Bu Doğal İçecekle Eklem Ağrısı Sorununu Çözün

Bu içeceği bir önlem ya da tedavi şekli olarak kullanabilirsiniz. İçeriğindeki malzemeler sayesinde, kemiklerin güçlenmesine ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.
Bu Doğal İçecekle Eklem Ağrısı Sorununu Çözün

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Kemikler ve eklemler vücudunuzu desteklemekle sorumludur. Birbirleriyle bağlantı kurarlar ve hareketi kolaylaştırırlar.Bununla birlikte, tekrar tekrar oluşabilecek gerginlik ve eklem ağrısı, yaygın görülen bir sorundur.

Çoğu zaman, bunun nedeni bağışıklık sisteminizin enflamatuar bir cevabıdır. Bu ağrı, yaşlanmaya bağlı aşınma ve yıpranma ile birlikte gelir. Bununla birlikte, gençlerde de yaralanma ya da hastalığa bağlı olarak görülebilir.

Durum ne olursa olsun bu ağrılar, özellikle hayatın içindeki günlük görevleri yapmamızı engellediği zaman, yaşam kalitemizi önemli ölçüde etkiler.

Neyse ki, diyetinize göz kulak olursanız, kemiklerinizi ve eklemlerinizi güçlendiren önemli besleyicileri tükettiğinizden emin olabilirsiniz.

Aşağıda, kemiklerinizi güçlendiren ve ağrıyı hafifleten doğal bir içecek tarifi paylaşacağız.

Sonuna kadar okuyun!

Bu Doğal İçecekle Kemiklerinizi Güçlendirin ve Eklem Ağrısı Sorununu Hafifletin

eklem ağrısı

Badem sütü, havuç ve zerdeçal ile yapılan bu doğal içecek, ağrı kesici ve iltihap giderici özellikleri için kullanılan eski bir reçetedir.

Antioksidanlar ve besin maddeleriyle dolu zengin bir karışım. Tüketimi, kemikleri ve eklemleri etkileyen iltihaplanma ve ağrı ile mücadele eder.

Önemli miktarda kalsiyum içermesi nedeniyle kemik yoğunluğunu kusursuz durumda tutmaya yardımcı olur.

Buna ek olarak, potasyum ve magnezyum içeriği sayesinde fazla sodyumun azaltılması için de harikadır. Bildiğiniz gibi sodyum çevresindeki dokuların iltihabına neden olabilir.

Eklem ağrısı için badem sütünün yararları

badem sütü

Badem sütü, laktoz intoleransı olanlar için doğal bir alternatif olarak önerilen vegan içeceğidir. Kan dolaşımını ve iltihaplanma süreçlerini iyileştirmeye yardımcı olan kalsiyum, E vitamini ve Omega-3 yağ asitleri içerir.

Beslenmeye dahil edilmesi, kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur ve bu da eklem ağrılarının tekrarını azaltır.

Eklem ağrısı konusunda havucun faydaları

Havuç içerdiği antioksidanlar sayesinde, organların erken yaşlanmasını önlemede çok önemlidir. Beta-karoten düzeyleri ile C ve E vitamini seviyeleri, bağların bozulmasını önlemek için bağ ve tendonların iyi durumda kalmasına yardımcı olarak eklemlerin bozulmasını önler.

Ek olarak, tüm vücut dokularındaki hücrelerin oksijenlenmesini sağladığından, kan dolaşımınız için de faydalıdır.

Zerdeçalın yararları

zerdeçal

Zerdeçal, baş ağrısı ve eklem problemlerinin tedavisinde en sık kullanılan doğal baharattır. Bunun nedeni aktif bir bileşik olan kürküminin gücüdür. Renk vermenin yanı sıra, iltihap giderici ve antioksidan gibi davranır.

Düzenli alım toksinlerin neden olduğu yıpranmaya karşı kemikleri korur. Bu arada, aynı zamanda serbest radikallerin olumsuz etkilerine karşı koruyucu bir bariyer oluşturur.

Buna ek olarak, sıvı tutulması ile mücadelede büyük bir müttefiktir, bu genellikle aşırı enflamasyon ile ilgili bir sorundur.

Bu doğal içeceği nasıl hazırlarsınız

havuç

Bu doğal içeceğin hazırlanması çok basittir. Aslında, vücudunuzu korumak için bir önleyici olarak kolayca yapabilirsiniz.

Özelliklerinden en iyi şekilde yararlanabilmek için en kaliteli malzemeyi seçtiğinizden emin olun.

Malzemeler

 • 1 fincan (250 ml) badem sütü
 • 1 çay kaşığı (5 gr) zerdeçal tozu
 • 3 havuç
 • 1 çay kaşığı (5 gr) zencefil (isteğe bağlı)
 • 1 çorba kaşığı (25 g) bal (isteğe bağlı)

Hazırlanışı

 • Badem sütünü bir blender içine dökün ve doğranmış havuç, zerdeçal ve eğer kullanıyorsanız zencefili birlikte işleyin.
 • Daha sonra topaksız düzgün bir karışım elde edilinceye kadar maksimum hızda karıştırın.
 • Bir çorba kaşığı bal ile tatlandırın ve için.
 • Bu karışımı günde iki kez içebilirsiniz. Yavaş yavaş içmenizi öneririz.
 • Haftada en az 3 kez tüketin.

Fark ettiğiniz gibi, bu doğal içeceği yapmak basittir ve uzun zaman almaz. Tüm faydalarından faydalanmak için düzenli olarak tüketmenizi öneririz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Almárcegui, Cristina Julián. “Estilo de vida y salud ósea:¿ cómo podemos fortalecer nuestros huesos?.” Revista Española de Nutrición Humana y Dietética 21 (2017): 30-31.
 • Barnard, Neal. Alimentos que combaten el dolor. Vol. 37. Grupo Planeta (GBS), 1999.
 • Colbert, Don. La Nueva Cura Biblica Para la Osteoporosis: Verdades Antiguas, Remedios Naturales y los Ultimos Hallazgos Para Su Salud. Charisma Media, 2012.
 • Jackson, Mildred. Manual De Remedios Naturales. Vol. 145. Edaf, 2003.
 • Pacheco, Diego Felipe Peral, et al. “La medicina popular en la ciudad de Badajoz.” Revista de estudios extremeños 65.3 (2009): 1389-1438.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.