Bu Yazıdan Sonra, Eski Kotlarınızı Asla Atmayacaksınız

Eski kotların cepleri pratik cüzdanlar veya büyüklüklerine bağlı olarak çeşitli objelere kılıf olarak kullanılabilir.
Bu Yazıdan Sonra, Eski Kotlarınızı Asla Atmayacaksınız

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Markası ne olursa olsun, kot genellikle hayatta en kullanışlı kıyafetlerden biridir. Bazen iyi durumda olsalar da, ne yazık ki o modelin modası geçebilir.

Artık o kotu pek sevmediğinizde veya kullanmadığınız zamanlarda, başkasına verebileceğiniz çok fırsat vardır. Ancak bu kumaşları kullanmaya devam etmenize yardımcı olabilecek başka fikirler de vardır.

Bu yalnızca yaratıcılığınızı test etmekle kalmaz, aynı zamanda, daha çevreci bir vicdan sahibi olmak için, bazı şeyleri tekrar kullanmaya olan bağlılığınızı sağlamlaştırmaya yardımcı olur. Ve inanmasanız bile, eski bir kot evde ilginç bir amaca hizmet etmek için kullanılmaya devam edilebilir.

Aşağıda, bu eski kotlara yeni bir hayat vermek için 11 ilginç fikir paylaşacağız. Onları çok seveceğinizden eminiz!

1. Eski kotlardan yapılmış çanta veya cüzdan

kot çanta

Eski bir kottan cüzdan veya çanta yapmak için harika fikirler bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz boyutlarda ve istediğiniz şekilde kesin, taş, çeşitli kumaşlar, düğmeler ve kişisel dokunuş yaratabileceğiniz herhangi bir şey ile süsleyin.

Eğer daha fazla zamanınız varsa, çeşitli kumaşları kesip birbirlerine dikerek daha cesur, günlük ve rahat bir tasarım oluşturabilirsiniz.

2. Telefon şarj çantası

kot şarj çantası

Cep telefonunuzu şarj etmek söz konusu olduğunda oluşan sıkıntılardan biri, telefonun ihtiyaç duyduğu süre kadar alan olmamasıdır. Bu sorunları çözmenin pratik ve eğlenceli bir yolu şudur; kotlarınızdan birinin arka cebini kullanarak telefonunuzu tutacak küçük bir cep oluşturabilirsiniz.

Duvara asmak için küçük bir askı yaptığınızdan da emin olun.

3. Duvar düzenleyici

duvar düzenleyici

Geri dönüşüme katmak istediğiniz birkaç çift kotunuz varsa, bunların bütün arka ceplerini kesin, daha büyük, yumuşak bir kumaşa dikin. Bir askı da dahil olmak üzere, istediğiniz herhangi bir şeyi ekleyebilirsiniz. Ardından bunu dikiş veya el işi odanıza asın.

Çok tatlı ve dekoratif olacağınızı göreceksiniz, ayrıca çeşitli küçük objeleri saklamak için harika bir fikirdir.

4. Şişe kılıfı

şişe kılıfı

Şarap şişelerinizi dekore etmek için farklı bir yol mu istiyorsunuz? Bu fikri ve birkaç eski kotu kullanarak, şarap şişenize modern ve farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca bunu tirbüşonunuzu veya evdeki benzer şeyleri saklamak için de kullanabilirsiniz.

5. Önlük

kot önlük

Yeterince eski ve büyük kotlarınız varsa, ev önlüğü yapmak kolaydır. Kotlarınızı kesin ve istediğiniz tarzda bir önlük kesin. Boyutuna dikkat edin, ardından bunları birbirine dikin.

Eğer yeterince büyük bir kumaşınız yoksa, birkaç parçayı birleştirerek vücudunuza uyacak büyüklüğe getirebilirsiniz. Doğru şekli yakaladıktan sonra, isterseniz düğmeler, kenarlıklar, kumaş kalıntıları, ek süslemeler ve askılar ekleyin.

6. Kişiselleştirilmiş defterler

defter kabı

Modern ve şık oldukları için, kot; defterlerinizi kaplayabileceğiniz ve kişiselleştirebileceğiniz en iyi yollardan biridir. Eski kotlarınızı uygun boyutlarda kesin ve kapağın her iki tarafına yapıştırmak için yüksek kaliteli tutkal kullanın.

7. Çok amaçlı düzenleyici

kot çanta

Düzenleyici yapmanın bir diğer yolu ise bir çanta formu oluşturmak için birkaç büyük kumaş parçasını birleştirmektir. Daha büyük eşyaları veya kıyafetleri saklamak için bunu kullanabilirsiniz.

8. Küçük çanta

kot çanta

Eski kotunuzdan bir bacak kısmını keserek, özellikle de üst kısmını, kendinize kaybolan eşyalarınızı koyabileceğiniz bir çanta yapabilirsiniz. İstediğiniz büyüklükte bir parça kesin, iki ucu birbirine dikin ve askı takmak için küçük bir delik bırakın.

9. Bozuk para kesesi

kot cüzdan

Bu, eski bir kot cebinden veya daha büyük parçalardan yapılabilir, böylece her yere taşıyabileceğiniz güzel bir para çantası yapmış olursunuz. Yaratıcılığınızı test edin, düğmeler, kenarlıklar veya renkli fermuarlar gibi dekoratif aksesuarlar ekleyin.

Ayrıca okuyunuz: Renk Psikolojisi

10. Evcil arkadaşınız için kıyafet

köpeklere kıyafet

Eski kotlarınızı evcil arkadaşınızan kıyafet yapmak için kullanmaya ne dersiniz? Bu biraz zaman alacak olsa da, kediniz veya köpeğiniz için harika ve özel bir kıyafet yapabilirsiniz.

11. Yastık

kot yastık

Eski kotlarınızı keserek, eski yastıklarınıza yeni kılıflar yaparak onları yenileyin. Onları yastığa göre dikin, farklı renkli kumaşlarla oynayarak, istediğiniz her türlü aksesuar ve dekoratif malzemeleri ekleyin.

El sanatları için yaratıcılığınızı denemeye hazır mısınız? Hangisinin en çok hoşunuza gittiğini seçin ve eski kotlarınızı kullanmaya başlayın!

İlginizi çekebilir ...
Evinizin Koridorlarını Süslemek İçin İpuçları
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Evinizin Koridorlarını Süslemek İçin İpuçları

Koridorlar evdeki farklı odaları birbirine bağlamak için kullanılır ve genellikle, insanların akıllarına koridorlarını süslemek çok sık gelmez.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Muñoz, G. (2017). 3 manualidades fáciles para Halloween.
  • cositasconmesh@gmail.com, C. © 2016 cositasconmesh. (2015). Manualidades ingeniosas con tapas de botellas.
  • Bermudez, S. (1994). Tijeras, aguja y dedal: elementos indispensables en la vida del bello sexo en el hogar. Historia Crítica.
  • García, M. A., & Hombrados, M. I. (2002). Intervención psicosocial con personas mayores: los talleres de ocio como recurso para incrementar su apoyo social y control percibidos. Intervención Psicosocial.

Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.