Bu Lezzetli Düşük Kalorili Salata Tarifi Karnınızı Küçültecek

· 8 Nisan, 2018
Bu düşük kalorili salataları diğer sağlıklı besinler ve egzersizler ile birlikte günlük programımıza dahil edersek, kıyafet bedenimizi düşürebilir, kilo verebilir ve her şeyden önce belimizi inceltebiliriz.

Karın, vücudun şişkin görünme eğiliminde olan bölgelerinden biridir. Bu durum sadece sindirim sistemi tarafından yaşanan zorluklardan ötürü değil, aynı zamanda sıvı ve yağların birikiminden kaynaklanır. Neyse ki, sağlıklı ve düşük kalorili bir salata bu etkinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Birçok kişi günlük fiziksel egzersiz yaparak karnını düz tutmaya çalışsa da, dengeli bir beslenme planıyla bu alışkanlığı tamamlamak önemlidir.

Egzersizin, vücut şeklini korumak için en iyi yollardan biri olduğunu inkar edemesek de, yiyeceklerden elde ettiğimiz besinlerin de önemli bir rol oynadığını kabul etmeliyiz.

Sorun şu ki, şişkinlik seviyesini yükselten gıdalar olduğu gibi, arzu edilen görünüme ulaşmanıza yardımcı olmak için aksine, detoksifiye etmeye yardımcı olan diğerleri de vardır.

Aslında birçokları, yağların ve şişkinliği etkileyen diğer atıkların yok edilmesine yardımcı, lezzetli ve düşük kalorili salata tariflerinde birleştirilebilir.

Buna ek olarak bu makalede sizinle, sıvı tutulumu ve aşırı kilo ile mücadele ederken karnınızın daha düz bir hale gelmesine yardımcı olan lezzetli, düşük kalorili bir salatayı paylaşmak istiyoruz.

Bu düşük kalorili salatayı denemek ister misiniz?

Karnınızı küçültmek ve kilo vermek için düşük kalorili bir salata

bel

Düşük kalorili bir salata hazırlamak, kilo vermeye ve karnını düz tutmaya çalışan kişilerin en sevdiği alışkanlıklardan biri haline geldi.

Diyetin bu tür tariflere dayandırılmasıyla ilgili olmamasına rağmen, çünkü diğer gıdaları tüketmek de önemlidir, bu besinler fazlalık yağlara, toksinlerin ve sıvıların birikmesine karşı büyük bir destek oluşturur.

Bunlar, yüksek antioksidan içeriğinden dolayı serbest radikallerin olumsuz etkilerini en aza indirgeyerek kan ve boşaltım organlarının detoksifikasyon sürecini destekleyen, düşük kalorili sebzeleri bir araya getirir.

Buna ek olarak, vücudun günlük gereksinimlerini karşılamaya katkıda bulunan önemli bir vitamin ve mineral kaynağıdır.

Bu durumda sebzelerin özelliklerini peynirdeki proteinlerle artırmaktayız; bu da günün her etkinliği sırasında daha iyi bir performans elde etmek için öğünün kalori değerini arttırır.

Aynı zamanda bu salatada, obeziteyi azaltmaya yardımcı olan metabolik işlevleri desteklemek için ideal olan baharat ve zeytin yağı dokunuşu mevcuttur.

Bu lezzetli düşük kalorili salatayı nasıl hazırlarsınız

salata

Aşağıda önerdiğimiz salata, öğle yemeğinin ya da hafif bir akşam yemeğinin parçası olmanın yanı sıra kahvaltıda da tadını çıkarabileceğiniz bir yemektir.

Malzemelerini bir marketten elde etmek kolaydır ve aslında çoğunluğu evdeki ürünlerin bir bölümünü oluşturur.

Çok fazla kalori tüketmeden tokluk duygusunu uzatmaya yardımcı olduğu için, çok fazla yemeyi önlemek istediğiniz anlar için aklınızda tutabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 ½ bardak çeri domates (225 g)
 • 1 salatalık
 • 1 olgun avokado
 • 2 çorba kaşığı doğranmış kırmızı soğan (20 g)
 • 2 çorba kaşığı kıyılmış maydanoz (20 g)
 • ¼ bardak beyaz peynir (37 gr)
 • 2 çorba kaşığı zeytinyağı (32 g)
 • 1 çorba kaşığı üzüm sirkesi (10 ml)
 • Tadı için biber ve tuz

Hazırlık

 • Çeri domatesleri yıkayın, ortalarından kesin ve bir kaba koyun.
 • Salatalığı soyun, çekirdeklerini alın ve ince ince doğrayın.
 • Olgunlaşmış bir avokadonun etli kısmını çıkarın ve kabın içerisindeki diğer bileşenlerle birleştirmek için doğrayın.
 • Daha sonra soğan ve kıyılmış maydanozu ekleyin, diğer sebzelerle iyice karıştırdıklarından emin olun.
 • Kesilmiş beyaz peynir küplerini ekleyin ve dikkatlice karıştırın.
 • Yan tarafta zeytinyağı, üzüm sirkesi, tuz ve biber ile sos hazırlayın.
 • Her şeyi iyice karıştırın ve lezzetini kontrol ettikten sonra, düşük kalorili salata üzerine dökün.
 • Narin sebzelerin ezilmemesi için hafifçe karıştırmaya devam edin.
 • Servis edin ve tadını çıkarın.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Okuyun: Cilt Mantarından Kurtulmak İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Tarifler

Diğer faktörler

salata

Bu enfes düşük kalorili salatanın besleyici özellikleri, karnınızı küçültmek ve beden ölçünüzü azaltmak için büyük bir destektir.

Bununla birlikte, iltihaba yol açan gıdalardan arındırılmış kalorisi kontrol altında olan bir diyet eşliğinde yapılması gerektiği için, tek başına işe yaramayacağını bilmek esastır.

Buna ek olarak, doku şişkinliğinin azaltılmasını destekleyen su ve doğal meyve sularının tüketimini artırmak da gerekir.

Bu basit ipuçlarını göz önünde bulundurur ve yukarıdaki tarifi düzenli olarak hazırlamaktan zevk alırsanız, kısa sürede karnınızın istediğiniz görünümü elde ettiğini göreceksiniz.