Daha Sıkı ve Kalkık Kalça Kasları İçin Etkili Egzersizler

Egzersiz yapmak ve sağlıklı, dengeli beslenmek fazla yağlardan kurtulup bedenimizi sıkılaştırmamızı sağlar. Kalça kaslarınızı daha kalkık ve sıkı hale getirmek için özellikle yapabileceğiniz çeşitli egzersizler vardır.
Daha Sıkı ve Kalkık Kalça Kasları İçin Etkili Egzersizler

Son Güncelleme: 30 Mart, 2022

Bazı kadınlar için kalça kasları, bedenlerinin gurur duydukları bir bölgesidir. Siz de kalçanızı sıkılaştırmak ve daha güzle bir kalçaya sahip olmak istiyorsanız okumaya devam edin!

Bugünkü yazımız kalça kaslarınızı sıkılaştırıp kalkık bir hale getirmek üzerine. Bazı kadınların kalçaları doğuştan mükemmelken başkalarının bunun için estetik bir müdahale geçirmesi gerekebilir.

Ancak para harcamadan ve cerrahi bir müdahaleye gerek olmadan da kalçalarınızı güzelleştirmeniz mümkün. Bu yöntemlerin arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Doğal ve sağlıklı bir şekilde bunu başarmak varken, başka bir yönteme neden gerek olsun ki?

Gelin şimdi hayalinizdeki sıkı kalça kasları için uygulayabileceğiniz öneri ve egzersizlere göz atalım.

Daha güçlü kalça kasları için öneriler

Doğru beslenin

“Yediğin ne ise, sen osun” diye bir deyiş vardır ve bu kalçalarınız için de geçerlidir. Bu bölge yağ birikimine çok müsaittir ve bu pek çoğumuzun önlemek istediği bir şeydir.

Tatlılar, cipsler ve abur cuburlar gibi aklımızı çelebilecek pek çok yiyecek hem çok kalorilidir hem de istemediğimiz bölgelerin hacimlerini arttırırlar.

Eğer kalçalarınızın daha güzel görünmesini istiyorsanız; meyve, sebze, tam tahıl ve bol su içeren bir beslenme düzeniniz olmalı ve sağlıksız yağlar, ekstra kaloriler, şeker ve tuzdan uzak durmalısınız.

Ayrıca sağlıklı bir beslenme düzeniniz olması hem istediğiniz fiziğe ulaşmanıza yardımcı olur hem de genel sağlığınız için çok yararlıdır.

Gün içerisinde ufak ve besleyici birkaç küçük öğün yemek sizin için yararlı olacaktır. Öğünler arasında, her 3 saatte bir kase yoğurt, bir avuç fındık, düşük kalorili enerji barları gibi sağlıklı bir şeyler atıştırmalısınız.

Egzersiz yapın

Mükemmel kalçalara ulaşmak için sağlıklı beslenmenin yanı sıra egzersiz de yapmalısınız.

Hedefinize bir mucize ile ulaşamazsınız. Her gün en azından bir saatinizi egzersiz yapmaya ayırmalısınız.

Yapılan tüm fiziksel aktiviteler kalori yakılmasına ve vücudunuzun şekillenmesine yardımcı olur, ancak kalçalarınızı şekillendirmek için özellikle tercih edebileceğiniz bazı egzersizler bulunmaktadır.

Sıkı kalça kasları için egzersizler

Güzel kalçalar için, özellikle kalça bölgesini ve kalça kaslarını çalıştıran egzersizler yapmalısınız. Bu egzersizlerin bazıları kalçanızın daha kalkık olmasını sağlayacaktır.

Çömelme hareketi

Bu egzersiz ile kalçalarınızı şekle sokup, uyluklarınızı inceltip, kalçanızı kalkıklaştırabilirsiniz. omuz mesafesinde açık olacak şekilde dik durun.

Göğüs bölgenizi ve sırtınızı düz tutarak, dizlerinizi kırarak aşağı doğru eğilin, ayak parmaklarınızın hizasını geçmemeye dikkat edin. Sanki kalçanızla arkaya bir şey itmeye çalışıyormuş gibi! 3’er defa 15’li setler yapın. (3×15)

çömelme

Uzun adım

Elleriniz belinizde, bacaklarınız birbirinden ayrı ve paralel şekilde başlayın. İleri doğru bir adım atıp, iki dizinizi de bükerek kendinizi aşağı indirin.

Ön dizinizi 90 derecelik bir açıda bükmelisiniz ve arka diziniz ayak bileği hizanızdan biraz aşağıda olmalı. 3’er defa 15’li set yaptıktan sonra, aynı şeyi öbür bacağınızla da yapın.

sıkı kalça kasları için egzersiz

Köprü

Yere sırt üstü yatın, ayaklarınız yere değecek şekilde dizlerinizi kırın.

Kalçalarınızı, uyluklarınızı ve karnınızı kasarak, dizleriniz ve omuzlarınız düz bir hat olana kadar sırtınızı yerden kaldırın. 20 tekrardan oluşan 3 set yapın.

köprü egzersizi

Terse dönme (Pulluk egzersizi)

Bu egzersiz için sırt üstü bir yoga minderi üzerine uzanın ve kalçalarınızı karnınızın üstüne doğru çekin. Bu egzersiz tüm bel ve kalça bölgenizi çalıştırıp, kalça kaslarını güçlendirir, kalçalarınızı şekillendirir ve belinizi inceltir.

Umarız kalçalarınızı şekillendirmek üzerine olan bu yazımız hoşunuza gitmiştir!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.