Belinizi İnceltecek Düşük Kalorili Bir Salata

Bu düşük kalorili salataları diğer sağlıklı besinler ve egzersizler ile birlikte günlük programımıza dahil edersek, kıyafet bedenimizi düşürebilir, kilo verebilir ve her şeyden önce belimizi inceltebiliriz.
Belinizi İnceltecek Düşük Kalorili Bir Salata
Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Karın, vücudun şişkin görünme eğiliminde olan bölgelerinden biridir. Bu durum sadece sindirim sisteminde yaşanan zorluklardan değil, sıvı ve yağların birikiminden de kaynaklanır. Neyse ki, belinizi inceltecek sağlıklı ve düşük kalorili bir salata bu soruna yardımcı olabilir.

Birçok kişi günlük fiziksel egzersiz yaparak karnını düz tutmaya çalışsa da, dengeli bir beslenme planıyla bu alışkanlığı tamamlamak önemlidir.

Egzersizin, vücut şeklini korumak için en iyi yollardan biri olduğunu inkar edemesek de, yiyeceklerden elde ettiğimiz besinlerin de önemli bir rol oynadığını kabul etmeliyiz.

Karın yağlarını artıran gıdalar yanında, toksinlerden arınmamıza yardımcı olan yiyecekler de vardır. Arzu ettiğiniz görüntüye ulaşmak için bu sağlıklı yiyecekleri tüketmeniz gerekir.

Bu amaçla fazla yağ ve şişkinliği yok etmeye yardımcı olan, lezzetli ve düşük kalorili salata tariflerinden faydalanabilirsiniz.

İşte bu yazımızda  makalede sizinle, sıvı tutulumu ve aşırı kilo ile mücadele ederken karnınızın daha düz bir hale gelmesine yardımcı olacak lezzetli, düşük kalorili bir salata tarifini paylaşmak istiyoruz.

Bu düşük kalorili salatayı mutlaka denemek isteyeceksiniz!

Karnınızı küçültmek ve kilo vermek için düşük kalorili bir salata

beli inceltecek düşük kalorili bir salata

Düşük kalorili bir salata hazırlamak, kilo vermeye ve karnını düz tutmaya çalışan kişilerin en sevdiği alışkanlıklardan biri haline geldi.

Esasen, diyetiniz yalnızca bu tür salatalardan oluşmamalı çünkü diğer gıdaları tüketmek de önemlidir. Ancak sağlıklı salatalarda yer alan besinler fazlalık yağlara, toksinlerin ve sıvıların birikmesine karşı büyük bir destek oluşturur.

Bu tür salata tarifleri, yüksek antioksidan içeriğinden dolayı serbest radikallerin olumsuz etkilerini en aza indirgeyerek kan ve boşaltım organlarının detoksifikasyon sürecini destekleyen, düşük kalorili sebzeleri bir araya getirir.

Buna ek olarak salatalar, vücudun günlük gereksinimlerini karşılamaya katkıda bulunan önemli bir vitamin ve mineral kaynağıdır.

Özellikle bizim vereceğimiz tarifte sebzelerin özelliklerini peynirdeki proteinlerle artırmaktayız. Bu da günün her etkinliği sırasında daha iyi bir performans elde etmek için öğünün besleyici değerini arttırır.

Aynı zamanda bu salatada, obeziteyi azaltmaya yardımcı olan metabolik işlevleri desteklemek için ideal olan baharat ve zeytin yağı kullanıyoruz.

Bu salatayı nasıl hazırlarsınız?

düşük kalorili bir salata

Aşağıda önerdiğimiz salatayı, öğle yemeğinin ya da hafif bir akşam yemeğinin yanında veya kahvaltıda tüketebilirsiniz.  

Malzemelerini bulmak kolaydır. Hatta çoğu, elinizin altında bulunan malzemeler.

Çok fazla kalori tüketmeden tokluk duygusunu uzatmaya yardımcı olduğu için aşırı yemek yemeyi önlemek istediğiniz anlar için aklınızda tutabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 ½ bardak çeri domates (225 g)
 • 1 salatalık
 • 1 olgun avokado
 • 2 çorba kaşığı doğranmış kırmızı soğan (20 g)
 • 2 çorba kaşığı kıyılmış maydanoz (20 g)
 • ¼ bardak beyaz peynir (37 gr)
 • 2 çorba kaşığı zeytinyağı (32 g)
 • 1 çorba kaşığı üzüm sirkesi (10 ml)
 • Tadı için biber ve tuz

Hazırlanışı

 • Çeri domatesleri yıkayın, ortalarından kesin ve bir kaba koyun.
 • Salatalığı soyun, çekirdeklerini alın ve ince ince doğrayın.
 • Olgunlaşmış bir avokadonun etli kısmını çıkarın ve kabın içerisindeki diğer bileşenlerle birleştirmek için doğrayın.
 • Daha sonra soğan ve kıyılmış maydanozu ekleyin, diğer sebzelerle iyice karıştırdıklarından emin olun.
 • Kesilmiş beyaz peynir küplerini ekleyin ve dikkatlice karıştırın.
 • Ayrı bir kapta zeytinyağı, üzüm sirkesi, tuz ve biber ile sos hazırlayın.
 • Hepsini iyice karıştırın ve lezzetini kontrol ettikten sonra, salatanın üzerine dökün.
 • Narin sebzelerin ezilmemesi için hafifçe karıştırmaya devam edin.
 • Servis edin ve tadını çıkarın.

Diğer faktörler

salata

Bu enfes düşük kalorili salatanın besleyici özellikleri, karnınızı küçültmek ve beden ölçünüzü azaltmak için büyük bir destektir.

Bununla birlikte, sadece bu salatayı yemek belinizi inceltmenize yetmez. Bunun için zararlı gıdalardan arındırılmış, az kalorili bir beslenme planı izlemeniz ve egzersiz yapmanız gerek.

Buna ek olarak, doku şişkinliğinin azaltılmasını destekleyen su ve doğal meyve sularının tüketimini artırmak da gerekir.

Bu basit ipuçlarını göz önünde bulundurur ve yukarıdaki tarifi düzenli olarak hazırlarsanız, kısa sürede karnınızın istediğiniz görünümü elde ettiğini göreceksiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Hasler WL. Gas and bloating. Gastroenterology and Hepatology. 2006.
 • Roe LS, Meengs JS, Rolls BJ. Salad and satiety. The effect of timing of salad consumption on meal energy intake. Appetite. 2012;
 • Saz Peiro P, Ortiz Lucas M, Saz Tejero S. Cuidados en el estreñimiento. Med Natur. 2010;

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.