Daha Uzun ve Gür Saçlar için Doğal Yağlar

Avokado saç kaybı sürecini durdurmaya yardımcı olabilir, aynı zamanda saçlardaki zararı düzeltir ve gürleşmeyi teşvik eder. Bitkinin yağını veya meyvenin posasını kullanabilirsiniz.

Bir çok insan saçlarının miktarı ve uzunluğu konusunda endişelidir çünkü bu görüntüleri ve güzellikleri için önemlidir. Dolgun, sağlıklı ve uzun saçlara sahip olabilmek günlük bakım gerektirir.

Tabii ki şanslıyız, çünkü bugün sizlere yeni saç tellerinin çıkmasını destekleyecek ve saç kaybıyla ilgili problemlerle savaşmaya yardımcı olacak yöntemler sunacağız. 

Saç kaybını yavaşlatmak ve yeni saç tellerinin oluşumunu uyarmak için tedaviler sabır ve özveri gerektirir, özellikle doğal yöntemler kullanıyorsanız. Amacınıza ulaşmakta kullanabileceğiniz en iyi seçenekler saç uzamasını ve sağlığını destekleyecek doğal yağlar kullanmaktır.

Saçlarınız için en iyi yağların hangileri olduğunu biliyor musunuz? 

Hint yağı

Uzun yıllardır bu yağ detoks ve vücudu temizlemek için kullanılıyor. Güzellik konusunda ise saçları nemlendirmek ve doğal saç uzamasını etkilemek, saç kaybıyla oluşan problemlerden korunmak ve kafa derisini sağlıklı tutmak için kullanıyor. 

Biberiye yağı

biberiye

Biberiye ve biberiye yağı kozmetik endüstrisinde saç sağlığını geliştirmek için sık sık kullanılır. Biberiye yağı saç köklerini güçlendirir, iyi dolaşımı teşvik eder ve sağlıklı büyümeyi etkili biçimde destekler.

Bu yağın faydalarını değerlendirmek istiyorsanız her zaman kullandığınız şampuanın içine bir kaç damla biberiye yağı damlatın.

Argan yağı

Fas’tan gelen bu yağ son yıllarda popülerlik kazandı ve şimdi saç sağlığı için kullanılan harika bir ürün olarak pazarlanıyor. Düzenli olarak argan yağı kullanmak saçları tedavi eder ve saç kaybını önler. 

Avokado yağı

avokado yağı
Bu yağın en tanımlayıcı özelliği içerdiği nemlendirici yağlar ve E vitaminidir. Bu içerikler saçı besleyip güçlendirerek dökülmesinin önüne geçer, aynı zamanda da yıpranmış telleri onarır ve yeni tellerin uzamasını uyarır.

Bu yağ ticari saç bakım ürünlerinin içinde kullanılmaktadır ama yine bundan faydalanmak için doğal haliyle avokadoyu kullanabilirsiniz.

Lavanta yağı

Lavanta yağının aroması çok güzeldir ve saçınıza güç ve canlılık verecektir. Doğal uzamayı uyarır ve saç kaybı sürecinin yavaşlamasına yardımcı olur.

Keten tohumu yağı

Bu yağın faydaları onu yiyerek veya saça uygulayarak değerlendirilebilir. Keten tohumu yağı omega-3 içerir, bu yağlı asit saç uzamasını desteklerken saçları güçlendirir ve tedavi eder. Bu da yetmezmiş gibi nemlendirir ve parlatır. 

Zeytin yağı

Zeytinyağı mono işlenmemiş yağlar içerir ve bunlar saçlar, cilt ve tırnakların güçlendirilmesi için etkilidir. Ayrıca E vitamini içerir ve bu vitamin saç kaybını azaltır, saçı besler ve doğal büyümeyi destekler.

Hindistan cevizi yağı

hcevizi yağı
Sağlığa yararları ile çokça önerilen bir yağ olmanın yanı sıra Hindistan cevizi yağı saçı canlandırır ve güçlendirir. Saç bakımına katkıda bulunan sağlıklı yağlar içerir ve ayrıca içeriğindeki E vitamini saçların uzamasına yardımcı olurken onları besler ve nemlendirir. 

Dağ kekiği yağı da saçların ihtiyacı olan besleyici ögeleri sağlayan bir diğer yağdır. Ayrıca saç uzamasını destekler ve saçları tedavi eder. Düzenli olarak kullanımı kepek azalmasına yardımcı olur, saçları kalınlaştırır ve saç kaybına karşı koruma sağlar.

Jojoba yağı

Bu yağ saç derisinde ve gözeneklerinde biriken yağlar ve diğer maddelerin temizlenmesine yardımcı olur. Jojoba yağı genelde saç ve cilt bakım ve güzellik ürünlerinde kullanılmaktadır. Bunu saç köklerine uygularsanız saçları güçlendirir, saç kaybıyla savaşır ve yeni saç tellerinin çıkmasını destekler.

Gür ve uzun saçlar için yağ tedavisi

yağlar
Yukarıda sıraladığımız bu yağların her biri ayrı ayrı saç uzamasına yardımcı olsa da, bir diğer harika yöntem ise aynı uygulama için bu yağların bir kaç tanesini kombine etmektir. 

Malzemeler

  • 1/2 kap Hint yağı (120 ml)
  • 2 çay kaşığı avokado yağı (10 ml)
  • 1 çay kaşığı biberiye yağı (5 ml)
  • 1 çay kaşığı lavanta yağı (5 ml)

Yapmanız gereken nedir? Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri cam bir kapta karıştırın. Bu karışımı daireler halinde masaj yaparak nemli saça ve tüm saç derinize uygulayın. Durulamadan önce bir saat bekletin.