapılır?

doğal bal

bakteri ve virüsleri yok edebilme özelliği sayesinde sağlık dostudur. 

Bu ilacı en kaliteli malzemelerle hazırlamak önemlidir çünkü yalnızca bu şekilde en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

Malzemeler

 • 4 yemek kaşığı organik bal (100 gr)
 • 1.5 yemek kaşığı dövülmüş zerdeçal (15 gr)
 • Kap
 • 1 adet kapaklı cam kavanoz
 • Küçük bir tahta kaşık

Hazırlanışı

 • Öncelikle, balı cam kavanoza dökün ve sonra toz zerdeçalı ekleyin.
 • Ardından bu karışımı, her iki bileşen de iyice karışana kadar tahta bir kaşıkla karıştırın.
 • Kavanozun kapağını sıkıca kapatın ve gece boyunca o şekilde bırakın.

Nasıl kullanılır

 • Tercihen aç karna, her gün bu karışımdan bir kaşık yiyin.
 • Daha kolay tüketmek için, yarım bardak ılık suya ekleyebilirsiniz.
 • Eğer enfeksiyon probleminiz varsa, bunu günde üç defa tüketmeyi deneyin.

Kontrendikasyonlar

Safra taşı veya karaciğer rahatsızlığı olan hastalar bu tedaviyi uygulamamalıdır.

Bu mucizevi ilacın tüm avantajlarından yararlanmaya hazır mısınız? Yukarıdaki adımları izleyin ve herhangi bir enfeksiyon problemine karşılık hazırda bulundurun.

İlginizi çekebilir ...
En İyi Doğal Antibiyotikler Hangileridir?
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
En İyi Doğal Antibiyotikler Hangileridir?

Doğal antibiyotikler bakteriyel rezistansa yol açmazlar. Bu yüzden, hafif enfeksiyonların tedavisi için doğal antibiyotiklerin tüketilmesi daha yar...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Maguiña Vargas, C. P. (2018). Uso racional de antibioticos. Uso racional de antibioticos.
 • Pedrique de Aulacio, M. (2002). Determinación De La Sensibilidad De Las Bacterias a Los Antibioticos (Antibiograma). Manual de Metodos Generales.

Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.