Daha Genç Görünmek İçin 5 Saç Stili

Cesur olun ve daha genç görünmek için farklı saç stilleri ve kesimler deneyin. Günün sonunda yeni görünüşünüzle beğeni toplamazsanız, saçlarınızın her zaman tekrar uzayacağını unutmayın ve moralinizi bozmayın.
Daha Genç Görünmek İçin 5 Saç Stili

Son Güncelleme: 13 Nisan, 2019

Hepimiz zaman zaman daha genç görünmek için özgün, eğlenceli bir dokunuş ararız. Makyajınızı, giyiminizi ve tabii ki saç stilinizi seçerken dikkatli olmalısınız.

Ancak netleştirmemiz gereken birkaç şey var. Örneğin, 50 yaşındaysanız, 20 yaşında olduğunuzu düşünmeyin. Önemli olan bulduğunuz saç kesimi, giyim tarzı ve makyajın daha genç görünmek için size uygun olması ve tabii ki sizi olduğunuzdan daha yaşlı göstermemesidir.

Aslında, kişisel görünüm uzmanları, çoğu kadının aynı hatayla karşılaştığını söylüyor: Çok fazla makyaj kullanıyor ya da sonunda daha yaşlı görünmelerine neden olan fazla parıltılı bir saç boyası rengi seçiyorlar.

Hiç kimse sizi sizden daha iyi tanımaz ve ne tür bir görüntü yansıtmak istediğinizi sizden daha iyi bilemez. Bazen küçük bir değişiklik harikalar yaratabilir. Öte yandan, bu bazen biraz cesaret ister.

İşte size daha genç görünmek için deneyebileceğiniz saçınıza yönelik beş basit ipucu.

1. Daha genç görünmek için kısa saç stilleri ile risk almayın

Uzun saçların artık size uygun olmayabileceği bazı zamanlar olabiliyor. Her şey elbette ki sahip olduğunuz yüz şekline bağlıdır.

Zaman geçişi bir yüzü uzatma eğilimindedir ve çoğu durumda gıdı görünür ya da yüz biraz daha dolu hale gelir.

  • Uzun, düz saç stilleri bu özellikleri vurgulama eğilimindedir. Bu nedenle risk almaktan ve saçlarınızı daha kısa kesmekten daha iyi bir şey yoktur.
  • Kuşkusuz, en iyi seçenek bob saç kesimi ya da bir pixie kesimidir. Bunlar, genelde herkese iyi yakışan, kendine güvenli genç stillerdir.
bob kesim

2. Kakül deneyin

Daha genç görünmek isterseniz, kakülü her zaman deneyebilirsiniz. Biliyorsunuz kakül çok farklı tarzda olabilir: yan, karışık, düz, ortadan ayrılmış, küt…

Ancak onlara dikkat etmeniz gerekir. Bazen kaküller yüzünüzü biraz daha geniş gösterebilir, bu yüzden diğer her şey gibi, bir deneme yapın ve nasıl hissettirdiğini görün.

3. Katlı saç stilleri

Katlı saç kesimi her zaman daha genç görünmek için en popüler stillerden biri olmuştur.

Saçınıza hareket, taze bir hava ve denemeye değer orijinal bir dokunuş sunar. Şimdi, en uygun kesimi elde etmek için, iyi bir saç profesyoneliyle görüştüğünüzden emin olun, çünkü bu belirli bir beceri gerektirir. Bu, modası asla geçmeyen bir saç kesimidir ve her şeyden önce çok rahattır.

  • Katlı saç kesimlerinin genellikle uzun, düz ya da kıvırcık saçlar için yapılması doğru olsa da, kısa saç kesimi için de harikadır. Size daha fazla hacim ve hareket imkanı sunar.
  • Bununla birlikte, katlı kesimi de destekleyen daha kısa saç kesimleri de var. Anahtar kaküllerle oynamaktır. Onları yan kestirip onlara “karışık” bir görünüm verirseniz, bütün görünümünüz daha gençleşecektir.
  • Kişisel görünüm uzmanları, kalem katmanlı stili denemeyi de önerirler. 1970’li yıllardan başlayarak, saçın orta kısım boyunca katlı bir ucu olan iki bölüme ayrılmış basit bir kesimden oluşmaktadır.
  • Ardından, bu ucu önden arkaya kesersiniz. Bu, saçınızın uçlarının yüzünüzü “çerçeve” haline getirmeye olanak sağlamasıyla bilinir. Bu bir klasik.
farklı yüz şekline sahip ünlüler

4. Hangi saç rengini seçmelisiniz?

Neredeyse herkesin saçlarını sarı kullandığı bir zaman dilimi olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu renk, gençlik ile ilişkilendirilir, bu nedenle pek çok kadın gençleşmek istediklerinde onu seçer.

Ancak bu her zaman doğru değildir. Platin sarışın saçlara sahip olmak riskli olabilir. Buna ek olarak, cilt tonu dikkat etmeniz gereken bir konudur.

  • Çikolata-kahverengi ve altın tonlarının daima cazip olduğu belirtilmelidir. Her zaman aşırı renk şemasına girmeye çalışmayın.
  • Ayrıca, sizi nasıl hissettirdiğini görmek için iki veya üç tonu birleştirmeyi denemekten korkmamalısınız.

5. Arka tarafın daha kısa olması her zaman iyi görünür

Bir bob saç kesiminiz varsa, arka tarafını her zaman biraz daha kısa kesmeyi deneyin. Bununla birlikte, yüksek yapılı kaşlarınız varsa, daha yaşlı görünmenize neden olabilir.

En iyisi, bazı saç tutamlarının yüzü çerçevelediği geçici bir saç kesimi seçmektir. Saçınıza stil vermeye çalışın, böylece çekicilik ve özgünlük sağlayan bu kaygısız dokunuşa erişin.

Sonuç olarak, daha genç görünmek için öncelikle neyin iyi göründüğünü bilmek zorunda olduğunuzu hatırlamaya çalışın. Bir saç kesimi seçmeden önce yüz şeklinize dikkat edin.

Ayrıca hangi saç renginin cildinize en iyi uyacağını ve güzelliğinizi daha da artıracağını araştırın.

daha genç görünmek kakül

Her zaman bir profesyonele güvenmeye değer bir şey olduğuna dikkat edin. Gittiğiniz güzellik salonunuzdan biri size iyi tavsiyelerde bulunabilir.

İnternet’teki eğitici videolara tamamen güvenmeyin. Bazen kararınızı bir modelde neye benzediğine göre verebilirsiniz, ancak o kişi size hiç benzemiyor olabilir.

Daha genç görünmeden önce, odaklanmanız gereken ilk şey, hangi yaşta olursanız olun, iyi görünebileceğinize inanmak ve kendinizi cazip bulmanızdır. Sizin için harika görünen yeni saç stilleri bulmanıza yardımcı olmak için bu basit ipuçlarını denemekten çekinmeyin.

 


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.